• Zjazd na 100-lecie LO im. KEN: przygotowania idą pełną parą

          • Od kilku miesięcy nasza szkoła przygotowuje się do jedynego takiego wydarzenia w swojej historii: Zjazdu Absolwentów na 100-lecie istnienia przasnyskiej placówki. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że 29 i 30 września odbędzie się to, co najważniejsze: zjazd wszystkich licealnych roczników.

            Oczywiście program całych obchodów jest dużo bogatszy i będzie obejmował kilka najbliższych miesięcy. Możemy napisać więcej: cykl obchodów już się zaczął – za nami m.in. dwa dni tematyczne, podczas których wspominaliśmy historię szkoły z lat 20. i 30., a także dekady obejmujące lata 1940-1960. Natomiast im bliżej 29 września, tym wydarzeń będzie więcej.

            Po feriach szkolnych, które potrwają do 26 lutego, uruchomimy specjalną stronę internetową poświęconą stuleciu i samemu zjazdowi. Dlatego Szanowni Absolwenci – obserwujcie naszą stronę i reagujcie, kiedy tylko ruszą zapisy. To stanie się już niebawem!

            I pamiętajcie: już rezerwujcie sobie dzień 29 września. Takie wydarzenia są tylko raz na sto lat!

          • WALENTYNKI PLUS W NASZEJ SZKOLE!

          • Dzień Zakochanych w LO im. KEN odbędzie się nieco wcześniej, niż jest to zapisane w kalendarzu, nie mamy jednak innej rady. W końcu kto 14 lutego przyjdzie do liceum, kiedy będą trwały ferie?

            Dlatego już na tę środę przygotowaliśmy sporo atrakcji dla całej naszej społeczności:

            • Poczta walentynkowa
            • Kisscam – specjalna ramka do robienia zdjęć (nie tylko dla zakochanych)
            • Sklepik z unikalnymi, ręcznie wykonanymi kartkami walentynkowymi

            Co ważniejsze – tego dnia odbędzie się także kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony dla sorki Ani Gruszki, walczącej z chorobą nowotworową.

             

            Pamiętajcie też, że tego dnia mamy dzień tematyczny – ubieramy się na czerwono albo na różowo.

            Zapraszamy do zabawy i włączenia się w każdy rodzaj aktywności szkolnej. Startujemy punktualnie o 8 rano w tę środę – 8 lutego.

          • STRZELECKA

          • 7.02 kl. 2b wyruszyła do Warszawy. Uczniowie wraz z opiekunami A. Nachtygal i E. Tyniecką udali się do Izby Pamięci ul.Strzelecka 8, aby poznać jej patriotyczną historię. Kierownik Izby P. Marta Milewska zaproponowała klasie udział w lekcji muzealnej śladem inskrypcji więziennych z aresztu śledczego, który mieścił się w budynku dawnej katowni na ul. Strzeleckiej 8. Była to bardzo ciekawa lekcja patriotyzmu. Później uczniowie udali się na Zamek Ujazdowski, gdzie obejrzeli dwie wystawy tematyczne: Ukraina. Pod innym niebem oraz Prognoza pogody Jana Bortkiewicza. Niebo z wystawy ukraińskich artystów stało się dla widzów źródłem śmiertelnego zagrożenia, potwierdzając, że wojna to koniec cywilizacji.


            opracowała Anna Nachtygal

          • OLIMPIADA HISTORYCZNA

          • Kolejna doskonała wiadomość trafiła do nas z Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej- jednej z najważniejszych instytucji w świecie humanistyki licealnej. Katarzyna Glinka z klasy IIIB awansowała do finału centralnego olimpiady z tego przedmiotu. Kasia doskonale poradziła sobie w eliminacjach okręgowych, które - w różnych odsłonach- trwały na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego przez większą część stycznia.  Po podsumowaniu całości punktacji okazało się, że nasza uczennica zajęła bezapelacyjnie 1. miejsce.

            Rezultat Katarzyny Glinki to także wielki sukces jej opiekuna naukowego, sora Radosława Waleszczaka. Obojgu serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego na ostatniej prostej po olimpijski laur.

            Chwilę po otrzymaniu pomyślnych wiadomości Kasia i jej opiekun zdążyli zrobić sobie pamiątkową fotografię z członkami komisji oceniającej występy młodych historyków. Na fotografii od lewej stoją: dr Radosłąw Waleszczak, nasza olimpijka Katarzyna Glinka, prof. Stefan Ciara, dr Karolina Frank oraz dr Piotr Kroll. W komisji zasiadali ponadto prof. Konrad Bobiatyński, prof. Michał Leśniewski oraz dr Jan Błachnio.

            opracował Radosław Waleszczak

          • ALFIKOWE SUKCESY

          • Choć nazwa tego konkursu brzmi dość niewinnie – wcale nie jest to prosty konkurs matematyczny. Na szczęście nasi uczniowie od lat radzą sobie dobrze w tych zmaganiach. Nie inaczej mogło być i teraz.

            Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, liceów i techników. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. 

            Same zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej – a raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych konkurs jest testem wielokrotnego wyboru. 

            W tym roku do zmagań stanęło 44656 uczniów z 1152 szkół w kraju. Z samego Mazowsza wzięły udział 254 szkoły (łącznie 11147 uczniów). Rywalizowano w trzech kategoriach: klas pierwszych, drugich oraz trzecich i czwartych jednocześnie.

            Oto wyniki naszych uczniów:

            • wśród pierwszoklasistów najlepiej wypadł Kacper Karpiński (klasa 1a) – 10. miejsce na Mazowszu i 133. w kraju;
            • w gronie uczniów klas drugich najlepszy wynik osiągnęła Barbara Gruszka (klasa 2a) – 11. miejsce na Mazowszu i 236. w kraju;
            •  w najstarszej kategorii Łukasz Szydlik (klasa 4a) zajął 7. miejsce na Mazowszu i 74. w kraju, natomiast Aleksander Romasz (klasa 3a) uplasował się na 36. miejscu na Mazowszu i 302. w kraju.

            Wszystkim KEN-ijskim reprezentantom gratulujemy, a za przygotowanie uczniów – dziękujemy opiekunowi Maciejowi Mikulskiemu.

            opracował: Michał Wiśnicki

      • Kontakty

        • Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu
        • 29 752-23-36 29 752-26-18
        • Św. St. Kostki 15 06-300 Przasnysz Poland
        • DYREKTOR PRZYJMUJE INTERESANTÓW W KAŻDY PONIEDZIAŁEK W GODZINACH 9.00-10.30 LUB W INNYCH TERMINACH PO UZGODNIENIU TELEFONICZNYM
    • Galeria zdjęć

        brak danych