• WYKŁAD Z HYDROLOGII DLA KLASY GEOGRAFICZNEJ

          • 15. marca br. odbył się trzeci z cyklu trzeci zaplanowanych wykładów prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W murach naszej szkoły gościł Pan dr hab. Ireneusz Sobota, prof. UMK. Pan Profesor wygłosił wykład na temat: „Śnieg – powstawanie, rodzaje i metody badań pokrywy śnieżnej oraz jej współczesne przemiany”. Uczniowie klas geograficznych mieli okazję z bliska przyjrzeć się warsztatowi pracy geografów. Pan Profesor zaprezentował kilka przyrządów służących pomiarowi pokrywy śnieżnej oraz zdjęcia ze stacji badawczej Kaffioyra na Spitsbergenie należącej do toruńskiej uczelni. Uczniowie byli bardzo aktywni na zajęciach a najlepsi otrzymali nagrody.

            Kolejne zajęcia odbędą się w marcu i kwietniu. Tym razem nasi uczniowie wyjadą do Torunia.

            Cały cykl zajęć dla uczniów jest możliwy dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją Pelikan.

            opracował Marek Rozicki

          • ZEBRANIE Z RODZICAMI

          • Komunikat Dyrektora LO  im. KEN w Przasnyszu z dnia 23.03.2022r. w sprawie organizacji wywiadówek i konsultacji dla rodziców

            1/ Wywiadówki dla rodziców klas III po gimnazjum, zgodnie z obowiązującym harmonogramem, odbywać się będą 29.03.2022r. w godzinach 16.00-16.30, w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego.

            Spotkania odbywać się będą w poniższych salach:

            • klasa III A- sala nr 26
            • klasa III B- sala nr 31
            • klasa III C- sala nr 25
            • klasa III G- sala nr 3

            2/ W uzasadnionych sytuacjach (po uzgodnieniu z rodzicami) i po uzyskaniu zgody dyrektora szkoły wychowawca może przeprowadzić wywiadówkę w innym terminie.

            3/ Konsultacje dla rodziców klas I-III będą odbywać się w trybie stacjonarnym  w godzinach 16:30 – 17:30.

             

            Dyrektor LO im. KEN

            /-/                  

             Radosław Waleszczak

             

          • SEJMIK SZKOLNY

          • Po dłuższym okresie przerwy spowodowanej zaostrzeniem przepisów sanitarnych powróciliśmy do tradycji wspólnych spotkań w formule sejmiku szkolnego. 14 marca 2022 r. miały miejsce obrady kolejnej edycji tego gremium. W obradach wzięło udział 39 uczniów będących przedstawicielami wszystkich klas, członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem oraz dyrektor szkoły p. Radosław Waleszczak.

            Spotkanie było okazją do omówienia najważniejszych wydarzeń z życia szkoły, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi jej funkcjonowania. Nasi uczniowie okazali się jak zwykle kopalnią ciekawych pomysłów i inicjatyw, które w najbliższym czasie będziemy chcieli wspólnie zrealizować. Zachęcamy Was, żebyście wspólnie z nami uważnie obserwowali i zmieniali szkolną rzeczywistość. Wtedy na pewno w murach Naszego Liceum będziemy się czuli jeszcze lepiej.

            Po zakończeniu sejmiku otrzymaliśmy informację, że taka forma rozmowy o Waszych problemach i propozycjach spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby następne wspólne spotkania mogły mieć miejsce. Czekamy na kolejne interesujące propozycje i sugestie.

            opracował Krzysztof Załęski

          • POMOC UKRAINIE

          • W Ukrainie ciągle trwa wojna. Z całego świata słyszymy o gestach solidarności, głosach otuchy i wsparciu dla broniącego się narodu ukraińskiego. Zawsze, kiedy to tylko możliwe, nasza szkolna społeczność włączała się w pomoc potrzebującym. Tak stało się i tym razem.

            W dniach od 7 do 14 marca prowadziliśmy zbiórkę dedykowaną naszym ukraińskim sąsiadom. Dziękujemy serdecznie!!! Dzięki Wam udało się zgromadzić kwotę 5020,70zł, którą przekazaliśmy na konto ogólnopolskiej akcji pomocy Ukrainie. Podarowane przez Was leki, materiały opatrunkowe, kosmetyki, odzież, zabawki dla dzieci i żywność przekazaliśmy na Ukrainę za pośrednictwem firmy transportowej p. Arkadiusza Wieczorka z Klewk.

            opracował: Krzysztof Załęski

          • NASI TRZEJ MUSZKIETEROWIE

          • Z wielką satysfakcją pragnę poinformować całą społeczność szkolną, że trzech naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, Ogólnopolskiej Olimpiady Polonistycznej i Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego WAT. Nasi Trzej Muszkieterowie to:

            1. Dominik Ferenc klasa III G – język polski, opiekun dr Michał Wiśnicki
            2. Robert Walterski klasa III B1 – historia, opiekun śp. mgr Zdzisław Zdziarski
            3. Jan Wiśniewski klasa III A1 – matematyka, opiekun mgr Maciej Mikulski

            Wyróżnionym serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za powodzenie w ogólnopolskich finałach. A te już niebawem.

               Dyrektor

            Radosław Waleszczak

          • LIST MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

          • Warszawa, 11marca2022 roku

             

             

            Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,

            Przedstawiciele Samorządów,

            Szanowni Rodzice,

            Drodzy Uczniowie,

            od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny postawa polskiego społeczeństwa – solidarność z Ukrainą, która przejawia się przede wszystkim w bezinteresownym niesieniu pomocy– jestgodnanajwyższego uznania. Ogrom cierpienia jakiego doświadczają Ukraińcy jest niewyobrażalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym wspólnym zadaniem jest obecnie zapewnienie uchodźcomdogodnych warunków bytowych, umożliwienie podjęcia pracy, a także kontynuowania edukacji i nauki.

            Z ogromnym szacunkiem przyglądam się zaangażowaniuDyrektorów i Nauczycieli
            w proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do naszych szkolnych wspólnot.
            Zdaję sobie sprawę z tego, że podejmowane przez Państwa działaniawiążą się z ogromnym wysiłkiem podyktowanymkoniecznością dostosowania rzeczywistości szkolnej
            do obecnych wyzwań. Naszym celem jest maksymalnewsparcie Państwa w tych działaniach. W związku z tym przygotowaliśmy szereg materiałów informacyjnych
            oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Wprowadziliśmy również zmiany w przepisach, dzięki którym możliwe będzie łatwe i elastyczne tworzenie klas przygotowawczych.


            Obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy
            w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W dokumencie tym
            z zakresu oświatyw
            prowadzone zostały rozwiązania, które pozwolą na zapewnienie kształcenia oraz wychowania uczniom będącym obywatelami Ukrainy. W tym celu umożliwiamy tworzenie innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Pozwoli to na zwiększenie bazy miejsc na potrzeby edukacji ukraińskich dzieci. Lokalizacje te organizacyjnie będą podporządkowane szkołom lub przedszkolom. Dodatkowo wprowadzone zostaną przepisy ułatwiające zatrudnienie obywateli Ukrainy na stanowisku pomocy nauczyciela, a także zmiany umożliwiające zwiększenie wsparcia ukraińskich uczniów przez kadrę pedagogiczną.
            Co istotne rząd przeznaczy dodatkowe środki z budżetu państwa na kształcenie uczniów
            z Ukrainy. Wszystko po to, by pomóc ukraińskim obywatelom, którzy w wyniku wojny znaleźli się na terytorium Polski.

             

            Szanowni Rodzice, dziękuję za Państwa aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy ukraińskim rodzinom. Państwa bezinteresowne zaangażowaniegodne jest najwyższegouznania. Głęboko wierzę, że tapomoc­‒w postaci choćby najmniejszych gestów ułatwiających przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy odnalezienie się w nowych warunkach ‒toprzykład solidarności w obliczu ludzkiej tragedii. Dziękuję również
            za wspieranie Dyrektorów i Nauczycieli w przygotowywaniu szkół i placówek edukacyjnych na przyjęcie ukraińskich uczniów.   

            Drodzy Uczniowie, jestem dumny, że z wyjątkową dojrzałością zareagowaliście na potrzeby Waszych rówieśników z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie
            w naszym kraju i zdecydowali się na podjęcie edukacji w polskich szkołach. Mam nadzieję, że wspólna nauka będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania relacji.
            Dziękuję za wszelkie gesty solidarności z ukraińskimi uczniami. To Wy będziecie dla nich przewodnikami w poznawaniu naszego kraju. Wiem, że sprostacie temu zadaniu.

            Chcę Was także zapewnić, że pomimo wojny w Ukrainie, będziecie mogli
            w sposób niezakłócony kontynuować naukę i przygotowywać się
            do egzaminów. Jesteście bezpieczni, bo Polska jest ważną częścią NATO – najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie.

            Szanowni Państwo, zapewniam o moim wsparciu i nieustających działaniach związanych
            z dostosowywaniem polskiego systemu oświaty do przyjmowania ukraińskich uczniów
            do szkół oraz placówek edukacyjnych w całym kraju. Jesteśmy otwarci na dalsze sugestie zmian legislacyjnych płynących od organów prowadzących i samorządów. Życzę Państwu siły niezbędnej do tego, aby sprostać czekającym nas wszystkich wyzwaniom.

            Przed nami najważniejszy z egzaminów ‒ egzamin z człowieczeństwa.

             

            Z wyrazami szacunku


            Przemysław Czarnek

            Minister Edukacji i Nauki

      • Kontakty

        • Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu
        • 29 752-23-36 29 752-26-18
        • Św. St. Kostki 15 06-300 Przasnysz Poland
        • DYREKTOR PRZYJMUJE INTERESANTÓW W KAŻDY PONIEDZIAŁEK W GODZINACH 9.00-10.30 LUB W INNYCH TERMINACH PO UZGODNIENIU TELEFONICZNYM
    • Galeria zdjęć

        brak danych