• KNOW AMERICA - ciąg dalszy

• Przed dwoma miesiącami nasz uczeń Oliwier Ciborowski został wyróżniony w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych - I Know America. Otrzymał wówczas nagrodę, którą był trzydniowy wyjazd do Warszawy. Kulminacyjnym momentem tego pobytu było wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym uczniom. Uroczystość odbyła się w rezydencji zastępcy ambasadora Stanów Zjednoczonych – Daniela Lawtona.                                                                                                    Program wizyty był bardzo urozmaicony. Zaproszeni uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia “Ferdydurke” i wzięcia udziału w “Niewidzialnej wystawie”. Uczestniczyli także w warsztatach dotyczących otaczającej nas bioróżnorodności i linorytu. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni do Varso Tower - najwyższego budynku w Unii Europejskiej - gdzie podczas warsztatów doskonalili sztukę pisania tekstów. A sam beneficjent, jak twierdzi, pozostaje pod ogromnym wrażeniem całego wydarzenia i ludzi, których miał okazję poznać.                                                       Oliwierowi jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W załączeniu relacja zdjęciowa z wyjazdu Oliwiera.

Zdjęcia: Fundacja Wspomagania Wsi oraz fotografie własne Oliwiera Ciborowskiego

Opracował: Robert Kozakowski

• Spotkanie z Bogdanem Wrzochalskim

•

Dnia 20 lutego  do naszej szkoły niespodziewanie zawitał dr Bogdan Wrzochalski - dyplomata, chargé daffaires na Słowacji, publicysta oraz wykładowca akademicki. Jako że nasz gość interesuje się Stanami Zjednoczonymi, chętnie spotkał się z naszym uczniem z klasy 2C Oliwierem Ciborowskim, wyróżnionym niedawno w konkursie wiedzy o USA I Know America.

Pan Bogdan Wrzochalski podzielił się z naszym uczniem ogromną wiedzą i zdobytym przez lata doświadczeniem. Była to wspaniała okazja dla Oliwiera, by poszerzyć swoje horyzonty.

Uczestnicy dyskusji na koniec wspólnie stwierdzili że taką rozmowę trzeba będzie kiedyś dokończyć.