• ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • Przydział sal na zebranie
            z rodzicami klas I - III

            w dniu 25.05.2022 r.

            godz. 16:00

             

            I A 1       SALA 11

            I B 1       SALA 34

            I C 1       SALA 25

            I G 1       SALA 32

            II A 1      SALA 12

            II B 1      SALA 4

            II C 1      SALA  9

            III A 1      SALA 26

            III B 1      SALA 31

            III C 1      SALA 10

            III G 1      SALA  18

          • ROK Z MATEMATYKĄ

          • Mijający niebawem rok szkolny był szczególnie  owocny dla uzdolnionych matematycznie uczniów KENa. Po pandemicznej przerwie w konkursach nasi matematycy ruszyli do rywalizacji na poziomie regionalnym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Po miesiącach przygotowań i zmagań przyszedł czas na podsumowanie sukcesów.

            W międzynarodowym konkursie Kangur matematyczny Jan Wiśniewski, uczeń klasy 3a1 zdobył wyróżnienie. Innym konkursem, w którym nasi uczniowie rywalizowali z rówieśnikami z całej Europy był Naboj, w którym brały udział pięcioosobowe drużyny. Nasi przedstawiciele w kategorii seniorów w składzie Kacper Mendalka, Mateusz Soból, Jakub Wilga, Kinga Mostowa, Marek Mórawski z kl 3a1 zajęli 393 miejsce w Europie na 622 drużyny. Juniorzy w składzie Aleksander Romasz, Maja Kacprzak, Michał Brykała i  Oliwia Bochniak z kl 2a1 oraz Małgorzata Gruszczyńska z kl 2g1 uplasowali się na 497 pozycji na 717 drużyn europejskich.

            W tym roku odbyła sie pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Matematix, w którym nasi uczniowie uzyskali imponujące wyniki. Spośród uczniów klas trzecich, Jan Wiśniewski z 3a1 okazał się najlepszy na Mazowszu i drugi w kraju, a Łukasz Szydlik również z klasy 3a1 był 5 na Mazowszu i 16 w kraju. W klasach drugich najlepszy z KENa okazał się Aleksander Romasz z kl 2a1, który był 4 na Mazowszu i 17 w kraju, a tuż za nim uplasowała się  Julia Przybysz z kl 2a1  z 5 wynikiem na Mazowszu i 20 w kraju. Najlepszą reprezentantką klas pierwszych została Barbara Gruszka z kl 1a1 zajmując 3 miejsce na Mazowszu i 26 w kraju. Wysokie pozycje zajęli również Bartosz Łączyński z 1g1 (5 na Mazowszu, 31 w kraju) oraz Bartosz Kaweczyński z 1a1 (7 na Mazowszu, 45 w kraju).

            W XXVII edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny nasi uczniowie również zajęli wysokie pozycje. Wynik bardzo dobry uzyskał Aleksander Romasz  (13 na Mazowszu i 100 w kraju), Jan Wiśniewski  (16 na Mazowszu i 95 w kraju) i Łukasz Szydlik (28 na Mazowszu i 193 w kraju). Wynik dobry uzyskała Maja Kacprzak  (17 na Mazowszu i 125 w kraju), Małgorzata Gruszczyńska (24 na Mazowszu i 187 w kraju) oraz Michał Brykała (28 na Mazowszu i 224 w kraju).

            KEN jest szkołą pod patronatem Wojkowej Akademii Technicznej, i jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym im. gen. Sylwestra Kaliskiego. W finale konkursu naszą szkołę reprezentowali Jan Wiśniewski, Łukasz Szydlik i Przemysław Borczak (wszyscy z kl 3a1). Najlepszy wynik uzyskał Jan Wiśniewski, który zajął 20 miejsce.

            Po dwuletniej przerwie powrócił  Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Piórko", organizowany przez I LO w Ostrołęce. W kategorii klas drugich drugie miejsce zajął Aleksander Romasz, a w kategorii klas pierwszych tuż za podium na 4 miejscu uplasowała się Barbara Gruszka. Drużyna w składzie Aleksander Romasz , Maja Kacprzak, Barbara Gruszka, Bartosz Łączyński  zajęła trzecie miejsce.

            Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i trzymamy kciuki za przyszłoroczne sukcesy!

