Nawigacja

 • Rada Rodziców zwraca się z uprzejmą prośbą o dokonywanie wpłat na Fundusz Rady Rodziców na konto w PKO BP oddział Przasnysz

  nr 59 1020 3802 0000 1602 0039 3264 lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

  Za dokonane wpłaty dziękujemy

 • W dniu 24.03.2015 o godzinie 16.00

  odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas III

  Po zebraniu w godzinach 16.30-17.30

  odbęda się konsultacje z nauczycielami dla rodziców uczniów klas I-III

  Przydział sal na spotkania wychowawców klas z rodzicami w dniu 24.03.2015 r. 

   

  III A

  31

  III B

  34

  III C

  2

  III D

  33

  III E

  12

  III F

  11

  III G

  18

   

 • KASIA BUGAJ MISTRZYNIĄ ORTOGRAFII 2015

  19 marca w auli Zespołu  Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce odbyło się V Kolegialne Dyktando, którego pomysłodawczynią i główną organizatorką jest  dr Dorota Czyż. W zmaganiach ortograficznych wzięli udział uczniowie nie tylko ze szkół ponadgimnazjalnych w Ostrołęce, ale także młodzież  z Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa, Przasnysza i Łomży. 

  W rywalizacji zwyciężyła  Kasia Bugaj z klasy II e, którą do konkursu przygotowała pani Elżbieta Tyniecka.  Zaszczytny tytuł Kolegialnego Mistrza  Ortografii to wielki sukces naszej skromnej  uczennicy. Bardzo cieszy nas, iż III miejsce na podium należało również do nas – Olga Królicka, z którą pracował pan Franciszek Kurkowski kolejny raz potwierdziła, iż jest bardzo zdolną i pracowitą uczennicą.

  To kolejny sukces naszych humanistek – warto przypomnieć, iż dwie uczennice naszego liceum zakwalifikowały się do finału IX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego, który odbędzie się w maju w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

  opracowała Elżbieta Tyniecka

 • SESJA OBSERWACYJNA CZĘŚCIOWEGO ZAĆMIENIA SŁOŃCA

  20. marca nastąpił długo oczekiwany przez miłośników astronomii moment, kiedy Księżyc pojawił się dokładnie między Słońcem a Ziemią rzucając na naszą planetę cień. Zachodzi wówczas zjawisko zaćmienia Słońca, które w całości mogli oglądać mieszkańcy północnych krańców Europy. W Polsce nie było nam to dane, ale częściowe zaćmienie – ok. 75 % zakrycia tarczy słonecznej – to też wspaniała gratka, której nie mogliśmy w szkole przeoczyć.

  Pogoda sprzyjała a nielicznie pojawiające się cirrusy na niebie mogły tylko podnieść atrakcyjność widowiska. Na dziedzińcu szkoły odbyła się sesja obserwacyjna przy użyciu teleskopu, co dało nam możliwość odpowiedniego powiększenia naszej dziennej gwiazdy. Z uwagi na olbrzymią ilość promieniowania słonecznego, do teleskopu zamontowaliśmy folię mylarową, skutecznie obniżającą jasność obrazu, co dawało komfort obserwacji bez zagrożenia dla wzroku.

  Spektakl trwał ok. 2 godzin. Przesuwający się na sferze niebieskiej Księżyc stopniowo zakrywał tarczę słoneczną a maksimum przypadło na godzinę 9:55 czasu uniwersalnego, czyli 10:55 czasu urzędowego.

  Wielu uczniów zachwycił ten widok, zwłaszcza po zastosowaniu kolorowych filtrów. Co ciekawe, widoczna była rzeźba Księżyca – krawędź satelity na tle tarczy słonecznej wyraźnie wskazywała na powierzchnię urozmaiconą kraterami i górami.

