Nawigacja

 • Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne i cała społeczność szkolna

  Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu

  z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiają o śmierci

   

  Pana Profesora Mieczysława Stusińskiego  

   

  nauczyciela matematyki naszego Liceum w latach 1971 - 2006. 

  W Zmarłym tracimy zasłużonego mentora i wychowawcę wielu pokoleń przasnyskiej młodzieży,

  wzór wiedzy, rzetelności, wierności i odwagi,

   Nauczyciela, któremu nieopisanie wiele zawdzięczają Szkoła, nauczyciele i uczniowie.


  Pozostanie we wdzięcznej pamięci społeczności szkolnej. 


  Wyrazy szczerego współczucia 

  Rodzinie Zmarłego

   

  Pogrzeb Pana Profesora odbędzie się w Przasnyszu w piątek, 12 lutego. Poprzedzi go Msza Święta odprawiona o godz. 10.50 w kościele farnym.  

  Zbiórka nauczycieli i uczniów w szkole o godz. 10.30

 • UDANY POCZĄTEK SEZONU KONKURSÓW I OLIMPIAD JĘZYKOWYCH

  28.01.2016

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. W ostatnich dniach szkoła została poinformowana o jego wynikach. Ogólnie można stwierdzić, że był to konkurs bardzo udany dla naszych uczniów. Na prawie 2,7 tyś. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce uczennica klasy III B Natalia Stryjewska zajęła 1 miejsce w województwie i 1 miejsce w kraju. Natomiast uczennica klasy I A Paulina Przybyłek również osiągnęła bardzo dobry wynik, zajmując 8 miejsce w województwie mazowieckim i 98 w kraju. Natalia Stryjewska jest uczennicą Pani Jolanty Gawin-Kozakowskiej, a Paulina Przybyłek Pani Justyny Kamińskiej. Natalia Stryjewska zakwalifikowała się także do etapu okręgowego 39. Olimpiady Języka Niemieckiego.

       

  21.01.2016r. odbyła się także część pisemna etapu okręgowego 40. Olimpiady Języka Angielskiego. Uczennica klasy III G Aleksandra Mięsowska, która po eliminacjach szkolnych zakwalifikowała się do etapu okręgowego poradziła sobie na tyle dobrze z testem leksykalno-gramatycznym, że awansowała do drugiej rundy – ustnej części eliminacji okręgowych. Jest to już ostatni etap przed zawodami centralnymi, do których kwalifikuje się tylko 50 najlepszych osób z całej Polski. Trzymamy kciuki za Aleksandrę, ale na ostateczne wyniki trzeba jeszcze cierpliwie poczekać. Nauczycielem Oli jest Pan Robert Kozakowski.

  Nasi uczniowie wykazują się nie tylko znakomitą znajomością języka angielskiego, ale również ogromną wiedzą o krajach, w których mówi się po angielsku. Udowodnili to Tomasz Jeliński z klasy III A i Aleksandra Mięsowska z III G awansując do drugiego etapu konkursu Know America 2016. Spośród 723 uczniów, którzy przystąpili do konkursu, nasi reprezentanci zajęli wysokie pozycje: Tomek uplasował się na 14 miejscu, a Ola na 31, czym potwierdzili swoją rozległą wiedzę na temat historii, literatury, kultury, sztuki, polityki i realiów życia w USA. W drugim etapie Ola i Tomek musieli napisać esej na jeden z wieloaspektowych tematów. Liczymy, że to właśnie ich prace zostaną zakwalifikowane do trzeciego etapu konkursu.

  Wiedzy o Kanadzie możemy pozazdrościć Marcie Rapackiej z klasy III B oraz wszechstronnej Oli Mięsowskiej, które znalazły się wśród grona 64 uczestników z najwyższymi wynikami po pierwszym etapie konkursu, w którym uczestniczyło 1138 uczniów z całego kraju. 11 marca dziewczyny wezmą udział w drugim etapie, który odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Życzymy awansu do finałowej piętnastki!

  Opiekunem językowym Marty Rapackiej jest Pani Anna Gruszka, zaś Tomek Jeliński przygotowuje się do konkursów pod kierunkiem Pani Olgi Mikulskiej.

