• OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 4 listopada w naszej szkole odbył się I etap 47 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla szkół średnich. Jest to chyba najbardziej prestiżowy, ale i najbardziej wymagający szkolny konkurs języka angielskiego, w którym corocznie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski. W tym roku szkolnym w przasnyskim KENie swoje umiejętności sprawdzało 46 uczniów z różnych klas. Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy IV A1 Alicja Brym. Opiekunem uczennicy jest pan Robert Kozakowski.

• CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST W KEN-ie

• Już w najbliższy wtorek, 15 listopada, w naszym liceum odbędzie się charytatywny kiermasz ciast. Cel zbiórki może być tylko jeden: pomoc dla chorej na nowotwór nauczycielki z naszej szkoły.

Od samego rana uczniowie, nauczyciele, ale także rodzice będą mogli zaopatrzyć się w smakowite ciasta, ciastka, babeczki i inne smakołyki. Organizatorzy – Rada Samorządu Uczniowskiego i klasa IV B – nie ustalają żadnej ceny. Wszyscy jednak liczą na hojność społeczności naszego KEN-a. Cel jest bowiem szczytny, a pomoc – realna.

Zapraszamy do skorzystania z kiermaszowej oferty!

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości. (J. Piłsudski)

10 listopada 2022 r. cała społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu po raz kolejny uczciła Święto Niepodległości. Na szkolnych korytarzach przygotowano okolicznościowe gazetki. Głównym punktem obchodów był uroczysty apel, podczas którego punktualnie o godz. 11.11 – w ramach akcji „Szkoła do hymnu” -odśpiewaliśmy wspólnie nasz hymn narodowy. Następnie uczeń klasy IV C1 Robert Walterski ciekawie opowiedział o znaczeniu dnia 11 listopada w historii naszego kraju. Wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy pamięć wieloletniego nauczyciela naszego liceum - śp. Zdzisława Zdziarskiego. Kilkoro uczniów recytowało wiersze polskich poetów, poruszające temat ojczyzny, a szkolna grupa wokalna pięknie odśpiewała piosenkę pt. „Miejcie nadzieję”.

W dalszej części uroczystości dyrektor szkoły - pan Piotr Kołakowski - podziękował za jej przygotowanie i skierował do młodzieży kilka słów na temat Święta Niepodległości. Następnie pan dyrektor wraz ze starostą powiatu przasnyskiego - panem Krzysztofem Bieńkowskim -przedstawili Komitet Społeczny, organizujący przyszłoroczne obchody stulecia Liceum. Oficjalnie ogłoszono, że obchody odbędą się w dniach 29-30 września 2023 r. Będą one kolejną znakomitą okazją do uczczenia tradycji szkoły.