1. Można rozwijać swoje zamiłowania i pasje.
Uczennica klasy 2b, Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu, Justyna Dzielińska została jedną z pięciu wyróżnionych osób w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym IT Szkoła pt. „Magia Świąt”. Konkurs corocznie organizuje Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki. Obecnie jest to jego trzecia edycja i trzeci start Justyny. Justynka choć jest uczennicą klasy o profilu humanistycznym jest pasjonatką informatyki. Jej zainteresowania oscylują wokół grafiki rastrowej. Justyna tworzy retusze, fotomontaże czy kolaże. Jury konkursu „Magia Świąt” spośród 2002 prac przesłanych na konkurs, w dniu 18 grudnia 2015r nagrodziło pięcioro uczniów, w tym pracę Justyny. Wyróżnieni uczniowie otrzymali oprócz wyróżnienia ich prac na portalu IT Szkoła upominki w postaci tabletów graficznych oraz książek z zakresu grafiki komputerowej realizowanej w programie graficznym GIMP.
2. Promocja szkoły w środowisku, także na obszarze kraju.
Nasze liceum już kolejny, czwarty rok uczestniczy w Ogólnopolskim programie informatycznym „IT Szkoła”. Obecnie w programie jest zarejestrowanych około 450 szkół z całej Polski. W ostatnich latach nasza szkoła zajmowała w corocznym podsumowaniu, miejsca 76-98. W tym roku szkolnym, w zestawieniu lutowym zajmujemy wysokie 18 miejsce w Polsce. Zasługa w tym m.in. Justyny oraz wielu innych uczniów, którzy biorą udział w pracach IT Szkoła. IT Szkoła oferuje zainteresowanym uczniom, zarejestrowanym w programie szerokie możliwości podnoszenia wiedzy z wielu dyscyplin informatycznych i nauk ścisłych poprzez realizację wielu kursów, które każdy uczeń może zakończyć testem kompetencyjnym a następnie ma możliwość uzyskania stosowanych certyfikatów. Uczniowie mogą również brać udział w wielu wykładach online oraz offline organizowanych w ramach przedsięwzięcia. Autorzy programu oferują także udział w konkursach tematycznych z grafiki komputerowej oraz zawody w programowaniu.
3. Udział w konkursach oraz Olimpiadach informatycznych.
W obecnym roku szkolnym uczeń klasy matematyczno-fizycznej (3A) – Radosław Panuszewski uczestniczy w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu IT dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Radek jest wielkim pasjonatem informatyki. Programuje na wysokim poziomie w językach Java i C++. Świetnie sobie radzi w zakresie arkusza kalkulacyjnego Ms Excel i bazy danych MS Access. Zna problematykę z zakresu sieci komputerowych, grafiki rastrowej i wektorowej. W środę – 23 marca 2016r. weźmie udział w Finale, III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu IT. Konkurs odbędzie się w budynku Wydziału MINI (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych) Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75, Warszawa) o godzinie 12:00. Radek wybrał również informatykę jako przedmiot maturalny i zamierza w przyszłości kontynuować naukę na wyższej uczelni informatycznej, na Politechnice we Wrocławiu lub Warszawie.
Cała społeczność liceum życzy Radkowi powodzenia i osiągnięcia wysokiego wyniku w konkursie.
4. Kształcenie na wybranym profilu informatycznym w naszym LO.
Gimnazjaliści, którzy będą chcieli rozwijać swoje zainteresowania informatyczne mają możliwość kontynuowania w najbliższym roku szkolnym nauki w naszym liceum na profilu matematyczno-geograficzno-informatycznym. Nauka informatyki daje olbrzymie możliwości młodemu człowiekowi, zarówno w życiu zawodowym jak i spełnienia się w domowym zaciszu. Programowanie oraz znajomość algorytmiki i baz danych jest niezbędna na wszystkich uczelniach technicznych, w tym na Politechnikach. Tak więc warto zainwestować w siebie i zdobyć solidne podstawy, fundament na którym postawimy podwaliny pod swoje dalsze wykształcenie. Informatyka jest niezbędna na takich kierunkach jak robotyka, automatyka, mechatronika, programowanie i na innych kierunkach inżynieryjnych.
Jeśli w przyszłości zamierzasz studiować na uczelniach politechnicznych - zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole. To da Ci możliwość uzyskania dobrze płatnej pracy w przyszłości. Badania przeprowadzone przez EUROSTAT dowodzą, że w 2020 roku w Europie będzie brakować ok. 700-900tys. specjalistów od informatyki.
Opracował – nauczyciel informatyki – Dariusz Wojtala