             

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

   

   

  opracowała Jolanta Gawin-Kozakowska

 • KOLEJNY WYKŁAD UCZNIÓW KLAS GEOGRAFICZNYCH

  25.01.2016

  20. stycznia br. gościł w naszej szkole dr Mirosław T. Karasiewicz z katedry Geomorfologii i Paleografii Czwartorzędu Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpraca naukowa z toruńskim uniwersytetem datuje się od 2013 roku, kiedy została podpisana umowa patronacka między wydziałem a naszą szkołą. Efektem podpisanej umowy są cykliczne wykłady prowadzone przez pracowników naukowych dla uczniów klas geograficznych.

  Pan Doktor wygłosił wykład pt. „Współczesna aktywność wulkaniczna Ziemi”. Choć Polska leży poza obszarami aktywności wulkanicznej, to jednak wielu mieszkańców Ziemi narażona jest na niebezpieczeństwo ich wybuchu. Naukowcy doskonalą metody przewidywania erupcji wulkanicznych, dzięki którym moglibyśmy uniknąć wielu ofiar. Nie należy jednak zapominać, że choć wulkanizm budzi grozę, to jednak przynosi on też pozytywne efekty, jak np. żyzne gleby, koncentracja surowców mineralnych czy ciepło Ziemi wykorzystywane do produkcji energii.

           

  Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny

  opracował Marek Rozicki

 • CHARYTATYWNE KONCERTOWANIE W LO IM. KEN

  04.01.2016

  Tuż przed przerwą świąteczną Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu zorganizował doroczny koncert charytatywny. To już czwarty tego typu koncert w przasnyskim KEN-ie. Tym razem zbierano pieniądze na pomoc w leczeniu ucznia tej szkoły. Ze wspólnego śpiewania i licytacji udało się zebrać ponad 2,5 tysiąca złotych na pomoc koledze.

  W przedświąteczny poniedziałek 21 grudnia 2015 roku prawie wszystkie klasy liceum po długiej przerwie zebrały się na Świąteczny Koncercie Charytatywnym. Koordynatorem i jednocześnie prowadzącą koncert była Emilia Zdunek. W czasie śpiewania piosenek związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia przeprowadzono również aukcję charytatywną. Przedmioty przyniesione przez nauczycieli i uczniów były przeróżne. Można było wylicytować zarówno słodkości, książki, płyty, długopisy, gadżety, kopie obrazów jak i prawdziwe dzieła sztuki jak chociażby batik wykonany przez Karolinę Lompert.

  Uczniowie nie tylko w ten sposób angażowali się w tą piękną akcję. W czasie koncertu wystąpili bowiem przedstawiciele całej społeczności szkolnej: nauczyciel w-f Andrzej Czaplicki, nauczyciel języka angielskiego Robert Kozakowski oraz uczniowie: Natalia Jaworska, Marta Rapacka, Aleksandra Czarzasta, Alicja Ochenkowska, Michał Chmieliński, Paulina Szcześniak, Ewelina Zarzycka, Dominik Grzegorzewski. By wszystkim było weselej na sali pojawiły się dla każdego drobne upominki od mikołaja w postaci słodkich lizaków i równie słodkich jabłek.

  Odkąd zaczęliśmy wspólnie kolędować i zbierać na charytatywne cele własnym sumptem i bez żadnych kosztów udało nam się zebrać ponad 12,5 tysiąca złotych. To pokazuje jak wrażliwą mamy młodzież, jak potrafią się organizować w dobrych sprawach. Tym razem przekazaliśmy 2511 złotych na leczenie jednego z naszych uczniów, który choruje na rzadką i ciężką chorobę. - podsumowuje opiekun samorządu szkolnego Krzysztof Bieńkowski.

                 

  Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

  opracował Krzysztof Bieńkowski

 • 22.12.2015

  W module ERASMUS został zamieszczony regulamin projektu.

 • Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru
  przyniesie spokój i radość,
  a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
  oraz Szczęśliwego Nowego Roku
  życzą Państwu Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, pracownicy oraz społeczność uczniowska
  LO im. KEN w Przasnyszu.

 • NAJPIĘKNIEJSZA STAJENKA BOŻONARODZENIOWA

  21.12.2015

  W dniu 18.12.2015r. zostały ocenione prace Szkolnego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Stajenkę Bożonarodzeniową. Organizatorzy konkursu to: Dyrekcja LO im. KEN w Przasnyszu oraz nauczycielka wiedzy o kulturze Grażyna Rogowska. Celem konkursu było: 

  - propagowanie pięknej tradycji szopkarstwa polskiego,          

  -pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów  regionalnych,  

  - rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych młodzieży,

  -popularyzowanie twórczości utalentowanych plastycznie uczniów.

  W konkursie wzięli udział uczniowie klas I i II.

  Prace oceniało Jury w składzie:

  Pani Sabina Olszak- Dyrektor SP nr 2 w Przasnyszu

  Pani Agnieszka Brykner- Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu

  Pani Bożena Lewandowska- inspektor ds. zdrowia w Wydziale Zdrowia Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu

  Pani Ewa Łukasiak- fotograf

  Pan Dyrektor LO- Radosław Waleszczak

  Pan Dyrektor MDK- Krzysztof Gadomski

  Pan Mariusz Nawrocki- plastyk

  Wyniki obrad Jury:

   I miejsce klasa IIc

   II miejsce klasa Ig   

   III miejsce klasa Ib

   wyróżnienie klasa Ia

                           

                    

  Gratulujemy i dziękujemy nauczycielom oraz ich wychowankom za udział w konkursie!

  Więcej zdjęć z konkursu mażna obejrzeć w Albumie fotograficznym. 

  Proponujemy posłuchać pięknej kolędy( TUTAJ)

  opracowała Grażyna Rogowska

 • 20.12.2015

  Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikowano zbiory zadań ze wszystkich przedmiotów maturalnych.

 • SUKCES JUSTYNY W KONKURSIE GRAFICZNYM

  19.12.2015

  Coroczny Ogólnopolski Konkurs Graficzny "Magia Świąt" organizowany w ramach IT Szkoła rozstrzygnięty. Gratulujemy uczennicy klasy 2b - Justynie Dzielińskiej, której praca graficzna była jedną z 6-ciu  zwycięskich. 
  W głosowaniu użytkowników IT Szkoła oddano 6411 głosów. 
  Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych przez Jury IT-Szkoła oraz nagrodzone prace (kolejność przypadkowa): 
  Prace nagrodzone przez Jury konkursu:
  - Martyna Ignaczak Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi, Piotra Skargi 2 - Pułtusk 
  - Joanna Jóźwik V Liceum Ogólnokształcące im Wspólnej Europy, Krasickiego 2 - Olsztyn 
  Justyna Dzielińska Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu, Świętego Stanisława Kostki 15 - Przasnysz 
  - Rafał Mróz Noworudzka Szkoła Techniczna, Stara Droga 4 - Nowa Ruda 
  - Adrian Mazan ZSP im. Wincentego Witosa, Czerska 1 - Jasieniec.

   

  Wszystkim nagrodzonym raz jeszcze serdecznie gratulujemy! 
  Wszystkie nagrody zostaną wysłane do laureatów pocztą. 
  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. 
  Jury konkursu "Magia Świąt"

   

  opracował Dariusz Wojtala

   

 • KOLEJNY WYKŁAD DLA UCZNIÓW KLAS GEOGRAFICZNYCH

  17.12.2015

  16. grudnia br. odbył się drugi z cyklu pięciu zaplanowanych wykładów prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W murach naszej szkoły gościł Pan dr hab. Ireneusz Sobota. Pan Doktor wygłosił wykład na temat: „Śnieg – powstawanie, rodzaje i metody badań pokrywy śnieżnej oraz jej współczesne przemiany”. Ten bardzo specjalistyczny wykład przybliżył nam powstawanie „białego puchu”, zaprezentowane zostały metody badawcze i pomiarowe pokrywy śnieżnej z położeniem nacisku na praktyczne znaczenie dla naszej codzienności. Między innymi miłośnicy zimowych wędrówek po górach dowiedzieli się jak unikać zagrożenia lawinowego i jak przewidywać to groźne zjawisko. Wykład zakończył krótki film autorstwa Pana doktora z pobytu na stacji badawczej  norweskiego Spitsbergenu, gdzie znajduje się najbardziej na północ wysunięta polska placówka badawcza, należąca właśnie do Wydziału Nauk o Ziemi toruńskiego UMK. Być może ktoś z naszych absolwentów kiedyś odwiedzi tę krainę śniegu, lodowców, nocy i dni polarnych…