            Opiekunem uczniów z klas 1a1, 2a1 i 3a1 jest Pan Maciej Mikulski, zaś uczniów z klas 1g1 i 2g1 Pani Agata Olsztyn.

            opracował Maciej Mikulski

          • SUKCES UCZNIÓW NASZEGO LICEUM

          • Trzy osoby dostały się do etapu wojewódzkiego konkursu „ Lech Kaczyński- mąż stanu”. Ideą konkursu była popularyzacja i utrwalenie wiedzy z historii współczesnej Polski oraz postaci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Organizatorem i koordynatorem konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty.

            Dnia 27 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu . Po eliminacjach do dalszego etapu konkursu przeszły trzy uczennice:

            1. Julia Pęczkowska klasa II B1

            2. Martyna Borkowska klasa II B1

            3. Karolina Rekosz klasa I B1

            Opiekunem uczniów podczas przygotowań do etapu szkolnego była Iwona Merchel- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

            Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy. Życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim konkursu.

            opracowała Iwona Merchel

          • OSTATNI WYKŁAD DLA UCZNIÓW KLAS GEOGRAFICZNYCH W TYM ROKU SZKOLNYM

          • 26. kwietnia br. w naszej szkole odbył się ostatni w tym roku szkolnym wykład dla uczniów klas geograficznych. Tym razem tematem wykładu były „Problemy demograficzne współczesnego świata” a został on wygłoszony przez Panią dr hab. Elżbieta Grzelak-Kostulską, prof. UMK z Katedry Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego Wydziału Nauk o Ziemi. Pani Profesor zaprezentowała metodologię badań demograficznych, odnosząc ją do współczesnych problemów, jak i prognozowania przyszłości. Dodajmy, że świat  boryka się za zarówno z eksplozją demograficzną w biedniejszych regionach, jak i ze zjawiskiem starzenia się społeczeństw w regionach bogatszych. W każdym przypadku rodzi to negatywne konsekwencje.

            Dość ciekawym aspektem zajęć był fakt, że zostały one przeprowadzone w trybie on-line. Pani Profesor prowadziła zajęcia z toruńskiego uniwersytetu a nasza młodzież uczestniczyła w zajęciach w budynku szkoły. Wszystko jednak przebiegło pomyślnie, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Do tej pory, wykładowcy z uniwersytetu przyjeżdżali do nas na zajęcia, co siłą rzeczy ograniczało ilość prowadzonych zajęć. Teraz, gdy mamy możliwości współpracy on-line, zakres zajęć i tematyka będą mogły być rozszerzone.

            Dodajmy, że zajęcia prowadzone przez wykładowców Wydziału Nauk o Ziemi są możliwe dzięki podpisaniu stosownej umowy z fundacją PELIKAN.

            opracował Marek Rozicki

          • WYKŁAD Z GEOMORFOLOGII I OBSERWACJE ASTRONOMICZNE DLA UCZNIÓW KLAS GEOGRAFICZNYCH

          • 21. kwietnia br. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się kolejny w tym roku szkolnym wykład dla uczniów klas geograficznych. Tym razem tematem wykładu była „Rola lodowców w kształtowaniu krajobrazu Ziemi” a został on wygłoszony przez Pana prof. dr hab. Wojciecha Wysotę z Katedry Geologii i Hydrogeologii Wydziału Nauk o Ziemi. Rangę wykładu podniósł fakt, że Pan Profesor pełni obecnie funkcję Prorektora toruńskiego uniwersytetu.

            Kolejnym punktem była wizyta w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach pod Toruniem. Jest to największe obserwatorium astronomiczne w Polsce, dysponujące trzema cennymi przyrządami obserwacyjnymi. Są to: Astrograf Drapera sprowadzony z amerykańskiego Harvard Observatory w 1947 roku., największy optyczny teleskop w Polsce systemu Cassegraina-Schmidta o średnicy obiektywu 90 cm, oraz największy radioteleskop w Europie wschodniej o średnicy 32 metrów.

            Dodajmy, że zajęcia prowadzone przez wykładowców Wydziału Nauk o Ziemi są możliwe dzięki podpisaniu stosownej umowy z fundacją PELIKAN.

            opracował Marek Rozicki

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA ABITURIENTÓW

          • Coś się kończy, coś się zaczyna… W ostatni piątek kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik naszych uczniów. Rocznik wyjątkowy, ponieważ to ostatni uczniowie, którzy przyszli do liceum po szkole gimnazjalnej. Będziemy więc ich wspominać szczególnie. Tak jak szczególnie trzymamy za nich kciuki podczas rozpoczętych właśnie matur.

