Nawigacja

 • NASI WOLONTARIUSZE

  25.05.2016

  Nasi wolontariusze

  Od dobrych kilku lat samorząd Przasnysza nagradza najaktywniejszych mieszkańców miasta i gminy, którzy bezinteresownie okazują swoją pomoc innym ludziom. Tradycją jest także to, że w gronie nagradzanych co roku można znaleźć nazwiska uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu.

  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej w Przasnyszu. Konkurs „Wolontariusz Roku” od początku istnienia, czyli od 2007 roku, jest prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i odbywa się pod patronatem burmistrza Przasnysza. 

  Za działalność w roku 2015 roku wręczono w sumie 13 nagród indywidualnych i zespołowych. W tym gronie znalazło się w sumie siedmioro uczniów, którzy uczą się w LO im. KEN lub właśnie tę szkołę ukończyli. Oto oni:

  1. Aleksandra Mięsowska (kategoria: Wolontariusz Pracujący w SP nr 1 w Przasnyszu) – Ola, tegoroczna maturzystka, od kilku lat pomaga w nauce uczniom z klasy integracyjnej. Wolontariuszka zaangażowała się również podczas Festiwalu Fabryka Światła 2015.

  2. Jan i Piotr Brykałowie (kategoria: Wolontariusz Pracujący w SP nr 2 w Przasnyszu) – bracia Brykałowie pracowali z uczniami szkoły podstawowej, by pomóc im w poprawianiu wyników w nauce. Często byli dla swoich młodszych kolegów wzorem do naśladowania.

  3. Emilia Goździewska (kategoria: Wolontariusz Pracujący w gimnazjum w Przasnyszu) – jest uczennicą pierwszej klasy liceum.  Drugi rok pracuje wolontarystycznie, pomagając uczniom w nauce w  gimnazjum. Dzięki jej pracy i zaangażowaniu młodsi koledzy chętnie odrabiają lekcje i poprawiają oceny.

  4. Alicja Adamczyk i Pani Patrycja Bączek (kategoria: Wolontariusz Pracujący w Zespole Szkolno-Rewalidacyjno-Wychowawczym „JESTEM” oraz w gimnazjum w Przasnyszu) – wolontariuszki systematycznie odwiedzają uczniów Zespołu, wspólnie z nimi bawią się i pomagają podczas zajęć edukacyjnych. W codziennej pracy można liczyć na ich kreatywność, pomysłowość i samodzielność. Są bardzo lubiane przez podopiecznych. Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęły w gimnazjum, gdzie obecnie również świadczą pomoc młodszym kolegom.

  5. Magdalena Sokołowska – WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

  Magdalena rozpoczęła przygodę z wolontariatem jeszcze w szkole podstawowej. Pracowała jako wolontariusz w przedszkolu, była przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta, działała w Fundacji Przasnyskiej. W tym roku ukończyła nasze liceum.

   Dyplomy i statuetki w poszczególnych kategoriach wręczali: burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk, przewodniczący rady Piotr Jeronim, a także wiceprzewodniczący Bogusław Brykała i Arkadiusz Chmielik. Głos zabrał także obecny na gali dyrektor LO im. KEN w Przasnyszu Radosław Waleszczak, który wyraził uznanie dla pracy wolontariuszy i podkreślał rolę takiego zaangażowania w rozwoju osobowości młodego człowieka.

  opracował Michał Wiśnicki

 • SUKCES W KONKURSIE GEOLOGICZNYM

  22.05.2016

  18. maja br. odbył się regionalny finał Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Dwie uczennice z klasy IIg – Katarzyna Stadlewska i Alicja Sadowska awansowały do ścisłego finału, zajmując odpowiednio drugie i czwarte miejsce.  Aby osiągnąć taki wynik, Kasia i Ala musiały wykonać pracę z zakresu rzeźby polodowcowej i napisać test obejmujący całość zagadnień geologicznych. Ogółem w konkursie startowało  51 uczestników.

  Konkurs objęty jest patronatem wielu instytucji, w tym Ministerstwa Środowiska, PGNiG, Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Geologicznego i kilku krajowych wyższych uczelni.

   

  <<<ZDJĘCIA>>>

   

  Serdeczne gratulacje !

  opracował Marek Rozicki

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  19.05.2016

   

  Przydział sal na spotkanie


  z rodzicami w dniu 23.05.2016 r.

   

   

   Spotkanie z rodzicami – godz. 16:00

  Konsultacje – godz. 16:30-17:30

   

   

  I A

  11

  I B

  26

  I C

  17

  I D

  12

  I G

  34

  II A

  25

  II B

  3

  II C

  38

  II D

  18

  II G

  33

  II i

  32

   

   

 • SPRAWDZIAN DYREKTORSKI 2016

  19.05.2016

   Sprawdzian dyrektorski w klasach drugich
   w roku szkolnym 2015/2016 

   

  MATEMATYKA


  klasa II a- 31.05.2016 r. godzina lekcyjna- 1  (sala nr 38)

  klasa II b- 30.05.2016 r. godzina lekcyjna- 1  (sala nr 38)

  klasa II c- 30.05.2016 r. godzina lekcyjna- 1  (aula)

  klasa II d- 30.05.2016 r. godzina lekcyjna- 1  (aula)

  klasa II g- 31.05.2016 r. godzina lekcyjna- 1  (aula)

  klasa II i- 31.05.2016 r. godzina lekcyjna- 1   (aula)