                 

  Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

  opracował Marek Rozicki

   

 • KOLEJNY ETAP OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ

  17.12.2015

  Dwie uczennice naszej szkoły – Magdalena Sienda i Aleksandra Mięsowska z klasy IIIg awansowały do II etapu XLII Olimpiady Geograficznej. Po sukcesach w ogólnopolskich konkursach geograficznych organizowanych przez Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, przyszedł czas na zmierzenie się z najbardziej prestiżowym a przez to najtrudniejszym konkursem geograficznym w Polsce. Zawody II etapu odbędą się w lutym przyszłego roku a stawką będzie etap centralny dający przepustkę na najlepsze uczelnie w kraju. Opiekunem uczennic jest nauczyciel geografii Marek Rozicki.

  opracował Marek Rozicki

 • WARSZTATY O SKUTKACH DOPALACZY

  16.12.2015

  W Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych i drugich. Wcześniej szkolili się nauczyciele i rodzice. Cały program ma uchronić młodych ludzi przed eksperymentami na swoim życiu i zdrowiu.

  Liceum kompleksowo podchodzi do spraw profilaktyki narkotykowej i alkoholowej. Corocznie warsztaty są prowadzone we wszystkich klasach przez profesjonalistów zapraszanych z różnych części kraju. W tym roku szkolnym szkoła zorganizowała już warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Teraz przyszła kolej na uczniów, z którymi spotkali się przedstawiciele Małopolskiego Centrum Profilaktyki. Specjaliści z zakresu psychoterapii i psychologii pracując w młodzieżą w grupach uświadamiali im czym są nowe narkotyki czyli tzw. dopalacze. Ich skutki mogą zniszczyć zdrowie, karierę a nieraz odebrać życie osobom, które je zażyły. Forma warsztatów dobrze przyjęła się wśród młodzieży - twierdzi pedagog szkolny Krzysztof Bieńkowski. Ciekawym doświadczeniem było dla młodzieży sprawdzenie jak destrukcyjnie wpływają na orientację i koordynację ruchów narkotyki. Mieli możliwość skorzystania z tzw. narkogogli by zobaczyć, że dopalacze powodują ogromny rozstrój organizmu i brak możliwości właściwego funkcjonowania.

  -Nie dziwię się, że wiele osób umiera po zażyciu takich specyfików. Przecież to trucizna! - mówi Tomek, który miał okazję założyć narkogogle. Myślę, że u nas w klasie nikt nie sięgnie po to świństwo - dodaje uczeń. 

  Liceum zamierza kontynuować program przeciwdziałania uzależnieniom. Tylko wtedy można będzie mówić o tym, że wiedza zdobyta w szkole nie uleci wraz z dymem marihuany lub nie zniknie w uszkodzonym przez narkotyk mózgu. Dbanie o zdrowie i wiedzę jest najlepszym sposobem na sukces uczniów.

       

  opracował Krzysztof Bieńkowski

 • STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW DLA TOMASZA JELIŃSKIEGO

  14.12.2015

    Uczeń klasy III A otrzymał to wyróżnienie z rąk Doroty Sokołowskiej – Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W uroczystości, która odbyła się 3 grudnia w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce, uczestniczyli m.in. dyrektor ostrołęckiej delegatury MKO – Teresa Michalak, starosta przasnyski – Zenon Szczepankowski oraz dyrektor KEN-a Radosław Waleszczak.

             

  Serdeczne gratulacje dla Tomasza!

