• KOCHAMY KOSZYKÓWKĘ

• „I love this Game!!!” można by powiedzieć. Koszykówkę kochamy i gramy też całkiem nieźle. Nasza ekipa LOKENSI odniosła zwycięstwo w powiatowym turnieju koszykówki, który odbył się 24 stycznia na hali sportowej ZSP przy ul. Sadowej. Drużyna prowadzona przez sora Krzysztofa Załęskiego w składzie: Paweł Sokołowski, Antoni Kowalczyk, Jakub Barjasz, Jakub Wilga, Tomasz Budny, Jan Kuskowski, Dorian Sitarski odniosła zdecydowane zwycięstwo wygrywając wszystkie spotkania zarówno w turnieju 5x5, jak i w rozgrywanym po raz pierwszy turnieju koszykówki 3x3.

Trenujemy wytrwale, nie zwalniamy tempa i gramy dalej!!!

• KOLEJNY SUKCES W OLIMPIADZIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 19 stycznia ogłoszono wyniki części pisemnej etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla szkół średnich. Bardzo dzielnie poradziła sobie w nim nasza jedyna reprezentantka, uczennica klasy IVa1 Alicja Brym. Test, z którym musiała zmierzyć się Ala wymagał od niej nie tylko bardzo wysokich umiejętności językowych, ale zawierał również pytania dotyczące wiedzy o kulturze, geografii i realiach politycznych krajów anglojęzycznych. Naszej uczennicy udało się awansować do części ustnej, która jest ostatnim etapem przed finałem. Teraz Ala będzie odpowiadać na pytania dotyczące różnych sfer życia, a także 6 przygotowanych przez siebie lektur z literatury brytyjskiej i amerykańskiej. Oczywiście życzymy jej awansu do ścisłego finału, choć sam fakt, że spośród prawie 19 tysięcy biorących udział w całej Polsce znalazła się w gronie 500 osób, które awansowały do części ustnej etapu okręgowego, jest jej ogromnym sukcesem.

Opiekunem naukowym uczennicy jest pan Robert Kozakowski.

GOOD LUCK, Ala

• Wehikuł czasu stulecia KENa

• W ramach przygotowań do uroczystych obchodów stulecia szkoły odtwarzamy klimat minionych lat. Tym razem wehikuł czasu stulecia KENa przeniesie nas do lat 40. i 50. XX wieku. Zachęcamy uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły, aby 27 stycznia (piątek) swoim strojem wpisali się w klimat tych lat. W ramach odtworzenia klimatu lat 40. i 50. zapraszamy również na projekcję fragmentu reportażu "Pseudonimy naszych przodków" oraz występ uczennic, Oliwii Jeznach i Gabrieli Borkowskiej, wraz z chórem szkonym w repertuarze patriotycznym.

• KOLEJNY SUKCES MATEMATYCZNY NASZEGO LICEUM!

• Aleksander Romasz  to uzdolniony matematycznie licealista, który od dłuższego już czasu notuje znakomite wyniki w nauce. Do listy swoich sukcesów naukowych Olek dorzucił właśnie kolejny: jest pierwszym od lat KEN-ijczykiem, który awansował do etapu regionalnego Olimpiady Matematycznej. Wyniki pierwszej fazy olimpiady pozwoliły rozeznać się w sile matematyki w naszym regionie. - W okręgu stołecznym dominują reprezentanci dużych liceów, a prym wiodą uczniowie z LO im. Staszica w Warszawie. Znaleźć się więc w takim gronie to prawdziwy sukces – komentuje Maciej Mikulski, który jest opiekunem naukowym Aleksandra Rekosza. – Nasze liceum jest jednym z czterech z mniejszych ośrodków naukowych, które wprowadziło do etapu regionalnego swojego reprezentanta. Pozostałe szkoły to licea warszawskie, białostockie i radomskie. O czymś więc to świadczy – podkreśla sor Mikulski.

Teraz przed naszym młodym matematykiem najważniejszy sprawdzian w jego naukowej karierze (nie liczące matury oczywiście). Etap regionalny jest zaplanowany na 10 i 11 lutego. A w przypadku sukcesu? Matematyczne niebo będzie już całkiem blisko!

• AWANS NASZYCH UCZNIÓW DO FINAŁU KONKURSU MATEMATYCZNEGO NA WAT

• Nasza szkoła naukami ścisłymi stoi. W ostatnim czasie przasnyscy KEN-ijczycy mają bardzo dobrą passę i idą jak burza w konkursach przedmiotowych z fizyki czy matematyki. Ostatnim sukcesem jest awans trójki licealistów do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną.

Wspomniana WAT od kilku lat prowadzi Ogólnopolski Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego. A że jest to nasza partnerska szkoła wyższa – wprost nie wypada, żeby nasi uczniowie nie brali udziału w tej rywalizacji. I jak na razie jest bardzo, bardzo dobrze.

W tym roku aż trzej nasi uczniowie: Aleksander Romasz z klasy 3A oraz Jan Wiśniewski i Mateusz Soból z klasy 4A awansowali do finału tego konkursu. Przasnyscy licealiści znaleźli się w doborowym gronie – są w grupie nieco ponad stu osób, które znalazły się w finałowej rywalizacji. Ta czeka ich równo za dwa miesiące.

Opiekunem naszej kadry jest sor Maciej Mikulski. Wszystkim – zarówno uczniom, jak i ich opiekunowi – gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

opracował Michał Wiśnicki

• Olimpiada Historyczna - edycja 2022/2023

• Katarzyna Glinka uczennica kl. 3 b zakwalifikowała się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Katarzyna musiała wykazać się bardzo dobrym opanowaniem materiału programowego z historii oraz przygotować pracę badawczą na jeden z tematów ustalonych przez Komitet Główny Olimpiady Historycznej (Kasia wybrała jako specjalizację XIX w.). Eliminacje okręgowe, w murach Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego, zaplanowane zostały na 14-29 stycznia br.

Opiekunem naukowym Katarzyny jest pan Radosław Waleszczak.

Trzymamy kciuki za naszą reprezentantkę!