Nawigacja

 • KOLEJNE GEOGRAFICZNE SUKCESY MAGDY I OLI

  13. maja br. w Państwowym Instytucie Geologicznym odbył się regionalny finał Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-

  Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Konkurs objęty jest patronatem wielu instytucji, w tym Ministerstwa Środowiska, PGNiG, Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Geologicznego i kilku krajowych wyższych uczelni.

  Do regionalnego finału, obejmującego województwo mazowieckie, lubelskie i podlaskie zakwalifikowały się nasze uczennice z klasy IIg: Magdalena Sienda i Aleksandra Mięsowska. Rywalizacja nie była prosta, ponieważ trzeba było wykonać pracę teoretyczną oraz zaliczyć test obejmujący zagadnienia geologiczne i geograficzne. Efekt jest taki, że Magda zajęła II a Ola III miejsce.

  To już kolejne sukcesy naszych uczennic. Niedawno z powodzeniem rywalizowały w Ogólnopolskim Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej organizowanym przez toruński UMK.

  Serdeczne Gratulacje!

                       

  opracował Marek Rozicki

 • W dniu 27.05.2015 o godzinie 16.00

  odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I-II.

  Po zebraniu w godzinach 16.30-17.30

  odbęda się konsultacje z nauczycielami dla rodziców uczniów klas I-II

  Przydział sal na spotkania wychowawców klas z rodzicami w dniu 27.05.2015 r. 

   

  I A

  25

  I B

  3

  I C

  38

  I D

  26

  I G

  33

  I i

  32

  II A

  4

  II B

  18

  II C

  17

  II D

  5

  II E

  12

  II G

  10

  II i

  11

 • Harmonogram sprawdzianów dyrektorskich

  w roku szkolnym 2014/2015

   

  Matematyka

  II a- 26 V- 1 lekcyjna
  II b- 25 V- 5 lekcyjna
  II c- 25 V- 4 lekcyjna
  II d- 27 V- 4 lekcyjna
  II e- 26 V- 5 lekcyjna
  II g- 26 V- 1 lekcyjna
  II i-  26 V- 1 lekcyjna

   

  Język polski

  II a- 2 VI- 3 lekcyjna
  II b- 1 VI- 1 lekcyjna
  II c- 1 VI- 3 lekcyjna
  II d- 3 VI- 5 lekcyjna
  II e- 3 VI- 7 lekcyjna
  II g- 2 VI- 4 lekcyjna
    II i- 1 VI-2 lekcyjna

   

 • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

  Pod koniec kwietnia odbył się tradycyjny Szkolny Konkurs Geograficzny dla uczniów zainteresowanych tematyką geograficzną i realizujących ten przedmiot w rozszerzonym zakresie nauczania. W tym roku uczniowie musieli się zmierzyć z geografią fizyczną z elementami geologii.

  W konkursie wzięło udział 50. uczniów. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie klasy IIg:

  I miejsce –  Norbert Cesarski

  II miejsce – Magdalena Sienda, Aleksandra Mięsowska oraz Sylwia Dudek

  Serdeczne Gratulacje !

                       

  opracował Marek Rozicki

   

 • PRAWYBORY W KENie

  W dniu 07.05.2015 r., w godzinach od  8.00 do 13.00 w naszej szkole odbyły się prawybory prezydenckie, które miały sprawdzić preferencje polityczne uczniów klas I i II. Frekwencja wyniosła 76,5 %.  A oto i ostateczne wyniki:

  Liczba uczniów klas I i II – 387 osób

  Liczba uczniów, którzy wzięli udział w głosowaniu – 296 osób

  Liczba głosów nieważnych – 32

  Liczba głosów ważnych – 264

  Największe poparcie uczniów naszej szkoły zyskał  PAWEŁ   KUKIZ  otrzymując 33 % głosów. Na drugim miejscu znalazł się ANDRZEJ DUDA, który uzyskał 30 % , miejsce trzecie to JANUSZ KORWIN – MIKKE z poparciem 17 %.

  Pozostali kandydaci uzyskali następujące wyniki:

  MAGDALENA  OGÓREK – 6,5%

  BRONISŁAW  KOMOROWSKI – 5 %

  MARIAN  KOWALSKI – 4 %

  JANUSZ PALIKOT – 2%

  JACEK WILK – 1%

  GRZEGORZ BRAUN – 1%

  ADAM JARUBAS  - brak głosów

  PAWEŁ TANAJNO – brak głosów

              

  opracowała: Małgorzata Bobrowska - Ostaszewska

 • KONKURS NA ESEJ ROZSTRZYGNIĘTY

  W  dniu 3 maja 2015 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu, którego  organizatorami byli pan Marek Opioła poseł na  Sejm RP oraz pan Zbigniew Kuźmiuk poseł do Parlamentu Europejskiego. Celem konkursu dla przypomnienia było napisanie eseju na temat ,,Czy warto być Polakiem?”. Z naszej szkoły dwie uczennice zdecydowały się wziąć w nim udział. Niestety żadnej z nich nie udało się zwyciężyć…  ale na uwagę zasługuje fakt, iż praca Aleksandry Karaś z klasy III e została wyróżniona i na 52 osoby wyróżnione z  Mazowsza Ola zajęła 10 miejsce. GRATULUJEMY! 

  opracowała: Małgorzata Bobrowska - Ostaszewska

 • O NAS W TYGODNIKU PRZASNYSKIM

 • KOLEJNY SUKCES TOMASZA JELIŃSKIEGO Z FIZYKI

  Tomasz  Jeliński uczeń klasy IIa w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Eureka 2015” zdobył nagrodę książkową i dyplom za bardzo dobry wynik. Nauczycielem prowadzącym ucznia jest pan Andrzej Radomski.

  Składamy serdeczne gratulacje.

  opracował Andrzej Radomski

   

   

 • WIZYTA POSŁA RP W KENie

             W dniu 29 kwietnia 2015 r. naszą szkołę odwiedził poseł RP V, VI i VII kadencji  pan Robert Kołakowski, należący do klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W spotkaniu uczestniczyła klasa 1b oraz 2B. Uczniowie mieli okazję usłyszeć jak przebiega procedura stanowienia ustaw w RP, jak wygląda codzienna praca posła zarówno w parlamencie, jak i w regionie oraz pan poseł odniósł się do codziennej sytuacji  na polskiej scenie  politycznej. Pan Robert Kołakowski chętnie i wyczerpująco odpowiedział również na pytania zadawane przez uczniów i obiecał, że jeszcze nas odwiedzi.

  opracowała: Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska

 • SUKCESY W KONKURSIE Z FIZYKI KRZYSZTOFA I TOMASZA

            W Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2015”,uczniowie:Krzysztof Zawiśliński  i Tomasz  Jeliński uzyskali wyróżnienia, nagrody książkowe i tytuły honorowe „taon”. Nauczycielem prowadzącym uczniów jest pan Andrzej Radomski.

  Wielkie brawa !!!!

  opracował Andrzej Radomski

 • Aktualizacja danych

  24.04.2015

  Nowy plan lekcji obowiązuje od 27.05.2015

 • ZAPROSZENIE

      Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu  serdecznie  zaprasza wszystkich gimnazjalistów na Dzień Otwarty w dniu 25 kwietnia 2015 r. o godz. 9:00.

      Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się w auli szkolnej:

  - wystąpienie dyrektora szkoły,

  - występ laureatów Kenowizji 2015,

  - wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu językowego,

  - konkurs dla gimnazjalistów „Niespodzianka”.

  - pokaz grupy”SARS”

  W czasie dnia otwartego będą udostępnione  klasopracownie przedmiotowe. Uczniowie LO udzielą wszelkich informacji dotyczących funkcjonowania szkoły.

  Zobacz film uczniów LO przypominający o dniu otwartym!

  Dyrekcja, nauczyciele, 

  społeczność uczniowska LO im. KEN

 • HISTORIA Z UW

  W dniu 20.04.2015r. odbyły się w naszym Liceum kolejne zajęcia w ramach projektu „Z uniwersytetem na ty. Wykłady prowadził dr Piotr Szanta z Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszy poświęcony był procesom zjednoczeniowym Niemiec i Włoch w XIX wieku, zaś drugi relacjom Państwo-Kościół w II poł. XIX wieku w wybranych krajach europejskich. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas z rozszerzonym nauczaniem historii: I B, II B, II E, III B, III E (łącznie ok. 85 osób). Zajęcia mogły odbyć się dzięki przychylności Dyrekcji Instytutu Historii UW oraz finansowemu zaangażowaniu Fundacji PELIKAN.

    Ostatnie wykłady zamykające tegoroczny cykl zajęć odbędą się w połowie maja tego roku w Instytucie Historii UW i będą poświęcone genezie Wielkiej Wojny.

  Więcej zdjęć w zakładce Album fotograficzny

                        

  opracował Zdzisław Zdziarski

 • PROMUJEMY ZDROWIE- ZDROWE PIERSI SĄ OK!

  W dniu 16.04.2015 r.  ocenialiśmy prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym z inicjatywy nauczycielki i opiekunki koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN - Grażyny Rogowskiej. Inspiracją do zorganizowania konkursu była pogadanka wygłoszona przez Martę Pęczkowską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przasnyszu w ramach Wojewódzkiego programu edukacyjnego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w zakresie profilaktyki raka piersi pn. Zdrowe piersi są OK!
  Po burzliwych obradach komisji przyznano następujące miejsca:
  I miejsce - Agnieszka Ostrowska 
  II miejsce - Aleksandra Cesarz , Paulina Nowak 
  III miejsce - Klaudia Zabielska 
  oraz wyróżnienia dla Marty Dąbrowskiej, Małgorzaty Cieślak i Joanny Wróblewskiej.
  Nagrodzone prace można obejrzeć w zkładce Album fotograficzny
  Dziękujemy za udział w konkursie.
  opracowała Grażyna Rogowska

   

 • DZIEŃ UMK W KENie

  14. kwietnia odbył się „Dzień Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w LO im. KEN”. Naszą szkołę odwiedzili pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi UMK, prezentując ofertę dydaktyczną uniwersytetu.

  Pierwszym punktem był kolejny z wykładów dla uczniów klas geograficznych przeprowadzanych przez nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem gościła w naszej szkole Pani dr Elżbieta Grzelak-Kostulska z Katedry Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego. Temat wykładu: „Jak zrozumieć współczesne przemiany ludnościowe”. Pani Doktor bardzo ciekawie przeprowadziła nas przez świat liczb i danych statystycznych, który nie musi być nudny a często zmusza do myślenia i prognozowania przyszłości demograficznej współczesnego świata. Poprzez dyskusję omawialiśmy procesy demograficzne, które dla wielu regionów, zwłaszcza zmagających się z eksplozją demograficzną są prawdziwym wyzwaniem. Paradoksem współczesności jest to, że inne regiony - w tym Europa - zmagają się z problemem zbyt małej liczby urodzeń i starzejącym się społeczeństwem. Jeden i drugi przypadek pociąga za sobą negatywne skutki. Cała umiejętność to skutecznie im przeciwdziałać dla dobra całej ludzkości.

  Po wykładzie odbyła się prezentacja oferty dydaktycznej UMK, którą przedstawili Pan Adam Piasecki, doktorant z Katedry Hydrologii i Gospodarki Wodnej i Maciej Surmacewicz, student studiów miejskich Wydziału Nauk o Ziemi. Zaprezentowano szeroką ofertę dydaktyczną UMK, stawiając nacisk nie tylko na merytoryczne przygotowanie studentów, ale również na wiele atutów wynikających z podjęcia studiów w Grodzie Kopernika.