 • SUKCES NASZYCH MŁODYCH MATEMATYKÓW

  07.12.2015

  4 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce odbył się X Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Piórko". Nasze LO reprezentowali: Paulina Przybyłek( IA), Michał Brus (IA) oraz Michał Zembrzuski (IG). Uczniowie rywalizowali indywidualnie i drużynowo. W turnieju brało udział 18 najlepszych młodych matematyków z Ostrołęki, Łomży i Przasnysza. Najlepsza w naszej drużynie okazała się Paulina Przybyłek, która zajęła trzecie miejsce w zmaganiach indywidualnych. Cała drużyna z KENa  zakończyła potyczki matematyczne również na trzeciej pozycji.  Opiekę nad uczniami sprawował Maciej Mikulski.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

  opracował Maciej Mikulski

 • WARSZTATY KARIERY: ZAWODY PRZYSZŁOŚCI W KENie

  03.12.2015

  W Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu zorganizowano warsztaty dotyczące perspektyw i planów zawodowych młodych ludzi. Warsztaty prowadzone były w języku polskim i angielskim, co bardzo pobudziło myślenie młodzieży o przyszłości zawodowej w dzisiejszym świecie.

   W czasie zajęć warsztatowych chcieliśmy podkreślić zmieniające się realia globalnego rynku pracy na świecie, tak by uczniowie klas drugich, a szczególnie trzecich - maturalnych mieli lepszą wiedzę o współczesnych tendencjach na rynku pracy.- tłumaczy pedagog szkolny Krzysztof Bieńkowski.

   Uczniowie mieli okazję  uczestniczenia w dyskusji, zobaczenia krótkich filmów w języku angielskim na temat różnych opcji wyboru ścieżki kariery międzynarodowej. Warsztaty przeprowadził profesjonalny trener Janusz Dargiewicz z instytucji Oxfordon- studia w Anglii, który  poruszył także kwestię formalnych aspektów procesu aplikacji i wymagań wobec uczniów chcących studiować za granicą np. w Anglii. Młodzież dowiedziała się jakie możliwości otwierają się przed osobami, które sumiennie uczą się języka angielskiego i dlaczego zachowanie jak najlepszych relacji z nauczycielami jest tak istotne.

  -Mam nadzieję, że takie warsztaty będą u nas odbywać się częściej. Dobrze jest posłuchać jakie wymagania mają pracodawcy w globalnej gospodarce. Warto też posłuchać w języku angielskim informacji o studiach, bo to przygotowuje już nas praktycznie do tego, by nie bać się rozmawiać w innym języku, a być może nawet podjąć studia za granicą. - mówi Jacek, uczeń klasy drugiej LO.

  Warsztaty zostały zorganizowane w ramach godzin wychowawczych i również w przyszłości będą proponowane uczniom naszej szkoły - zapowiada pedagog szkolny.

               

  opracował Krzysztof Bieńkowski

   

 • BIOTECHNOLOGIA NA SGGW

  27.11.2015

  Dnia 21.11. br klasy biologiczno- chemiczne wzięły udział w ćwiczeniach z zakresu biotechnologii na Wydziale Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ćwiczenia dotyczyły m. in. transformacji genetycznej roślin czy izolacji roślinnego DNA. Zakres ćwiczeń znacząco pokrywał się z omawianym wcześniej na lekcjach materiałem, co również przyczyniło się do pełniejszego udziału uczniów. Dzięki temu mogli lepiej zrozumieć i na własne oczy zobaczyć wcześniej omawiane procesy i mechanizmy. 

        

  Więcej zdjęć można obejrzeć w Albumie fotograficznym.

  opracowała uczennica klasy IIIc Olga Królicka

 • LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  27.11.2015

  W dniu 26 listopada 2015r. w naszym liceum odbyła się nietypowa lekcja podstaw przedsiębiorczości. W rolę nauczyciela wcieliła się starszy inspektor Pani Aneta Chmielik, pracownik Biura Terenowego ZUS w Przasnyszu zatrudniona na stanowisku ds. obsługi płatników składek i ubezpieczonych. Zajęcia na temat „Rozpoczynania prowadzenia działalności” miały na celu przekonanie uczniów klasy I A i I B, że podjęcie działalności gospodarczej wcale nie powinno przerażać, a pracownicy ZUS skutecznie zmniejszają zakres czynności jakie musi wykonać młody przedsiębiorca.

