Nawigacja

 • Przydział sal w dniu 01.09.2015 r.

  I A

  4

  I B

  26

  I C

  22

  I D

  12

  I G

  34

  II A

  25

  II B

  3

  II C

  38

  II D

  9

  II G

  33

  II i

  32

  III A

  31

  III B

  18

  III C

  17

  III D

  6

  III E

  5

  III G

  10

  III i

  11

   

 • Aktualizacja danych

 • UROCZYSTA INAUGURACJA

  ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  ROZPOCZNIE SIĘ

  01.09.2015 O GODZINIE 8.30

 • 26.06.2015

  Zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  26 czerwca zakończyliśmy  pracowity rok szkolny 2014/2015.  Uroczystość ta stała się znakomitą okazją do podsumowań  starań naszych uczniów – dyrektor LO im. KEN Radosław Waleszczak z (nieukrywaną) radością wręczył świadectwa z wyróżnieniem  36  uczniom klas I-II. 

  Tak liczne grono uczniów ze średnią powyżej 4.75 zaświadcza o wysokim poziomie nauczania w naszej szkole oraz dużej liczbie uczniów, którzy są ambitni i chcą wybijać się ponad przeciętność. A oto nasi prymusi:

  Klasa I A

  1. Katarzyna Postek – 5,0
  2. Klaudia Zabielska – 5,0
  3. Martyna Goliaszewska – 4,87
  4. Bartosz Jaśkiewicz – 4,81
  5. Paweł Jasiński – 4,81

  Klasa I B

  1. Bartosz Popsuj – 4,81
  2. Zuzanna Pragacz – 4,81

  Klasa I C

  1. Paulina Łazicka – 5,19
  2. Damian Benbenkowski – 5,07
  3. Beata Kowalska – 5,06
  4. Ewa Miecznikowska – 4,94
  5. Julia Rutkowska – 4,81
  6. Małgorzata Cieślak – 4,80
  7. Donata Granecka – 4,75
  8. Joanna Hermanowicz – 4,75

  Klasa I G

  1. Katarzyna Stadlewska – 4,94
  2. Joanna Rudzińska – 4,88
  3. Batrosz Majewski – 4,88
  4. Katarzyna Osowska – 4,81
  5. Aleksandra Piotrowska – 4,75
  6. Alicja Sadowska – 4,75

  Klasa II A

  1. Tomasz Jeliński – 5,38
  2. Radosław Panuszewski – 5,0
  3. Karolina Milewska – 4,88
  4. Karolina Bojaronus – 4,88
  5. Konrad Jeznach – 4,77
  6. Krzysztof Zawiśliński – 4,77

  Klasa II B

  1. Aleksandra Poniewierska – 4,90
  2. Ewa Rogalska – 4,80

  Klasa II C

  1. Piotr Brykała – 5,0
  2. Olga Królicka – 5,0
  3. Jan Brykała – 4,80
  4. Bartosz Szczepkowski – 4,80

  Klasa II E

  1. Katarzyna Bugaj – 4,86

  Klasa II G

  1. Magdalena Sienda – 5,38
  2. Aleksandra Mięsowska – 5,0

   

  Zaszczytny tytuł  NAJLEPSZEGO UCZNIA KLAS I  otrzymała Paulina Łazicka z klasy I C, najlepszymi drugoklasistami okazali się: Magdalena Sienda z klasy II G oraz Tomasz Jeliński z klasy II A.

  Na uroczystości uhonorowano też liczne grono uczniów – laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych (lista laureatów dostępna w zakładce Osiągnięcia).

  W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy  wyróżnić najlepszych czytelników– bibliotekarka Anna Hubisz nagrodziła książkami Joannę Rudzińską i Joannę Łaszewską.

   

  W  wakacyjny  nastój wprowadziła  nas liryczna część artystyczna przygotowana przez  uczniów pana Franciszka Kurkowskiego. Wakacyjne  pożegnanie z Alma Mater uświetnił występ chóru LO im. KEN.