            Uroczyste zakończenie roku dla roczników maturalnych zaplanowano w całym kraju na 29 kwietnia. Po raz pierwszy też od dwóch lat mogliśmy pożegnać naszych abiturientów w tradycyjny sposób: z kwiatami, nagrodami i przy sali pełnej rodziców najlepszych uczniów. Dlatego choć chwilami było rzewnie, sama uroczystość przebiegała w niezwykle radosnej atmosferze.

            Zaproszenie do uczestnictwa w uroczystości przyjęli m.in. starosta Krzysztof Bieńkowski, burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, a także sekretarz gminy Przasnysz Bożena Rudzińska, która reprezentowała Grażynę Wróblewską wójta gminy Przasnysz. Nie zabrakło przedstawicieli rady rodziców na czele z jej przewodniczącą Ireną Olszewską, a także rodziców najlepszych uczniów klas trzecich.

            Podczas zakończenia roku wręczonych zostało mnóstwo wyróżnień. W ręce najlepszych trzecioklasistów trafiły wyjątkowe wyróżnienia – a że było takich dwoje, to i radość była podwójna. Najwyższą średnią za cały tok nauczania w liceum uzyskali Amelia Brus z klasy 3G oraz Bartosz Szymański z klasy 3A – oboje mogą pochwalić się wynikiem 5,41. Oni też otrzymali wysokiej klasy rowery. Jeden z nich został ufundowany przez Olgę Jelińską z firmy Idea Bike z Przasnysza, drugi natomiast – przez radę rodziców.

            Specjalne wyróżnienie ci sami uczniowie otrzymali także z rąk burmistrza Łukasza Chrostowskiego, za najlepsze wyniki dla maturzystów pochodzących z Przasnysza. Z kolei Karolina Suwińska z klasy 3A okazała się najlepszą uczennicą z klas maturalnych pochodzących z gminy Przasnysz. Została uhonorowana przez sekretarz gminy Przasnysz Bożenę Rudzińską.

            W trakcie zakończenia roku specjalna nagroda trafiła również w ręce Dominika Ferenca z klasy 3G. Dominik błysnął swoimi umiejętnościami polonistycznymi i został finalistą etapu centralnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dzięki temu jest już jedną nogą na swoich wymarzonych studiach.

            Listy z podziękowaniami i gratulacjami trafiły także do rąk rodziców uczniów klas trzecich.

            Uroczystości piątkowe zakończyła sentymentalna piosenka w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszego liceum. Ale już kilka dni później, 4 maja, emocje były zupełnie inne. Tego dnia rozpoczął się maraton maturalny, który potrwa aż do 22 maja. Na pierwszy ogień poszedł język polski. Uczniowie musieli przypomnieć sobie m.in. „Pana Tadeusza”, „Lalkę” czy „Noce i dnie”. Ale humory po wyjściu z sali dopisywały.

            A skoro pierwszy stres opadł – dalej będzie już tylko z górki, czego serdecznie im wszystkim życzymy.

            opracował Michał Wiśnicki

          • ZARZĄDZENIE NR 17/2022

          • Zarządzenie nr 17/2022

            Dyrektora LO im. KEN w Przasnyszu

            z dnia 27 kwietnia 2022 r.

            w sprawie procedury bezpieczeństwa zdrowotnego

            Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020, poz. 910 ze zm.) oraz wytycznych Ministra Edukacji i Nauki, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia z dnia 19kwietnia 2022 r. zarządzam, co następuje:

            § 1. Wprowadza się do stosowania procedurę bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie LO im. KEN w Przasnyszu.

            § 2. Przedmiotowa procedura stanowi załącznik do niniejszego zarządzenia.

            § 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 27 kwietnia 2022 r. i obowiązuje do odwołania.

            § 4. Traci moc zarządzenie nr 12/2021 Dyrektora LO im. KEN w Przasnyszu z dnia 14maja 2021 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

            ZALACZNIK__bezpieczenstwo_zdrowotne.pdf​​​​​​​                                      



                   Dyrektor LO im. KEN

               -//-             

                                                                                                                  Radosław Waleszczak

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS TRZECICH

          • UWAGA !!!

            Dnia 29 kwietnia 2022r. zakończenie roku szkolnego 2021/ 2022 dla uczniów klas III (maturalnych) rozpocznie się od godziny 14:15.

            Uroczystość zakończenia roku odbędzie się na sali gimnastycznej.

            Serdecznie zapraszamy.

          • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

          • „OJCZYZNĘ  MOJĄ  WSZELKIMI  SPOSOBAMI  RATOWAĆ…” – O KONSTYTUCJI 3 MAJA


            Wiek XVIII stanowił dla Polaków okres tragiczny, przyniósł bowiem upadek państwa polskiego. Lecz równocześnie, to samo stulecie, było epoką w czasie której miało miejsce wydarzenie świadczące o rozwoju i nowatorstwie narodu polskiego – wydano pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawę zasadniczą.

            U genezy Ustawy Rządowej leżały dążenia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do reform ustroju Rzeczpospolitej Szlacheckiej w duchu oświeceniowym, których realizację miał na celu, obradujący w latach 1788-1792, Sejm Wielki. Bezpośrednio pracę nad konstytucją prowadziła grupa działaczy liberalnych skupiona wokół Hugona Kołłątaja w ramach tzw. kuźnicy kołłątajowskiej, we współpracy z królewskim sekretarzem Scipione Piattolim. Efektem ich starań był akt uchwalony 3 maja 1791 r. , zawierający rozwiązania usprawniające ustrój i chroniące państwo polskie przed anarchią. Jego następstwem była zmiana formy rządów z demokracji szlacheckiej (nazwanej przez prof. Jaremę Maciszewskiego mianem monarchia mixta – „monarchia mieszana”) na monarchię konstytucyjną. Z racji likwidacji tzw. liberum veto i pozbawienia praw politycznych szlachty gołoty (nieposiadającej dóbr ziemskich), a także wprowadzenia dziedziczności tronu, konstytucja stanowi datę końcową okresu tzw. oligarchii magnackiej w Polsce. Pierwszy raz w polskiej historii w skład parlamentu weszli reprezentanci miast (24 plenipotentów), co przyczyniło się do zmiany definicji narodu, gdyż mieszczan, z racji ich politycznego upodmiotowienia, zaczęto postrzegać jako jego część.

            Odpowiedzią magnatów na przełomowe zapisy ustawy trzeciomajowej była konfederacja targowicka, która doprowadziła do zniesienia konstytucji i kolejnego rozbioru. Jednakże dla narodu polskiego akt ten stanowił przez następne dziesięciolecia punkt odniesienia w kontekście ustroju przyszłej państwowości. Porządek ustrojowy napoleońskiego Księstwa Warszawskiego (1807-1815) opierał się na jego postanowieniach, a działacze jednego z głównych ugrupowań Wielkiej Emigracji - Hotelu Lambert, jako podstawowy postulat swej działalności postawili wskrzeszenie niepodległej Polski z konstytucją 3 maja 1791 r. jako ustawą zasadniczą.

            Gwałtowna, lecz pokojowa, zmiana ustroju i relacji społecznych jaka dokonała się w Rzeczpospolitej za sprawą Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku, z racji swej skali i znaczenia, jest nazywana, za XVIII-wiecznym włoskim prawnikiem Gaetano Filangierim, „spokojną rewolucją”.

            opracował Robert Walterski

            Adam Stanisław Krasiński - właściciel majątku Krasne, biskup kamieniecki, współtwórca konstytucji 3 maja. Zmarł w 1800 r. w Krasnem, został pochowany w tamtejszym kościele.

          • KOLEJNY WIELKI SUKCES UCZNIA NASZEGO LICEUM - DOMINIK FERENC FINALISTĄ OLIMPIADY POLONISTYCZNEJ

          • Początek kwietnia zdecydowanie sprzyja uczniom naszego Liceum. W drugi weekend tego miesiąca dwóch naszych reprezentantów rywalizowało w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu centralnym. O osiągnięciach Roberta Walterskiego już wspominaliśmy, pora na ogłoszenie drugiego sukcesu. 7 kwietnia tytuł finalisty LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego został Dominik Ferenc z klasy III g.

             

            Nasz uczeń wziął udział w olimpiadzie niejako przy okazji przygotowań do matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Jego talent pozwolił mu jednak piąć się w kolejnych szczeblach turnieju wiedzowego i dostać się aż do finału centralnego. Tu Dominik musiał napisać pracę na jeden z tematów przygotowanych przez Komitet Główny OliJP, a także przygotować się do etapu ustnego.

             

            Co prawda Dominikowi nie udało się zajść tak wysoko na finiszu zmagań, by uzyskać tytuł laureata. Samo jednak uzyskanie tytułu finalisty i tak otworzy mu drzwi do wielu renomowanych uczelni w całym kraju. Sam autor tego sukcesu celuje w Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim – ale jeszcze nie zdecydował, gdzie chciałby studiować. Ma teraz komfort, któremu będzie mu zazdrościć niejeden maturzysta.

             

            Co ciekawe, Dominik uczył się w klasie z rozszerzoną matematyką i geografią. Jest on zatem namacalnym dowodem na to, że rozszerzenia przedmiotowe nie muszą stanowić bariery w rozwijaniu swoich pasji – a pasją Dominika zdecydowanie są kwestie literatury i języka polskiego.

             

            Opiekunem Dominika podczas przygotowań do olimpiady był Michał Wiśnicki. Zarówno uczniowi, jak i jego naukowemu przewodnikowi serdecznie gratulujemy.    

             

            Radosław Waleszczak

          • KSZTAŁCIMY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE- ROBERT WALTERSKI LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY HISTORYCZNEJ

          • Z najwyższą satysfakcją dyrekcja LO im. KEN w Przasnyszu informuje całą społeczność szkolną o wielkim sukcesie naszego ucznia Roberta Walterskiego, wychowanka śp. Zdzisława Zdziarskiego, który podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej w Gdańsku w dniach 8-10 kwietnia 2022 r. zdobył tytuł laureata i został sklasyfikowany na 5. miejscu w Polsce.

            Opiekę nad Robertem w trakcie eliminacji szkolnych i okręgowych sprawował śp. Zdzisław Zdziarski, a przygotowania do etapu centralnego odbywały się pod kierunkiem pana Radosława Waleszczaka, dyrektora szkoły.

            Rada Pedagogiczna LO im. KEN w Przasnyszu jest dumna z sukcesu naszego ucznia i jego opiekunów.

            Serdeczne gratulacje i wyrazy najwyższego uznania dla Roberta.

            Radosław Waleszczak

          • SZLAKIEM PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

          • 31 marca klasa I g wyruszyła szlakiem pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Zwiedzając ostrołęckie Muzeum Żołnierzy wyklętych, uczniowie poznawali historie Polaków, którzy po okupacji niemieckiej postanowili dalej walczyć z okupantem rosyjskim o wolną Polskę. Poznali również opowieści o długich   latach propagandowego deptania  prawdy  o heroicznych czynach Żołnierzy Wyklętych. Wiedza ta stanowi ciągle zbyt mało  znaną przestrzeń historii.

            Po zwiedzaniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych uczniowie wraz z opiekunami – Anną Nachtygal (organizatorką wyjazdu) oraz Elżbietą Tyniecką udali się do kina Jantar na seans filmowy „Marca 68”. Uczniom bardzo spodobał się film będący uniwersalną opowieścią o tym,  jak podziały tworzone przez politykę niszczą idealizm i radość życia osób wkraczających w dorosłość. Hania i Janek – główni bohaterowie filmu Krzyztofa Langa, niczym Romeo i Julia walczą o swoje uczucie w kraju miotanym przez wichry historii.

            opracowała Elżbieta Tyniecka

          • WYKŁAD Z HYDROLOGII DLA KLASY GEOGRAFICZNEJ

          • 15. marca br. odbył się trzeci z cyklu trzeci zaplanowanych wykładów prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W murach naszej szkoły gościł Pan dr hab. Ireneusz Sobota, prof. UMK. Pan Profesor wygłosił wykład na temat: „Śnieg – powstawanie, rodzaje i metody badań pokrywy śnieżnej oraz jej współczesne przemiany”. Uczniowie klas geograficznych mieli okazję z bliska przyjrzeć się warsztatowi pracy geografów. Pan Profesor zaprezentował kilka przyrządów służących pomiarowi pokrywy śnieżnej oraz zdjęcia ze stacji badawczej Kaffioyra na Spitsbergenie należącej do toruńskiej uczelni. Uczniowie byli bardzo aktywni na zajęciach a najlepsi otrzymali nagrody.

            Kolejne zajęcia odbędą się w marcu i kwietniu. Tym razem nasi uczniowie wyjadą do Torunia.

            Cały cykl zajęć dla uczniów jest możliwy dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją Pelikan.

            opracował Marek Rozicki

          • ZEBRANIE Z RODZICAMI

          • Komunikat Dyrektora LO  im. KEN w Przasnyszu z dnia 23.03.2022r. w sprawie organizacji wywiadówek i konsultacji dla rodziców

            1/ Wywiadówki dla rodziców klas III po gimnazjum, zgodnie z obowiązującym harmonogramem, odbywać się będą 29.03.2022r. w godzinach 16.00-16.30, w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego.

            Spotkania odbywać się będą w poniższych salach:

            • klasa III A- sala nr 26
            • klasa III B- sala nr 31
            • klasa III C- sala nr 25
            • klasa III G- sala nr 3

            2/ W uzasadnionych sytuacjach (po uzgodnieniu z rodzicami) i po uzyskaniu zgody dyrektora szkoły wychowawca może przeprowadzić wywiadówkę w innym terminie.

            3/ Konsultacje dla rodziców klas I-III będą odbywać się w trybie stacjonarnym  w godzinach 16:30 – 17:30.

             

            Dyrektor LO im. KEN

            /-/                  

             Radosław Waleszczak

             

          • SEJMIK SZKOLNY

          • Po dłuższym okresie przerwy spowodowanej zaostrzeniem przepisów sanitarnych powróciliśmy do tradycji wspólnych spotkań w formule sejmiku szkolnego. 14 marca 2022 r. miały miejsce obrady kolejnej edycji tego gremium. W obradach wzięło udział 39 uczniów będących przedstawicielami wszystkich klas, członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem oraz dyrektor szkoły p. Radosław Waleszczak.

            Spotkanie było okazją do omówienia najważniejszych wydarzeń z życia szkoły, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi jej funkcjonowania. Nasi uczniowie okazali się jak zwykle kopalnią ciekawych pomysłów i inicjatyw, które w najbliższym czasie będziemy chcieli wspólnie zrealizować. Zachęcamy Was, żebyście wspólnie z nami uważnie obserwowali i zmieniali szkolną rzeczywistość. Wtedy na pewno w murach Naszego Liceum będziemy się czuli jeszcze lepiej.

            Po zakończeniu sejmiku otrzymaliśmy informację, że taka forma rozmowy o Waszych problemach i propozycjach spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby następne wspólne spotkania mogły mieć miejsce. Czekamy na kolejne interesujące propozycje i sugestie.

            opracował Krzysztof Załęski

          • POMOC UKRAINIE

          • W Ukrainie ciągle trwa wojna. Z całego świata słyszymy o gestach solidarności, głosach otuchy i wsparciu dla broniącego się narodu ukraińskiego. Zawsze, kiedy to tylko możliwe, nasza szkolna społeczność włączała się w pomoc potrzebującym. Tak stało się i tym razem.

            W dniach od 7 do 14 marca prowadziliśmy zbiórkę dedykowaną naszym ukraińskim sąsiadom. Dziękujemy serdecznie!!! Dzięki Wam udało się zgromadzić kwotę 5020,70zł, którą przekazaliśmy na konto ogólnopolskiej akcji pomocy Ukrainie. Podarowane przez Was leki, materiały opatrunkowe, kosmetyki, odzież, zabawki dla dzieci i żywność przekazaliśmy na Ukrainę za pośrednictwem firmy transportowej p. Arkadiusza Wieczorka z Klewk.

            opracował: Krzysztof Załęski

          • NASI TRZEJ MUSZKIETEROWIE

          • Z wielką satysfakcją pragnę poinformować całą społeczność szkolną, że trzech naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, Ogólnopolskiej Olimpiady Polonistycznej i Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego WAT. Nasi Trzej Muszkieterowie to:

            1. Dominik Ferenc klasa III G – język polski, opiekun dr Michał Wiśnicki
            2. Robert Walterski klasa III B1 – historia, opiekun śp. mgr Zdzisław Zdziarski
            3. Jan Wiśniewski klasa III A1 – matematyka, opiekun mgr Maciej Mikulski

            Wyróżnionym serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za powodzenie w ogólnopolskich finałach. A te już niebawem.

               Dyrektor

            Radosław Waleszczak

    • Kontakty

      • Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu
      • 29 752-23-36 29 752-26-18
      • Św. St. Kostki 15 06-300 Przasnysz Poland
      • DYREKTOR PRZYJMUJE INTERESANTÓW W KAŻDY PONIEDZIAŁEK W GODZINACH 9.00-10.30 LUB W INNYCH TERMINACH PO UZGODNIENIU TELEFONICZNYM
  • Galeria zdjęć

      brak danych