• Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia figury św. Stanisława Kostki

• Kolejna odsłona zbliżającego się wielkimi krokami Jubileuszu 100-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu za nami.

​15 września 2023 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia ufundowanej przez absolwentów figury św. Stanisława Kostki dłuta pana Piotra Grabowskiego. Sam moment odsłonięcia figury poprzedziła uroczysta Msza Św. w kościele farnym celebrowana przez księdza biskupa Szymona Stułkowskiego, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna, poczty sztandarowe przasnyskich szkół oraz zaproszeni goście.

​Po przemarszu wszystkich do budynku liceum miała miejsce dalsza część uroczystości. Na początku głos zabrał pan dyrektor Piotr Kołakowski, który przedstawił zebranym historię figury św. St. Kostki w murach szkoły, a także podziękował sponsorom dzieła: Bożenie i Krzysztofowi Bieńkowskim, Irenie i Andrzejowi Dołęgom, Małgorzacie i Krzysztofowi Jasińskim, Piotrowi Kaszubowskiemu, Elżbiecie Krzyżewskiej-Królikowskiej i Marcinowi Królikowskiemu, Wiesławie i Waldemarowi Krzyżewskim, Janinie Stachowskiej-Mazurek i Antoniemu Mazurkowi, Barbarze i Andrzejowi Nałęcz oraz Wiktorii i Andrzejowi Wróblewskim. Następnie odsłonięcia i poświęcenia figury dokonał Jego Ekscelencja ks. bp. Szymon Stułkowski. Był to niewątpliwie wzruszający moment nie tylko dla społeczności szkolnej, ale również obecnych absolwentów.

​Serdecznie dziękujemy gościom, którzy zechcieli wraz z nami przeżywać to wyjątkowe wydarzenie.

• Matematycy już działają!

• Tym razem wyjazdowo, uczestnicząc w VII Dniu Popularyzacji Matematyki  - ogólnopolskiej imprezy organizowanej przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy współudziale wybitnych popularyzatorów matematyki z całego kraju.

Uczniowie klasy 3a i 4a wraz z opiekunem i inicjatorem matematycznego wypadu, panem Maciejem Mikulskim, mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć matematycznych oraz związanych z zastosowaniami matematyki. Brali udział w wykładach, warsztatach, pokazach oraz grach, a także obejrzeli wystawy i filmy o tematyce matematycznej. Była też okazja do zmierzenia się z zadaniami olimpijskimi, poznania matematyków z całej Polski oraz dobrej matematycznej zabawy.

Uczniowie klasy maturalnej nie omieszkali zajrzeć na Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2023 w gmachu głównym Politechniki.

opracowała Olga Mikulska

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 miała miejsce w pachnącej nowością sali gimnastycznej, niedawno oddanej do użytku po gruntownej modernizacji. Tu właśnie dyrektor Piotr Kołakowski powitał zaproszonych gości, grono pedagogiczne oraz uczniów. Szczególnie ciepło została przywitana młodzież, która w tym roku rozpoczyna edukację w naszej szkole. Ten rok będzie dla przasnyskiego liceum wyjątkowy, obchodzić bowiem będziemy 100-lecie istnienia. Pan dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślał wyjątkowość zbliżających się dni i wydarzeń. W podobnym tonie wypowiedział się obecny starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski. Pan starosta także wskazywał na ważność zbliżającego się jubileuszu, a jednocześnie uwypuklił to, że centralne wydarzenia 100-lecia odbędą się w odnowionych murach szkoły. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami