Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu

Strona główna
 • "RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ"

  Marek Błaszkowski z klasy 2i oraz Hubert Matuszewski, Krystian Gadomski, Aneta Orzoł, Klaudia Patrycja Kowalczyk i Edyta Lisiewska z klasy 2b w niezwykły sposób reprezentowali naszą szkołe i miasto 11 listopada. Grupa młodych ludzi spędziła Święto Niepodległości w Warszawie uczestnicząc w marszu "Razem dla Niepodległej" prowadzonym przez Prezydenta RP, Pana Bronisława Komorowskiego. Nasi uczniowie defilowali w szeregach 14 Pułku Strzelców Syberyjskich jako Partia Tomasza Kolbego z okresu Powstania Styczniowego w ramach grupy rekonstukcyjnej z Przasnysza. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

  opracowała Olga Mikulska

   

   

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W LO

     11 listopada 1918 roku polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Jak co roku z tej okazji w naszej szkole odbył się apel ale tym razem jego przebieg miał trochę inny charakter niż to bywało w latach poprzednich. Jego celem było nie tylko uczczenie tego wielkiego święta dla państwa i narodu polskiego ale chęć zaangażowania wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

  Uczniowie poszczególnych klas odśpiewali pieśni takie jak:

  - 1 A – Pałacyk Michla

  - 1B – Maszerują strzelcy

  -2c – Warszawskie dzieci

  - 2i – My, Pierwsza Brygada

  - 3d – Hej, strzelcy wraz nad nami orzeł biały

  - 3a – Warszawianka 1831

  Natomiast pozostałe klasy przygotowały transparenty na których umieściły hasło odnoszące się do epoki, którą wylosował dla nich wychowawca klasy:

  Konfederacja barska 1768-1772 – klasa 3 c

  Powstanie kościuszkowskie – 1 g

  Epoka napoleońska. Legiony Dąbrowskiego – 2 g

  Powstanie listopadowe – 3 b oraz 3 e

  Powstanie styczniowe – 2 e oraz 3f

  I wojna światowa – 1 i oraz 2 a

  Wojna polsko – bolszewicka – 2 d

  II wojna światowa. Polskie Państwo Podziemne, Armia Krajowa – 3 g

  II wojna światowa. Walka Polaków w koalicji antyhitlerowskiej na różnych frontach  - 2b

  Lata powojenne – okres walki Żołnierzy Wyklętych z narzuconą władzą komunistyczną – 1 d

  Czasy solidarności, od powstania do wyborów czerwcowych 1989 roku – 1 c

  Pieśni te oraz hasła do umieszczenia na transparentach zostały wybrane z różnych epok historycznych, gdyż odzyskanie niepodległości to nie tylko 11 listopada 1918 roku. Polacy od zawsze zmuszeni byli do walk o wolność, a położenie geograficzne w centralnej Europie niemal gwarantowało udział w większych konfliktach europejskich lub światowych.

  Dla klasy, która najlepiej odśpiewała swoją pieśń a była to IB pod opieką pani Elżbiety Tynieckiej oraz dla klasy, która zaprezentowała najciekawszy transparent czyli klasa IG pod opieką pana Marka Rozickiego przewidziano nagrody! Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: dyrektor Radosław Waleszczak jako przewodniczący,  Franciszek Kurkowski oraz Zdzisław Zdziarski. Klasa 3D  otrzymała także nagrodę specjalną ufundowaną przez Zbigniewa Sztuca oraz Krzysztofa Bieńkowskiego. Ale gratulacje należą się nie tylko wygranym, wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i godnie zaprezentowały się  na tegorocznym apelu. Podziękowania składamy również na ręce wychowawców poszczególnych klas, którzy dobrym słowem i radą wspierali oraz pomagali swoim wychowankom.

                            

  Więcej zdjęć z uroczystości można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny

  opracowała : M. Bobrowska-Ostaszewska

   

 • Absolwenci

  Moduł Absolwenci został zmodyfikowany

 • SPOTKANIA Z RODZICAMI

  W dniu 17.11.2014 o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

  Po zebraniu w godzinach 16.30-17.30 odbęda się konsultacje z nauczycielami

  Przydział sal na spotkania wychowawców klas z rodzicami w dniu 17.11. 2014 r. 

  I A

  25

  I B

  3

  I C

  38

  I D

  26

  I G

  33

  I i

  32

  II A

  4

  II B

  10

  II C

  17

  II D

  5

  II E

  22

  II G

  9

  II i

  11

  III A

  31

  III B

  34

  III C

  2

  III D

  19

  III E

  12

  III F

  czytelnia

  III G

  18

   

 • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  30 października młodzież naszej szkoły wcieliła się w postaci świętych na Balu Wszystkich Świętych, organizowanym przez parafię św.Wojciecha i Fundację Scalam. 
     Za najlepsze przebranie ufundowane były cenne nagrody tablet i telefon, które powędrowały do innych, młodszych "świętych". Atmosfera była bardzo gorąca dzięki dj-om, też z KENa.
     Wśród świętych pojawiła się również sorka A.Rafalska, przebrana jak przystało zgodnie z jej zainteresowaniami  za św. Cecylię - patronkę chórów :)

  opracowała Anna Rafalska

 • 14 PAŹDZIERNIKA UROCZYŚCIE OBCHODZILIŚMY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Dla naszej szkoły  jest to dzień wyjątkowy – to nie tylko święto wszystkich uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim dzień pamięci o patronie szkoły – Komisji Edukacji Narodowej,  która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Komisja Edukacji Narodowej była  pierwszą w Polsce  (i w całej Europie)  władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.

  Do zdobywania wiedzy o dorobku patrona szkoły - Komisji Edukacji Narodowej zachęca konkurs na esej ogłoszony 13 X 2014  przez dyrekcję naszego LO.

  13 X był  radosnym dniem pełnym  wzruszeń i podziękowań za trudną pracę nauczycieli. Dyrektor Radosław Waleszczak wyróżnił nagrodą osoby szczególnie zaangażowane w pracę szkoły – panią Annę Gruszkę, pana Andrzeja Radomskiego, panią Elżbietę Tyniecką, panią Zofię Stanowską, pana Franciszka Kurkowskiego, pan Zbigniewa Sztuca, pana Zdzisława Zdziarskiego, pana Andrzeja Czaplickiego, panią Agatę Nowicką, pana Macieja Mikulskiego,panią Agnieszkę Zembrzuską, panią Barbarę Kowalską.

  Starosta Przasnyski swoją nagrodą podziękował za pracę panu dyrektorowi – Radosławowi Waleszczakowi oraz nauczycielowi języka angielskiego – panu Robertowi Kozakowskiemu.

  Dr Radosław Waleszczak za swe zasługi na rzecz przasnyskiej oświaty otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej -   najwyższe  odznaczenie przyznawane  przez ministra edukacji.

  Swoim nauczycielom podziękowali również pięknie sami uczniowie – każda klas przygotowała dla  wychowawcy wiersz. Wszystkie utwory zostały zaprezentowane podczas części artystycznej przygotowanej przez panią Annę Hubisz.

             

  opracowała Elżbieta Tyniecka

 • NOWY PROJEKT WARSZAWSKIEJ SZKOŁY TAŃCA JUŻ WKRÓTCE W NASZEJ SZKOLE

  8 października  2014 roku w Mazowieckim Insytucie  Kultury odbyło się podsumowanie projektu Festiwal Fabryka Światła, który został zainspirowany przez postać Stanisława Ostoja-Kotkowskiego -  artysty, który wpisał się na stałe do historii sztuki jako prekursor sztuki laserowej, zastosowania nowoczesnych technik multimedialnych w pracy artystycznej. Jest to postać wyjątkowa  pod względem osobowości, wyobraźni i innowacyjności artystycznej.

  Festiwal Fabryka Światła został przygotowany m.in. przez naszych uczniów – licealistki pracowały w najwybitniejszymi w Polsce choreografami, poznawały tajniki tańca nowoczesnego i choreografii teatralnej. Trud ciężkiej  pracy został nagrodzony – nasze dziewczyny wystąpiły podczas finału festiwalu wraz ze swoimi mistrzami. Było to dla przasnyszan niezwykłe spotkanie nie tylko ze sztuką wybitnego artysty  - Stanisława Ostoja Kotkowskiego, ale także ze  światem współczesnego teatru.

  Tym bardziej cieszymy się, iż praca naszych uczniów oraz koordynatorki projektu  Elżbiety Tynieckiej została doceniona przez organizatorów festiwalu -  otrzymaliśmy piękne podziękowanie za pracę nad projektem Mazowieckiego Instytutu Kultury. Już wkrótce w naszej szkole następny projekt Warszawskiego Teatru Tańca – spektakl performatywny „Duża przerwa”.

                

  opracowała Elżbieta Tyniecka

 • ALE NAKRĘCONE

   Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Filmowego Ale Nakręcone!!!  31 października  (w piątek) o godz. 20.30 obejrzymy  film Pawła Pawlikowskiego "Ida" - polskiego kandydata do  OSCARA. Jest to kameralny, piękny wizualnie film, który subtelnie opowiada niezwykłą historię młodej kobiety uwikłanej w polską historię. 

  opracowała Elżbieta Tyniecka

 • OGRÓD BOTANICZNY JESIENIĄ

     Uczniowie klasy IId 10.10.2014 uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

     Przepięknie przebarwione liśccie drzew i krzewów wskazują, że jesień zagościła w ogrodzie na dobre. Młodzież miała okazję poznać dojrzałe owoce i nasiona wielu roślin- ciekawość wzbudziły smaczne, choć u nas mniej znane i rzadko spotykane owoce kasztana jadalnego. Uzupełnieniem jesiennej kolekcji ogrodu była wizyta w szklarniach, które kryją roślinność z wielu zakątków naszego globu.

     Co kryje Ogród Botaniczny UW?- zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce album fotograficzny.

       

  opracował Zbigniew Sztuc

 • PARTYCYPACJA OBYWATELSKA W LO

  W piątek 17 października pracownicy Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu rozpoczęli w naszym Liceum cykl spotkań informacyjnych dla młodzieży na temat budżetu partycypacyjnego.

  Budżet partycypacyjny to mechanizm wiążących konsultacji społecznych dotyczących wydatkowania pieniędzy z budżetu miasta, które samorządowcy chcą w 2015 roku wprowadzić w Przasnyszu. Wstępem do tego procesu jest kampania informacyjno-edukacyjna, która wystartowała w naszym LO. 

  Spotkania prowadzone są metodami warsztatowymi. Uczennice i uczniowie wcielają się w role różnych grup mieszkańców, którzy stają przed wyborami dotyczącymi wydawania prywatnych i publicznych pieniędzy. Poznają specyfikę podejmowania decyzji w społecznościach lokalnych - jej mankamenty oraz metody na usprawnianie i udoskonalanie procesu decyzyjnego.

  - Zależy nam na tym, żeby warsztaty były przyjemne dla uczniów a jednocześnie maksymalnie edukacyjne - mówi Magdalena Stefańska z Urzędu Miasta. Michał Helwak z Fundacji Przasnyskiej dodaje - Na zajęciach rekrutujemy wolontariuszki i wolontariuszy, których zaangażujemy w kampanię informacyjną dla dorosłych. Cieszymy się, że zgłasza się wiele chętnych osób.

  W ciągu dwóch tygodni spotkania zostaną przeprowadzone ze wszystkimi klasami liceum. Odbywają się na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie oraz na godzinach wychowawczych. 

           

  opracowała Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska

   

   

   

 • NOWY PROJEKT W SZKOLE

  W szkole ruszył nowy projekt. Więcej informacji zanjdziecie na stronie http://regulabenedykta.blogspot.com/

  opracowała Anna Rafalska

 • Mój Nauczycielu!

  Niestrudzony Sokratesie! Niezawodna Egerio! Inspirujący Zoilu!

  Dziękuję   pięknie za  Twą trudną pracę i wskazywanie właściwej drogi w chaosie współczesności.

  Życzę Ci, Mistrzu,  wytrwałości, niegasnącej pasji w osiąganiu zamierzonych celów, ale przede wszystkim uśmiechu, który dla nas – uczniów – jest   zawsze  zwiastunem  prawdziwego, szczerego porozumienia.

   

 • KONKURS NA ESEJ

  Konkurs na esej nawiązujący do dorobku Patrona Szkoły

   -  Komisji Edukacji Narodowej

   

  Lubisz i umiesz myśleć?

  Kusi Cię pisanie jako zaznaczenie swego istnienia w świecie? Chciałbyś wiedzieć więcej  o patronie swej  Alma Mater?

   

  Napisz esej nawiązujący do działalności  Komisji Edukacji Narodowej oraz  cytatu Menandra:

  „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

  i wygraj cenną nagrodę.

   

  Prace prosimy przesyłać do 7 listopada na adres mailowy sekretarza jury – Elżbiety Tynieckiej (ela-tyniecka@tlen.pl).

  Eseje ocenią -  dr Radosław Waleszczak (przewodniczący jury), Anna Hubisz, Franciszek Kurkowski, Elżbieta Tyniecka.

  opracowała Elżbieta Tyniecka

   

   

   

 • MÓJ NAUCZYCIEL- MÓJ MISTRZ

      Zachęcamy całą naszą szkolną rodzinę – absolwentów, uczniów, nauczycieli, przyjaciół Szkoły, aby podziękowali swym Mistrzom. Wszak każdy z nas był kiedyś uczniem i  miał nauczyciela – mądrego, cierpliwego, wzbudzającego szacunek. Podziękujmy więc tym niezwykłym osobowościom – podzielmy się wspomnieniami i historiami o swoich Mistrzach Życia. Wypowiedzi pisemne prosimy przesyłać na adres mailowy Szkoły – zslloken@wp.pl, staną się one cenną kartą w historii szkoły, najpiękniejszym prezentem dla nauczycieli.

  Zachęcamy także do odwiedzenia portalu Mój Nauczyciel, w którym można  znaleźć wiele ciepłych słów o dobrych, szanowanych, ciekawych pedagogach.  http://mojnauczyciel.pl/

 • KONCERT DLA ALI

  Samorząd uczniowski LO im. KEN w Przasnyszu postanowił zorganizować koncert charytatywny by pomóc chorej Ali Kuleszy z Przasnysza.
  -Nasi uczniowie zawsze byli i są wrażliwi i otwarci na pomoc potrzebującym. Po raz kolejny dali temu wyraz. Gdy tylko zgłosili się z pomysłem postanowiliśmy wesprzeć tak ważny cel jakim jest pomoc w leczeniu małej Alicji. - opowiada o inicjatywie szkolnej opiekun samorządu uczniowskiego Krzysztof Bieńkowski.

  -Najważniejsze było dla nas szybkie zareagowanie na potrzebę zebrania środków na leczenie Alicji. - mówi Kuba Krzykowski, jeden  pomysłodawców koncertu.
  -Wiemy, że zebrane pieniądze to kropla w morzu potrzeb, ale chcemy i tę kroplę od siebie dołożyć - dodaje Hubert Koczkodon, przewodniczący samorządu uczniowskiego.

  Podczas koncertu, który odbył się w 8 października wystąpili wykonawcy uczący się w LO im. KEN: Kuba Krzykowski, Natalia Walędziak,  Kasia Postek, Hubert Koczkodon, Kamil Brejlak i Paweł Nosarzewski. Zebrano w sumie 1588 złotych, które przekazano na konto fundacji opiekującej się małą Alą. 

               

  opracował Krzysztof Bieńkowski

   

 • KLUB FILMOWY ALE NAKRĘCONE!

  Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Filmowego Ale Nakręcone!!! 

  Tym razem obejrzymy film sięgający  dna duszy - nie tylko romskiej. "Papusza" to nie tylko tekst kultury piękny wizualnie, obsypany nagrodami, ale też kontrowersyjny i godzien żarliwych dyskusji. 
  ZAPRASZAMY - Miejski Dom Kultury, 10 X (piątek),  godz. 20.30.

  OPIS FILMU (kliknij tutaj)

  opracowała Elżbieta Tyniecka
   

 • RSU

  04.10.2014

  Wybrany został nowy przewodniczący Rady Samorządu Uczniowskiego...

 • WIZYTA W SĄDZIE

            W dniu 30 września 2014r. klasa 3E pod opieką pani Małgorzaty Bobrowskiej - Ostaszewskiej odwiedziła sąd rejonowy w Przasnyszu i wzięła udział w rozprawie sądowej.  Rozprawie przewodniczyła sędzia Jolanta Perzyna specjalizująca się w prawie karnym. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia sadu, obejrzenia aresztu z którego  więźniowie doprowadzani są na rozprawę, obejrzenia akt sądowych oraz mogli zadawać pytania dotyczące polskiego sądownictwa a szczególnie prawa karnego, na które otrzymali konkretne i wyczerpujące odpowiedzi. Kilku chętnych uczniów wzięło także udział w improwizowanej rozprawie sądowej, na szczęście nikt nie otrzymał wyroku skazującego….

                   

  Opracowała: Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska

 • RSU

  28.09.2014

  Wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego...

 • RSU

  28.09.2014

  Moduł RSU został zmodyfikowany

strona: