• AKCJA „SPRZĄTANIA LASU”

• 26 maja br. klasa IIIg1 pod opieką wychowawcy – Pana Marka Rozickiego i Pedagoga Szkolnego – Pana Krzysztofa Załęskiego, wzięła udział w akcji sprzątania lasu okolic Przasnysza. Świadomość dbałości o środowisko jest dużo większa, niż jeszcze kilkanaście lat temu, stąd pomysł, aby wspomóc w ten sposób służby leśne. Niestety, na polu edukacji ekologicznej sporo jeszcze jest do zrobienia i w dalszym ciągu dla pewnej części naszego społeczeństwa las jest doskonałym miejscem na pozbycie się najróżniejszych odpadów. To bardzo źle, dlatego wszelkie działania edukacyjne i proekologiczne zasługują na uznanie. Młodzież naszego LO może być tutaj przykładem. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tę akcję a pełne worki odpadów świadczą dobrze wykonanej pracy. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdyby wiedza wśród mieszkańców o konieczności ochrony środowiska była większa, takich akcji nie trzeba byłoby przeprowadzać.

opracował  Marek Rozicki