 • UWAGA MATURZYŚCI

  Odbiór świadectw maturalnych

  w dniu 30.06.2015 r.

   

  Klasa III A – godz. 10:00

  Klasa III B – godz. 10:30

  Klasa III C – godz. 11:00

  Klasa III D – godz. 11:30

  Klasa III E – godz. 12:00

  Klasa III F – godz. 12:30

  Klasa III G – godz. 13:00

  Osoby poprawiające wynik – godz. 13:30

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO SPRACHDOKTOR

  Dnia 18 marca 2015 odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Wzięło w niej udział ponad 5 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 139 laureatów, w tym nasza uczennica klasy drugiej Natalia Stryjewska, która zajęła 2 miejsce w województwie,  natomiast w Polsce uplasowała sie na 8 miejscu. SERDECZNIE GRATULUJEMY. Pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę również zajęli wysokie miejsca, wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

  Konkurs znany od 16 lat organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży.  W ramach konkursu nasza szkoła otrzymała Certyfikat Łowców Talentów.

  opracowała Justyna Kamińska

 • SZKOŁA ŁOWCÓW TALENTÓW

 • INFORMATYKA W KENie

  Od września 2014 do czerwca 2015 roku, uczeń klasy IIa - Tomasz Jeliński uczestniczył w Regionalnym (Mazowieckim) Projekcie Stypendialnym Dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych. W ramach projektu Tomek wybrał przedmiot, w obrębie którego będzie się rozwijał. Wybór padł na "informatykę". Po wykonaniu szeregu działań prowadzących do realizacji zadania z pomocą nauczyciela-opiekuna, którym został p. Dariusz Wojtala przygotował stypendialną pracę na temat: "Jak stworzyć animację w technice 3D w domowym zaciszu?". Animację wykonał w programie Blender 3D.
  Kilka słów od samego Tomasza:
  "Informatyka to od zawsze mój konik. Wybór jej jako tła mojego projektu był więc oczywisty, a z programem Blender zapoznałem się już ponad dwa lata temu. W trakcie obecnego roku szkolnego poznałem techniki i mechanizmy prowadzące do stworzenia animacji 3D, do czego gorąco zachęcam moich znajomych, gdyż zabawy jest przy tym co niemiara! - dodaje Tomasz."

  ZOBACZ ANIMACJĘ TOMKA

  opracował Dariusz Wojtala

   

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE

   ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  ODBĘDZIE SIĘ 

  26 CZERWCA O GODZINIE 10.00

 • KOLEJNA WYPRAWA PO EUROPIE NASZEGO LO

  W dniach 9-17. czerwca odbyła się kolejna z corocznych wypraw naszych uczniów po krajach Europy. Tym razem wybór padł na kolebkę europejskiej cywilizacji, czyli Grecję. Gorący śródziemnomorski klimat, ciepłe, zachęcające do kąpieli Morze Egejskie, wspaniałe zabytki starożytności spowodowały, że po dwóch latach od ostatniej „greckiej” wyprawy wróciliśmy na południe Europy.

  Po długiej, ponad 30-godzinnej podróży dotarliśmy na Riwierę Olimpijską, która była naszą bazą wypadową po antycznej Grecji. 

  Zabytki wywarły na nas duże wrażenie. Nie może to dziwić, skoro każdy historyczny podręcznik zaopatrzony jest w fotografie Partenonu, Teatru Dionizosa czy greckiej Agory. Wspaniałościom Aten i starożytnego Koryntu towarzyszył nam prawie 40-stopniowy upał… Cóż, podzwrotnikowa strefa klimatyczna pokazała nam swoje oblicze. Ale zwiedzanie przeplataliśmy kąpielą w ZatokachTermajskiej i Sarońskiej Morza Egejskiego, co pozwalało na regenerację sił i podbój innych cudów Grecji. A do tych bez wątpienia należą Meteory, czyli prawosławne klasztory „zawieszone” na skałach. Patrząc na te budowle wszyscy zastanawiali się „jak oni to zbudowali”? Podobne wrażenie sprawił Kanał Koryncki, którego niemal pionowe ściany mają wysokość 80 metrów. Z kolei w Salonikach, będących stolicą greckiej Macedonii mogliśmy podziwiać Plac Arystotelesa, rzymskie forum czy Katedrę Św. Dymitra.

  Na koniec wycieczki, odwiedziliśmy stolicę Węgier – Budapeszt. Wspaniały budynek Parlamentu, Bazylika Św. Stefana czy plac Bohaterów wynagrodziły nam kolejną długą podróż z Grecji przez Macedonię i Serbię. Przy okazji podróży przez te kraje mogliśmy przekonać się, jakim dobrodziejstwem dla Polski jest przynależność do Unii Europejskiej i Strefy Schengen. Kontrole na granicy serbskiej i macedońskiej przypominały nam nie tak odległe czasy w naszym kraju….

  Zdjęcia z wyprawy w zakładce Album Fotograficzny

                         

  opracował Marek Rozicki

 • SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

  2 czerwca 2015r. przeprowadzono coroczny szkolny konkurs chemiczny dla młodzieży klas drugich. Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu chemii fizycznej i ogólnej w formie zadań rachunkowych i pytań testowych.

  W gronie laureatów znaleźli się uczniowie klasy II c:

  I miejsce - Piotr Brykała, Jan Brykała

  II miejsce - Grzegorz Krasnowski

  III miejsce - Lena Stancel, Bartosz Szczepkowski

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  opracowała Bożena Podołowska

 • FIZYKA Z WAT-em

  We wtorek 16 czerwca 2015r.  uczniowie klasy Ia i IIa naszego Liceum uczestniczyli w seminarium naukowym  zorganizowanym przez nauczyciela fizyki pana Andrzeja Radomskiego. Seminarium na temat: “Bezpieczeństwa w sieci i możliwości studiowania w WAT przeprowadził pan dr hab. inż. Dariusz Laskowski pracownik  naukowy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.  Spotkanie z nauką cieszyło się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród uczniów i stworzyło możliwość zdobycia nowej specjalistycznej wiedzy z  zakresu bezpieczeństwa w sieci i pokazało najnowsze zastosowania i ciekawostki z dziedziny informatyki, matematyki i fizyki.

  Naukowe spotkania z wykładowcami  WAT będą kontynuowane w nowym roku szkolnym 2015/2016.

                    

  opracował Andrzej Radomski

   

   

 • W dniu 30.05.2015 r.przedstawiciele Rejonowego Zarządu PCK: Pani Kierownik Ewa Łukasiak i Pan Prezes Ryszard Bruździak spotkali się w Parku Linowym Gibon w Przasnyszu z wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu oraz ich opiekunką Grażyną Rogowską.                                                                                                                     Jeszcze raz dziękujemy wolontariuszom za dotychczasową współpracę i zachęcamy do dalszej. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Przasnysz - Panu Waldemarowi Trochimiuk, że zechciał objąć patronatem nasze spotkanie, Panu Jarosławowi Długoszowi za to, że mogliśmy korzystać do woli ze wszystkich tras w parku.

  ZOBACZ ZDJĘCIA

  opracowała Grażyna Rogowska

 • KINGA W ŚWIATOWEJ CZOŁÓWCE

  Kinga Sadkowska, uczennica klasy I c, trenuje taekwondo od 2007 roku. W marcu bieżącego roku uzyskała czarny pas i otrzymała powołanie do kadry narodowej.

  Jednak największym osiągnięciem Kingi jest I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kategorii do 42 kg w 2013 roku i do 46 kg w 2014 roku.

  Niedawno Kinga wróciła z bardzo wysokim, piątym miejscem z  Mistrzostw Świata, które odbyły się w dniach 27.05 – 31.05.2015r. we Włoszech.

  W najbliższym czasie weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Rybniku, które odbędą się w dniach 12.06-14.06.2015r.