        

  Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny

  opracował Marek Rozicki

 • OGÓLNOPOLSKI WIELKI TEST WIEDZY GEOGRAFICZNEJ

  11. kwietnia w Toruniu odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, we współpracy z Oddziałem Toruńskim Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Wzięło w nim udział 47 trzyosobowych drużyn uczniów z kilku województw, w tym z renomowanych liceów z Torunia, Bydgoszczy, Gdańska, Olsztyna i Częstochowy.

  Nasza szkoła była reprezentowana przez 2 zespoły uczniów w składzie:

  Zespół 1. z klasy IIg

  Magdalena Sienda

  Aleksandra Mięsowska

  Emilia Rozicka

  Zespół 2. z klasy IIIg

  Natalia Sawicka

  Magdalena Lisowska

  Karol Dęby

  Rywalizacja była bardzo zacięta, tym bardziej, że na zwycięzców czekały indeksy toruńskiego UMK. Nasze zespoły zajęły odpowiednio 9. i 10. miejsce, co bardzo cieszy – zważywszy na trudność poleceń do wykonania. Uczniowie musieli zmagać się nie tylko z zagadnieniami obejmującymi zakres maturalny, ale również umiejętnością rozpoznawania minerałów, interpretacji fotografii lotniczych, rozpoznawania przyrządów pomiarowych stosowanych przez klimatologów, geologów, czy hydrologów.

                   

  Więcej zdjęć w zakładce Album fotograficzny

  opracował Marek Rozicki

   

 • Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na rok szkolny 2015/2016

 • Doświadczając radości Zmartwychwstania Pańskiego,

  pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia

  dobrych myśli, radosnego serca  i  wzajemnej życzliwości.

   

 • XXXVIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

   27 marca 2015r.w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przasnyszu oraz Komenda Powiatowa PSP w Przasnyszu.

  Joanna Rudzińska, uczennica klasy 1G,  zajęła pierwsze miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentować powiat przasnyski w eliminacjach wojewódzkich  25 kwietnia 2015r. w Książenicach w gminie Grodzisk Mazowiecki. Opiekunem merytorycznym Joanny jest nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa, Pani Grażyna Rogowska.

   Nagrody dla zwycięzców turnieju ufundowali: Starosta Przasnyski,  Oddział Terenowy ZOSP RP w Ostrołęce, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Przasnyszu oraz Nadleśnictwo Przasnysz.

  opracowała Grażyna Rogowska

 • LEKCJA W WARSZAWSKIM MUZEUM GEOLOGICZNYM

  26. marca uczniowie klasy Ig uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Państwowy Instytut Geologiczny Muzeum Geologiczne w Warszawie. Tematem lekcji były „Wybuchy wulkanów – przyczyny, przebieg, skutki”.

  Wulkanizm to groźne a jednocześnie pasjonujące zjawisko geologiczne zachodzące w wielu rejonach Ziemi. Budzi grozę a jednocześnie podziw i zainteresowanie wielu osób – niekoniecznie pasjonujących się budową wnętrza naszej planety. Na zajęciach zaprezentowano przyczyny tych zjawisk, ich rozmieszczenie i konsekwencje dla życie człowieka.

  Dla uczniów klasy Ig był to wstęp do rozszerzenia nauczania geografii od nowego roku szkolnego. Będzie to też dla nich swoisty „rok akademicki”: od września ruszamy z kolejnym cyklem wykładów prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zatem do zobaczenia w Grodzie Kopernika…

        

  Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce Abum fotograficzny

  opracował Marek Rozicki

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu
  Św. St. Kostki 15
 • 29 752-23-36
  29 752-26-18

Galeria zdjęć