• Szkolny Konkurs Plastyczny „Zakątek Przasnysza, który zadziwia lub szpeci”

•

Dnia 21.08.2023r. w Auli Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny „Zakątek Przasnysza, który zadziwia lub szpeci”. Jest to już IV edycja konkursu, która została zorganizowana  w tym roku w związku z obchodami  100-lecia szkoły.

Organizatorami konkursu byli: Dyrekcja Szkoły oraz nauczycielka Plastyki Grażyna Rogowska.

Celem konkursu było:

- zwrócenie uwagi na piękno i mankamenty naszego miasta,

- wskazanie na pozytywne i  negatywne oddziaływania środowiska na region,

- dbałość o środowisko przyrodnicze i kulturowe miasta,

- rozwijanie wrażliwości artystycznej i zainteresowań plastycznych wśród młodzieży licealnej,

- próba „rozmowy” z młodymi ludźmi za pomocą dzieł plastycznych oraz popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów.

Jury obradowało w składzie:

Starosta Przasnysza Krzysztof Bieńkowski - przewodniczący Jury,

członkowie:

Dyrektor Szkoły Piotr Kołakowski

Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu Agnieszka Brykner

oraz pracownicy muzeum Anna Wróblewska i Monika Gutowska

fotograf regionalny Ewa Łukasiak

Instruktor MDK Krzysztof Gadomski

Plastyk Tomasz Jakubowski

Plastyk Mariusz Nawrocki

Na konkurs wpłynęło 40 prac malarskich.  Komisja  oceniała je według następujących kryteriów: zgodność pracy z tematem, walory estetyczne,  treść, kompozycja, wrażenie artystyczne, światło, barwa, oryginalność i pomysłowość.

Wyniki obrad Jury:

I miejsce - Julia Przewodowska  IIB

II miejsce - Beata Pawelczyk IIC

III miejsce - Gabriela Niestępska IC, Patrycja Rasińska IC, Katarzyna Mordwa IC

Wyróżnienia: Magdalena Stefańska IG, Amelia Korba IG, Anna Jurczak IG, Paulina Muszkiewicz IIC, Alicja Sztych IG, Zuzanna Kuliś IG, Wiktoria Rutkowska IA, Lena Michalska IA, Natalia Tomaszewska IG, Hanna Wąsowska IG.

Wernisaż wystawy odbędzie się w gmachu Liceum w dn. 27.09.2023r. o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy.

Podziękowania dla wszystkich uczestników oraz gratulacje dla  zwycięzców!!!

opracowała Grażyna Rogowska

Fot. Ewa Łukasiak