• REKRUTACJA

DO 27.07.2022 DO GODZINY 15.00

• UWAGA ÓSMOKLASISTO!

• Ósmoklasisto !

Nie zapomnij o ważnych terminach !!!

Do 13 lipca 2022 dostarczamy orginalne świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i orginalne zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty !!!

Do 19 lipca 2022 odbywa się weryfikacja przez komisję rekrutacyjna wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej oraz dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

20 lipca 2022 komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły.

• NO I KONIEC!

• Dziesiątki godzin spędzanych nad książkami, długie dni przesiadywania w szkolnych ławkach, tygodnie wytężonej pracy  - to wszystko schodzi właśnie na drugi plan. Przynajmniej na chwilę - ale za to jaką! Przed uczniami LO im. KEN ponad dwa miesiące wakacji. Tak upragnionych i tak wyczekiwanych.

Nic też dziwnego, że w piątkowe przedpołudnie 24 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły gwar był głośniejszy niż zwykle. To ostatni raz, kiedy nasi licealiści przyszli do szkoły w takiej roli. We wrześniu pojawią się już starsi i zasiądą w klasach wyższych o jeden poziom.

Zakończenie roku było okazją do podziękowania tym uczniom, którzy osiągali sukcesy na różnych polach. Ale dyrektor Radosław Waleszczak, który rozpoczął swoim przemówieniem piątkową uroczystość, dziękował wszystkim za wytężoną pracę: zarówno młodzieży, jak i radzie pedagogicznej. Zarówno też jedni, jak i drudzy musieli mierzyć się z nowymi wyzwaniami, odnaleźć się w rzeczywistości popandemicznej, co wymagało odrobinki wysiłku. Ale osiągnięte promocje szkolne pokazują, że to nie był czas stracony.

Łącznie aż 47 uczniów z klas 1-3 otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem. Około 20 licealistów zostało nagrodzonych w konkursach z różnych przedmiotów. Warto też przypomnieć, że aż dwóch uczniów znalazło się w ścisłym finale olimpiad przedmiotowych z historii i języka polskiego. Ten rok więc, mimo wciąż krążącego widma pandemii Covid 19, obfitował w sukcesy.

Warto też wspomnieć,  że  w trakcie uroczystości dwie kolejne osoby dołączyły do grona uhonorowanych przez nasze liceum tytułem PRO LICEUM BONO. Wyróżnienie to otrzymała pani Olga Jelińska z firmy Idea Bike Przasnysz, za ufundowanie nagrody dla najlepszych maturzystów, a także pani Irena Olszewska, wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców.

Dla licealistów ten rok w zasadzie dobiegł końca. Jednak dla liceum niekoniecznie: ciągle trwa procedura rekrutacyjna, a już we wrześniu powitamy w swoich murach nowy rocznik młodzieży.

Ale to dopiero za dwa miesiące. Tymczasem będziemy cieszyli się zasłużonym urlopem od szkoły.

opracował Michał Wiśnicki