  Pani Aneta Chmielik w sposób niezwykle jasny i konkretny przedstawiła jak wygląda dane zagadnienie od strony praktycznej.  Na przykładach zaprezentowała wszystkie czynności jakie musi wykonać młoda osoba chcąca podjąć działalność gospodarczą. Ponadto wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów przybliżyła im zasady otrzymywania innych świadczeń ściśle związanych ze składkami jakie zobowiązany jest uiścić do ZUS przedsiębiorca.

  Lekcja odbyła się w ramach „Tygodnia przedsiębiorcy”, w czasie którego eksperci ZUS udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące relacji przedsiębiorca-urząd.

                

  opracowała Agnieszka Zembrzuska

   

 • ZADUSZKI KEN-owskie

  27.11.2015

    20 listopada 2015 roku w kinie  Za Rogiem odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego,  w ramach którego obchodziliśmy   Zaduszki KEN-owskie. W nastrojowej atmosferze listopadowego wieczoru wysłuchaliśmy prelekcji Ali Makowskiej z klasy II b na temat tradycji Zaduszek w kulturze słowiańskiej od czasów pogańskich do współczesności.

  Fragmenty „Lawy” („Dziady” w reż. Tadeusza Konwickiego) stanowiły filmowe tło opowieści.

  Głównym punktem programu Zaduszek była projekcja  „Labiryntu fauna” w reżyserii Guillermo del Toro. Potem – dyskusja na temat związków filmowego obrazu z romantycznym światopoglądem i prezentacja własnych pomysłów interpretacyjnych.

  A nad wszystkim czuwał duch  Adama Mickiewicza… 26.11.2015 roku mija 160 rocznica śmierci Wieszcza, którego „Dziady”  były motywem przewodnim spotkania Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego.

         

  opracowała Anna Hubisz i członkowie DKE

   

 • POMOCNA DŁOŃ- KEN I DWÓJKA POMAGAJĄ DZIECIOM

  Zachęcamy uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do udziału w pięknej akcji  naszych sąsiadów - Szkoły Podstawowej nr 2. Dyrekcja przasnyskiej Dwójki wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci chce pomóc rodzinom w trudnej sytuacji - planuje przygotować około  80 paczek świątecznych  dla dzieci. 

                                            Jak pomóc? Wrzuć złotówkę!

  W tym tygodniu nasi licealiści - wolontariusze akcji Pomocna Dłoń zbierać będą pieniądze na paczki dla naszych małych (przyszłych) kolegów. 

                                           Jak pomóc? Oddaj misia!

  W bibliotece szkolnej i na korytarzach  zostaną umieszczone  pudła na zabawki i książki 
  - nasi licealiści już z nich wyrośli, ale nasi mali przyjaciele z pewnością się z nich ucieszą.

                                      
                                    Warto pomagać, bo dobro zawsze do nas powraca!

  opracowała Elżbieta Tyniecka

 • INAUGURACJA WYKŁADÓW NA TORUŃSKIM UMK

  23.11.2015

  18. listopada miała miejsce inauguracja cyklu wykładów dla uczniów klas geograficznych, prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajęcia takie są możliwe dzięki umowie patronackiej zawartej między Wydziałem a naszym liceum. W tym celu do Grodu Kopernika udała się 50-osobowa grupa uczniów z klas IIg i IIi. Pierwszy wykład, traktujący o zmianach klimatu Ziemi, wygłosił dr hab., prof. UMK Marek Kejna. Pan Profesor wprowadził nas w tajniki zajęć akademickich, prezentując współczesne koncepcje przyczyn zmian klimatycznych Ziemi, z położeniem nacisku na skutki dla życia i działalności człowieka. Wykorzystane prezentacje pomogły nam zrozumieć złożoność problematyki zmian klimatycznych, których skutki mają znaczenie globalne.

  Po wizycie na uniwersytecie znaleźliśmy też czas na krótki spacer po słynnej toruńskiej starówce.

  Niebawem kolejny z cyklu pięciu zaplanowanych wykładów. Tym razem w murach naszej szkoły.

               

  Więcej  zdjęć z wyprawy można obejrzeć w Albumie fotograficznym.

  opracował Marek Rozicki

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu
  Św. St. Kostki 15
 • 29 752-23-36
  29 752-26-18

Galeria zdjęć