  Takie obserwacje mogą zachęcić do wyprawy za ocean. W sierpniu 2017 roku w USA będzie całkowite zaćmienie Słońca. To chyba najpiękniejsze zjawisko na niebie. W ciągu dnia nagle zapada ciemność, pojawiają się jasne gwiazdy, widać koronę słoneczną i protuberancje, czyli wybuchy gorącej materii na Słońcu. W przyrodzie zapada całkowita cisza… I choć trwa to tylko kilka minut, miłośnicy astronomii przemierzają tysiące kilometrów, aby być świadkiem takich niezwykłych wydarzeń…

  Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny

                       

  opracował Marek Rozicki

 • WYKŁAD Z GEOMORFOLOGII NA TORUŃSKIM UMK

  16. marca uczniowie klas geograficznych po raz kolejny udali się do Torunia na wykład zorganizowany przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tym razem wykład wygłosił dziekan Wydziału, prof. dr hab. Wojciech Wysota z Katedry Geologii i Hydrogeologii. Tematem wykładu była „Rola lodowców w kształtowaniu krajobrazu Ziemi”.

  Pan Profesor w bardzo przystępny sposób objaśniał genezę lodowców i ich dynamikę. Zaznaczyć trzeba, że w Polsce temat działalności lodowców należy do kluczowych zagadnień geograficznych. Wszak w ciągu ostatnich 2 mln lat kilkukrotnie lodowce nasuwały się na nasze terytorium, powodując ogromnie przekształcenia środowiska. Pytając o urozmaiconą rzeźbę Mazur, występowanie jezior, wydmy na Kurpiach, less na Lubelszczyźnie, gołoborza w Górach Świętokrzyskich, tatrzańskie urwiska skalne…. odpowiedź jest jedna: znaczący udział zlodowaceń w powstawaniu tych form.

  W kwietniu kolejny i ostatni w tym roku szkolnym wykład dla uczniów klas geograficznych. Tym razem w naszej szkole.

  Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny

                               

   

  opracował Marek Rozicki

 • KLASA IIA NA WYDZIALE FIZYKI UMK W TORUNIU

   

  KLASA IIA NA WYDZIALE FIZYKI UMK W TORUNIU

   

  20 lutego 2015roku uczniowie klasy IIA pod opieką Pana Andrzeja Radomskiego uczestniczyli w bardzo interesującym wykładzie z zakresu drgań i fal mechanicznych zorganizowanym na Wydziale Fizyki UMK w Toruniu. W kolejnej części pobytu w uczelni, młodzi naukowcy z tej klasy po podzieleniu się na grupy samodzielnie wykonywali ćwiczenia laboratoryjne z mechaniki ruchu, drgań oraz akustyki.

  Następnie młodzież przyjechała  do Planetarium i obejrzała  seans pt. „Makrokosmos”.

  Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do Centrum Nowoczesności „MŁYN WIEDZY”.  Centrum prezentuje bogatą ofertę wystaw interaktywnych, które dają zwiedzającym możliwość samodzielnego eksperymentowania i poznawania tajemnic nauki. Głównym atrakcją i wizytówką Centrum jest wahadło Foucaulta. Toruński model wahadła, to chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33 metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki. Dzięki temu wahadło jest widoczne ze wszystkich pięter wystawowych. „Serce” wahadła znajduje się na parterze budynku. Wahadło Foucaulta pozwala obserwować zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi.

  Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, wzbogaciła uczestników o nową wiedzę i przeżycia, a każdy z pewnością na długo ją zapamięta. 

  opracowałł Andrzej Radomski

 • BRAWO KONRAD!!!

  Konrad Jeznach został laureatem wojewódzkiego etapu XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego im. Prof. Roberta Głębockiego w Warszawie. Konrad zajął drugie miejsce i został wytypowany przez Komisję Konkursową do reprezentowania województwa mazowieckiego na Ogólnopolskim Seminarium w Planetarium w Grudziądzu w dniach 18-21 marca. 

  Gratulujemy Konradowi i jego opiekunowi panu Andrzejowi Radomskiemu i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim !!!

 • WOLONTARIUSZ ROKU 2014

  26 lutego 2015 roku wolontariuszki będące uczennicami Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu wraz z Panią Agatą Nowicką – koordynatorem szkolnego wolontariatu uczestniczyły w V Sesji Rady Miejskiej w Przasnyszu. Pierwszym puntem obrad było rozstrzygnięcie konkursu „Wolontariusz Roku 2014” i wręczenie statuetek zasłużonym w minionym roku wolontariuszom. Wśród uhonorowanych 17 wolontariuszy znalazło się sześć uczennic naszej szkoły. Były to:

  • Sylwia Bulicka – uczennica klasy IIIb – będąca wolontariuszką w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Promyk  Jutrzenki” Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego à Paulo w Przasnyszu
  • Alicja Adamczyk i Patrycja Bączek – uczennice klasy Ig – pracujące jako wolontariuszki w Zespole Szkolno – Rewalidacyjno – Wychowawczym JESTEM w Przasnyszu
  • Marta Kieczmerska– uczennica klasy Id – będąca wolontariuszką w Miejskim Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu
  • Agata Lubowiedzka i Daria Lubowiedzka – uczennice klasy IIIe – pracujące jako wolontariuszki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu

  Wręczenia statuetek oraz dyplomów dokonał Burmistrz Przasnysza Pan Waldemar Trochimiuk, przewodniczący Rady Miasta Przasnysz – Pan Piotr Jeronim oraz Pani Joanna Cieślik – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.Pani Joanna Cieślik składając nagrodzonym podziękowania za dotychczasową pracę, podkreśliła wagę tej działalności na rzecz społeczności lokalnej.

  Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny.

  opracowała Agata Nowicka

   

 • NAPISZ ESEJ I WYGRAJ WYCIECZKĘ!!!

   
  Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie ,,Warto być Polakiem", którego organizatorem jest pan Marek Opioła. Dzięki życzliwości posła do Parlamentu Europejskiego, pana Zbigniewa Kuźmiuka, nagrodą jest wyjazd do siedziby Parlamentu w Brukseli. 
  Szczegółowych informacji na temat warunków uczestnictwa w konkursie wszystkim zainteresowanym udzieli pani Małgorzata Bobrowska - Ostaszewska, która jest jego koordynatorem na terenie naszej szkoły. ZAPRASZAMY!
   
   
   
   

   

  opracowała Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska

 • FINALISTA KONKURSU Z FIZYKI

  Konrad Jeznach, uczeń klasy II A Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu, został w roku szkolnym 2014/2015  finalistą XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Astronomiczno-Astronautycznego im. prof. Roberta Głębockiego.

         Opiekunem naukowym Konrada był nauczyciel fizyki - Pan Andrzej Radomski.

  Serdecznie gratulujemy!

  opracował Andrzej Radomski

 • 05.03.2015

  Regulamin naboru

  do

         Liceum Ogólnokształcącego im. KEN

  w Przasnyszu

   na rok szkolny 2015/2016

   
 • NASZE SUKCESY SPORTOWE -LICEALIADA

  16 II odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej halowej dziewcząt i chłopców. Zawody te rozgrywane były w ramach Licealiady, czyli sportowego współzawodnictwa szkół średnich. Gospodarzem sportowych zmagań był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu.

          W rywalizacji dziewcząt zajęliśmy I miejsce, w rywalizacji chłopców – miejsce II. Opiekunem obu drużyn  był Andrzej Czaplicki. Gratulujemy serdecznie zwycięskiej drużynie dziewcząt w składzie: Natalia Łączyńska, Natalia Niszczak, Aleksandra Radomska, Olga Ostrowska, Klaudia Sulkowska, Karolina Kacprzak, Katarzyna Stadlewska, Marlena Przybysz, Martyna Olbryś, Jolanta Zembrzuska.