  Życzymy Kindze wielu sukcesów! 

  opracowała Ryszarda Wierzbicka

 • MISTRZOSTWA ŚWIATA W TRÓJBOJU SIŁOWYM

  8 czerwca 2015 r. nasz uczeń Bartłomiej Kiersikowski walczy o Mistrzostwo Świata w Trójboju siłowym klasycznym. Od godziny 7:00 do godz. 10:00 relacja z tego wydarzenia pod poniższym linkiem:
  http://www.powerlifting-ipf.com/

 • KONKURS ALCHEMIK ROZSTRZYGNIĘTY

  Po raz kolejny odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”. Konkurs miał na celu utrwalenie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka. Udział w konkursie wzięła młodzież klas drugich. Najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy II c Bartosz Szczepkowski. Otrzymał nagrodę książkową i dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”

  Gratulacje!

  Kolejna edycja konkursu już za rok!

  opracowała Bożena Podołowska

 • PORTRET-W POSZUKIWANIU PRAWDY O CZŁOWIEKU

  W dniu 03.06.2015 r. odbyła się ocena prac konkursu fotograficznego: "Portret -w poszukiwaniu prawdy o człowieku" zorganizowanego przez nauczycielkę Wiedzy o kulturze Grażynę Rogowską . 
   
  Jury obradowało w składzie: 
   
  1.Edward Głogowski - przewodniczący 
  2.Radosław Waleszczak - Dyrektor szkoły 
  3.Jolanta Gawin-Kozakowska - Wicedyrektor 
  4.Ewa Łukasiak - fotograf 
  5.Ryszarda Wierzbicka - nauczyciel informatyki 
   
  Wyniki konkursu:
   
  I miejsce - Natalia Pawłowska 
  II miejsce - Klaudia Zabielska 
  III miejsce - Martyna Goliaszewska i Maria Brzostek 
   
  Wyróżnienia: 
   
  Zuzanna Pragacz
  Paulina Szałankiewicz 
  Magdalena Dec 
  Karolina Zagroba 
   
  Serdecznie gratulujemy! 
                         
  opracowała Grażyna Rogowska
 • KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

  02.06.2015 przeprowadzono coroczny konkurs wiedzy o krajach, których języki są nauczane w naszej szkole. Przystąpiło do niego 33 osoby z różnych klas. Ich zadaniem było podanie odpowiedzi na 40 pytań dotyczących głównie kultury, geografii, sportu, polityki w takich krajach jak Rosja, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Wielka Brytania, USA, Kanada i Australia. Zwyciężczynią okazała się Magda Sokołowska z klasy II G. Drugie miejsce przypadło Kasi Bugaj z klasy II E, zaś jedynym mężczyzną w tym zacnym gronie okazał się być Bartosz Jaśkiewicz z klasy I A, który zajął trzecie miejsce. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.

  opracował Robert Kozakowski

 • KOLEJNE GEOGRAFICZNE SUKCESY MAGDY I OLI

  13. maja br. w Państwowym Instytucie Geologicznym odbył się regionalny finał Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-

  Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Konkurs objęty jest patronatem wielu instytucji, w tym Ministerstwa Środowiska, PGNiG, Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Geologicznego i kilku krajowych wyższych uczelni.

  Do regionalnego finału, obejmującego województwo mazowieckie, lubelskie i podlaskie zakwalifikowały się nasze uczennice z klasy IIg: Magdalena Sienda i Aleksandra Mięsowska. Rywalizacja nie była prosta, ponieważ trzeba było wykonać pracę teoretyczną oraz zaliczyć test obejmujący zagadnienia geologiczne i geograficzne. Efekt jest taki, że Magda zajęła II a Ola III miejsce.

  To już kolejne sukcesy naszych uczennic. Niedawno z powodzeniem rywalizowały w Ogólnopolskim Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej organizowanym przez toruński UMK.

  Serdeczne Gratulacje!

                       

  opracował Marek Rozicki

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu
  Św. St. Kostki 15
 • 29 752-23-36
  29 752-26-18

Galeria zdjęć