• Sukcesy matematyczne KEN-ijczyków na WAT

• Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z warszawską Wojskową Akademią Techniczną. Efektem tej współpracy są m.in. cykliczne zaproszenia do udziału w prestiżowym konkursie matematycznym organizowanym przez tę uczelnię. W tym roku nasi uczniowie wykorzystali tę okazję znakomicie.

W miniony piątek, 17 marca, odbył się finał centralny XIV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego. Naszą szkołę reprezentowało aż 3 uczniów: Aleksander Romasz, Janek Wiśniewski i Mateusz Sobol. Wszyscy najpierw przeszli etap szkolny, by móc wystąpić w nieco ponadstuosobowym finale w stolicy.

Przasnyscy KEN-ijczycy uzyskali znakomite rezultaty. Aleksander Romasz zajął 9. miejsce i został uhonorowany przez komisję konkursową specjalnym wyróżnieniem. Jan Wiśniewski ukończył rywalizację tuż za pierwszą dziesiątką – ostatecznie był 11. Do czołowych lokat zabrakło mu zaledwie kilku punktów. Trzeci z naszych reprezentantów uplasował się w połowie stawki – zajął 57. miejsce na 111 startujących.

Opiekunem naukowym młodych zdolnych matematyków był Maciej Mikulski. Zarówno uczniom, jak i nauczycielowi serdecznie gratulujemy.

Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. W tegorocznym finale wzięło udział 111 osób wyłonionych spośród 1320 uczniów, reprezentujących 81 szkół ponadpodstawowych. Laureaci konkursu mogą liczyć m.in. na automatyczne przyjęcie na wybrany cywilny kierunek studiów w Wojskowej Akademii Technicznej. W przypadku podjęcia studiów w WAT będą mieć również zagwarantowane stypendium naukowe oraz bezpłatne zakwaterowanie w domu studenckim podczas pierwszego roku studiów.

opracował Michał Wiśnicki

• Nasi uczniowie patrzą dalEKO

• Już w kwietniu rozstrzygną się losy projektu ekologicznego, w który zaangażowana jest jedna z naszych uczennic – Zuzanna Żmijewska z klasy III B. Zuzia walczy o prymat w Ogólnopolskiej Olimpiadzie„Zwolnieni z Teorii”, która ma zachęcać do podejmowania oddolnych inicjatyw związanych z szeroko pojętą edukacją.

Zuzia jest członkinią grupy DalEKOwzroczne.Tak nazwany też został pomysł pięciu licealistek z różnych stron kraju, którego celem jest popularyzacja tematu ochrony środowiska. Jest on realizowany w ramach wspomnianej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Dotychczas grupie udało się zrealizować co najmniej kilka bardzo ciekawych inicjatyw składających się na projekt. Były zatem prowadzone wykłady i warsztaty, była aktywność i prezentacja swoich efektów pracy w mediach społecznościowych, była wreszcie akcja sadzenia drzew. Ta ostatnia odbyła się we współpracy z przasnyskim nadleśnictwem w minioną sobotę, 11 marca.

Łącznie licealistkom udało się dotrzeć do prawie pięciuset odbiorców uczestniczącychw sześciu różnych akcjach, ponad czterdziestu tysięcy czytelników w mediach społecznościowych. Ich projekt zyskał szereg partnerów, w tym także medialnych. Wszystko to zaś jest niezwykle ważne, ponieważ przekłada się na punkty w wielkim finale olimpiady. Ten zaplanowany jest na 21 kwietnia w Warszawie.

Trzymamy kciuki za Zuzię i jej dalEKOwzroczne koleżanki, by udało się zdobyć olimpijski złoty medal!

opracował Michał Wiśnicki

• PACZKA NA KRESY 2023

• Zapraszamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli do udziału w akcji PACZKA NA KRESY, która niesie pomoc naszym rodakom na wschodzie. Szczegółowe informacje znajdziecie na tablicach informacyjnych przy RSU i sekretariacie oraz przy szkolnej auli.

Zbiórka trwa tylko do 17 marca. Jak zwykle w takich przypadkach, liczymy na Waszą hojność. Już teraz serdecznie dziękujemy.

Szkolnymi koordynatorami zbiórki są: p. Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska i p. Krzysztof Załęski.

AKCJA „PACZKA NA KRESY” 2023

informacje organizacyjne

W akcji zbierane będą:

1. produkty spożywcze takie jak:

• kawa, herbata, kakao naturalne, rozpuszczalne, słodycze: czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki;

• owoce kandyzowane: figi, rodzynki, morele, skórka pomarańczowa, orzeszki, pistacje;

• przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki;

• konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), oliwki, suszone pomidory;

• makarony, kasze, cukier, mąka

2. środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania itp.

3. środki higieniczne: pasta do zębów, mydło, żele, płyny do kąpieli, szampony

4. medykamenty, kremy, środki opatrunkowe

Miłym załącznikiem do paczek mogą być własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami

Zbiórka trwa tylko do 17 marca 2023 r.