    Nie mniej serdecznie gratulujemy srebrnego medalu drużynie męskiej w składzie – Szymon Rupiński, Adrian Grabowski, Maciej Morawski, Aleksander Szewczak, Grzegorz Krasnowski, Mateusz Grabowski, Piotr Gadomski, Karol Dęby oraz Przemysław Bojaronus.

  Życzymy dalszych sukcesów!

 • 01.03.2015

  „Nie dajmy zginąć poległym…” – 1 marca Narodowym Dniem Pamięci  Żołnierzy Wyklętych!

  Przez całe lata PRL-u nazywano Ich „zaplutymi karłami reakcji”, a wszystkie niepodległościowe organizacje, do których należeli określano jako „faszystów”, czy „bandy reakcyjne z pod znaku NSZ”. W zamian za ofiarną walkę w obronie wartości jaką była Niepodległość Ojczyzny wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, które były kpiną z wymiaru sprawiedliwości, a których wyrok był oczywisty – natychmiastowo wykonywano kary śmierci. Jedynie nielicznym udało się przetrwać stalinowski reżim, aby żyć dalej przez długie dekady Polski Ludowej z piętnem „reakcyjnego bandyty”. Zaledwie garstka z Nich dożyła tzw. odwilży i ustawy honorującej ich wieloletnie zmagania w szeregach SZP, ZWZ, AK, NZW, NSZ, SN, i WiN z oboma okupantami. 

 • W zakładce RSU i zakładce Dokumenty zamieszczone zostały PRAWA I OBOWIĄZKI ucznia.

 • KOLEJNE SPOTKANIA Z OBSERWACJAMI ASTRONOMICZNYMI

  17. i 20. lutego br. uczniowie klas geograficznych uczestniczyli w spotkaniach z praktyczną astronomią, czyli obserwacjami nocnego nieba. Klasy Ii i Ig miały okazję podziwiać niebo, które zwłaszcza zimą prezentuje się bardzo okazale.

  Na pierwszy ogień wycelowaliśmy teleskop w Wielką Mgławicę Oriona, odległą od naszego układu planetarnego o 400 parseków, czyli 1 300 lat świetlnych. To wielka chmura gazu, w której na oczach astronomów rodzi się 700 gwiazd. Część z nich już się wykształciła, jak tzw. Trapez Oriona, czyli układ 4 gwiazd położonych bardzo blisko siebie. Gołym okiem nie sposób ich zobaczyć.

  Kolejnym obiektem był gazowy olbrzym, czyli Jowisz. Największa planeta Układu Słonecznego swoim blaskiem dorównuje najjaśniejszym gwiazdom. Dopiero jednak w teleskopie mogliśmy ujrzeć szczegóły jego powierzchni oraz słynne księżyce odkryte przez Galileusza. Są to Ganimedes, Io, Kallisto i Europa. Klasa Ii mogła zobaczyć po dwa księżyce po obu stronach planety a Ig wszystkie cztery po jednej stronie. Cóż, księżyce bardzo szybko obiegają Jowisza i po kilku godzinach ich układ na niebie jest już inny.

  Na deser, w okularze teleskopu podziwialiśmy przepiękną otwartą gromadę gwiazd, czyli Plejady odległe od nas „zaledwie” o 440 lat świetlnych. Tworzą ją bardzo młode gwiazdy, bo liczące tylko 100 mln lat…. To naprawdę niewiele. Słońce liczy sobie 5 miliardów lat…

  Najbliższe obserwacje odbędą na dziedzińcu naszej szkoły podczas dnia. Jeśli pogoda dopisze, będziemy mogli podziwiać rzadkie zjawisko, czyli częściowe zaćmienie Słońca. Dojdzie do niego 20 marca tego roku. Księżyc zasłoni około 75 % tarczy słonecznej a maksymalna faza nastąpi o godzinie 9:55 UTC…

  Zapraszamy wszystkich miłośników zjawisk przyrodniczych!

  Więcej zdjęć można zobaczyć w zakładce Album fotograficzny

                              

  opracował Marek Rozicki

 • PRAWO W KENie

  W ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej w naszej szkole od września 2014 r. klasa II B ma w swoim planie nauczania taki przedmiot jak elementy prawa i historii prawa. W związku z tym co jakiś czas na lekcje zapraszane są osoby, związane z naszym wymiarem sprawiedliwości, aby zaprezentowały uczniom blaski i cienie swojej pracy oraz przedstawiły podstawowe elementy prawa ze swojego punktu widzenia. W październiku naszą szkołę odwiedziła pani adwokat Marzena Obidzińska – Czarzasta, zaś w dniu 18 stycznia 2015 r. naszą szkołę odwiedził prokurator rejonowy Artur Folga, który przybliżył uczniom nie tylko swój zawód, który do najłatwiejszych nie należy… ale i najważniejsze aspekty z prawa karnego w sposób łatwy, przystępny ale i niezwykle profesjonalny. Pan Artur Folga z przyjemnością przybył na to spotkanie, gdyż jest absolwentem naszej szkoły i miło mu było ponownie odwiedzić jej mury i powspominać lata tu spędzone.

           opracowała: M. Bobrowska-Ostaszewska

 • DZIEŃ CHARYTATYWNEGO CIASTKA W KENie

  10 lutego 2015 w LO im. KEN w Przasnyszu odbyła się niezwykła akcja – Dzień Charytatywnego Ciastka. Zamiast kanapki lub pizzerki, przez jeden dzień uczniowie mogli skosztować wypieków swoich kolegów i koleżanek z innych klas. Licealiści nie kryli swojego zachwytu, czego rezultatem było zebranie i przekazanie kwoty 763,25 zł na leczenie jednego z uczniów liceum. Nauczyciele także włożyli swój wkład w akcję, nie tylko wspomagając ją finansowo, ale także prezentując własne kulinarne zdolności, czego najlepszym przykładem był tort od samego dyrektora Radosława Waleszczaka. Słodkości zniknęły ze szkolnych ławek w okamgnieniu, a nastoletni kucharze i kucharki wymieniali między sobą przepisy.

  - Dzień Ciastka był bardzo dobrym pomysłem, ponieważ jako zarząd mogliśmy się spełnić, zaangażować całą szkołę a przede wszystkim pomóc naszemu koledze. Czerpiemy z tego ogromną radość. – powiedział przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Piotr Bednarczyk.

  - To wspaniała inicjatywa. Kiedy możemy pomóc potrzebującym zawsze robimy co możemy. Zwłaszcza, jeśli przy okazji mamy sposobność spróbowania przysmaków przyrządzonych przez uczniów naszej szkoły. – mówi jeden z uczniów liceum. - Na takie połączenie przyjemnego z pożytecznym w naszej szkole zawsze znajdzie się miejsce.

  Akcja organizowana przez Samorząd Uczniowski odbyła się po raz drugi i cieszyła się jeszcze większym powodzeniem, dlatego prawdopodobnie na stałe wpisze się w tradycję szkolną LO im. KEN w Przasnyszu.

              

  Więcej zdjęć w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY

  opracował Krzysztof Bieńkowski

 • 39 OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Podczas ferii zimowych odbył się II okręgowy etap 39 Olimpiady Języka Angielskiego. Jest to chyba najbardziej prestiżowy i najtrudniejszy konkurs języka angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Z ponad 24 tysięcy startujących do tego stopnia eliminacji zakwalifikowało się nieco ponad 600 osób. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły - Ola Mięsowska z klasy II G i Jędrek Ejsmund z klasy III A. Zawody były podzielone na 2 etapy - pisemny i ustny. Po części pisemnej do etapu ustnego zostało dopuszczone 220 osób, w tym nasza drużyna w komplecie. Warto nadmienić, że wśród 16 uczniów zakwalifikowanych do etapu ustnego w okręgu mazowiecko-podlaskim oprócz naszych uczniów nie było żadnego reprezentanta szkół byłego województwa ostrołęckiego. Choć ani Oli, ani Jędrkowi nie udało się awansować do zawodów finałowych (najlepsza 50-tka w Polsce), to 171-sze miejsce Oli i 180-tą pozycję Jędrka bez wątpienia należy uznać za sukces ich i szkoły. 

  opracował Robert Kozakowski
   

 • RELACJA MARTY Z WYJAZDU NA MALTĘ

  Dzięki zajęciu drugiego miejsca w konkursie Day By Day 2013/14 udało mi się wyjechać na 14 dni na Maltę. Na maleńkiej wyspie, gdzie z jej jednego końca na drugi można przejechać w ciągu 20 minut, mieszkałam w jednym pokoju z Włoszką u miejscowej rodziny,  miałam tam  zapewnione śniadania i obiadokolacje. Po przybyciu do European School of English zostałam przeegzaminowana przez nauczyciela, który przydzielił mnie do grupy o poziomie B2.

  Od poniedziałku do piątku  przez 4 godziny dziennie uczęszczałam na lekcje języka angielskiego wraz z międzynarodową grupą, a popołudniami i w weekendy miałam okazję zwiedzić Maltę, w tym jej stolicę, Vallettę. Tam zostałam oprowadzona po XVI-wiecznym mieście, w którym widziałam dwa forty, dzwon ku pamięci ofiar II wojny światowej, siedzibę prezydenta i  premiera kraju. Było to niezwykłe doświadczenie, a także niezapomniana lekcja historii.

  Większość uczniów ESE to osoby studiujące lub pracujące, chcące podszkolić swój język. Mam 16 lat, byłam więc najmłodszą osobą w szkole.  Moja grupa stale poddawana była zmianom – ktoś nowy się pojawiał, ktoś odchodził. Udało mi się jednak nawiązać wiele znajomości z osobami z Niemiec, Włoch, Turcji, Francji, a nawet Chin czy Brazylii. Dużo osób pozostawało w szkole nawet 2-3 miesiące, inni, tak jak ja, przybywali na zaledwie dwa tygodnie. Na zajęciach, a także na przerwach i w trakcie wycieczek, panowała przyjazna atmosfera.

  Wyjazd ten był dla mnie okazją nie tylko do nauki języka angielskiego, ale także możliwością poznania kultury i obyczajów zarówno Malty i jak i innych państw. Była to zdecydowanie niezapomniana przygoda, którą chętnie bym powtórzyła!

                                

  Marta Rapacka – laureatka 2. Miejsca w kategorii Liceum w Ogólnopolskim Konkursie Day By Day 2013/14

  Ogromne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, Fundacji „SCALAM – Prostujemy drogi życia”, Fundacji „Przasnyskie Liceum”, dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu oraz dla pani Anny Gruszki  za pomoc i wsparcie w umożliwieniu wyjazdu.

                                    

 • PROJEKT ŚW.BENEDYKT RUSZYŁ Z KOPYTA

  W środę 4go lutego uczestnicy projektu, który jest realizowany od października w naszej szkole, przeszli od zajęć teoretycznych do praktyki.
  Zajęli się już gruntowaniem podłoża, na którym powstanie ikona. bardzo cieszymy się z udziału w projekcie młodzieży z gimnazjum, ponieważ zasilają swoją kreatywnością i świeżym spojrzeniem naszą wspólną pracę.
   Na blogu, który jest regularnie prowadzony, można obejrzeć zdjęcia ze wszystkich zajęć i poczytać o postępach młodzieży, ale też dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat ikon i wspólnot.

                         

  opracowała Anna Rafalska
   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu
  Św. St. Kostki 15
 • 29 752-23-36
  29 752-26-18

Galeria zdjęć