   

  JĘZYK POLSKI

   

  klasa II a- 03.06.2016 r. godzina lekcyjna- 4 (sala nr 18)

  klasa II b- 02.06.2016 r. godzina lekcyjna- 1 (sala nr  3)

  klasa II c- 03.06.2016 r. godzina lekcyjna- 6 (sala nr  4)

  klasa II d- 03.06.2016 r. godzina lekcyjna- 1 (sala nr  4)

  klasa II g- 03.06.2016 r. godzina lekcyjna- 6 (sala nr  3)

  klasa II i- 03.06.2016 r. godzina lekcyjna- 5 (sala nr 18)

   

 • OBSERWACJE TRANZYTU MERKUREGO NA TLE SŁONECZNEJ TARCZY

  16.05.2016

  9. maja br. miało miejsce najważniejsze wydarzenie astronomiczne 2016 roku, czyli tranzyt Merkurego na tle Słońca. W naszej szkole odbyły się teleskopowe obserwacje tego zjawiska, polegającego na powolnym przesuwaniu się planety na tle Słońca. Merkury to najbliższa a zarazem najmniejsza planeta Układu Słonecznego. Jego średnica wynosi zaledwie niecałe 5 tys. km, co w połączeniu z rozmiarami Słońca – 1,4 mln km – dało efekt powolnego przesuwania się „czarnej plamki”. Dla miłośników astronomii ta „plamka” to prawdziwie rzadkie zjawisko: z tranzytami planet mamy do czynienia raz na kilkanaście lat i są one możliwe wyłącznie w odniesieniu do Merkurego i Wenus. To jedyne planety Układu Słonecznego, które mogą znaleźć się pomiędzy Słońcem a Ziemią, a tylko w takim przypadku można zobaczyć planetę na tle naszej dziennej gwiazdy.

  Wykonując fotografie tego zjawiska, uchwyciliśmy kilka słynnych plam słonecznych. Istota plam wynika z aktywności Słońca – im większa jego aktywność, tym jest ich więcej. Sama plama to fragment powierzchni gwiazdy, gdzie temperatura jest niższa od otoczenia o ok. 1 500 °C. Dodamy, że temperatura powierzchni Słońca wynosi ok. 6 000 °C…

                  

  <<<ZDJĘCIA>>>

  opracował Marek Rozicki

 • KONIEC I POCZĄTEK, CZYLI LOS MATURZYSTY

  11.05.2016

  W ostatnim roboczym dniu kwietnia wszyscy się weselili. Kilka dni później miny były już dużo poważniejsze. Taka jednak jest dola każdego rocznika maturzystów. Najpierw radość z powodu uzyskanej promocji, potem zaś najważniejszy egzamin w ich dotychczasowym życiu.

  W tym roku zakończenie roku szkolnego dla maturzystów przypadło 29 kwietnia. W to piątkowe popołudnie w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. KEN aż zaroiło się od eleganckich uczniów i przepięknych dorastających uczennic. Wszyscy spotkali się w tej roli po raz ostatni. Przyszła pora rozstań – przynajmniej w życiu szkolnym.

  Na uroczystym zakończeniu oprócz uczniów i kadry pedagogicznej pojawili się również zaproszeni goście. Do liceum przybyli m.in. starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz reprezentanci Rady Rodziców: Tadeusz Jankowski, a także Edyta Kordowska. Najważniejsi byli jednak i tak uczniowie. A zwłaszcza ci, którzy osiągnęli wyróżniające wyniki w nauce bądź też odnosili szkolne sukcesy. To im wręczono nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem. Powody do zadowolenia miała przede wszystkim Magdalena Sienda – ze średnią 5,24 została najlepszą uczennicą LO im. KEN i uzyskała tytuł Absolwentki Roku 2016.

  Zaledwie kilka dni później uczniowie przystąpili do egzaminów maturalnych. W tym roku do matury podeszło łącznie 187 osób. Pierwsza porcja zadań egzaminacyjnych została im „zaaplikowana” w dniach 4, 5 i 6 maja. Maturzyści zdawali kolejno egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ale jest to dopiero początek tych zmagań – ostatni egzamin zostanie napisany w murach LO dopiero 23 maja.

  Ponieważ przed naszymi maturzystami jeszcze sporo egzaminów – wszystkim życzymy połamania piór i… języków!  

    

  <<<ZDJĘCIA>>>

  opracował Michał Wiśnicki

 • UWAGA GIMNAZJALIŚCI

  PRZYPOMINAMY

  18 MAJA

  MIJA TERMIN SKŁADANIA

  PODAŃ O PRZYJĘCIE DO LICEUM.

   

  Podania przyjmowane są w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00-16.00

 • Aktualizacja danych

  29.04.2016

  Nowy plan lekcji obowiązuje od 2 maja 2016 roku

 • OTWORZYLIŚMY DRZWI GIMNAZJALISTOM

  25.04.2016

  Kilkaset osób odwiedziło mury naszej szkoły w ostatnią sobotę, 23 kwietnia, podczas Dnia Otwartego dla niedalekich absolwentów gimnazjów. Właśnie z myślą o naszych przyszłych uczniach pokazaliśmy wszystko, co mamy najlepszego.

  Choć była to sobota, od wczesnego ranka budynek liceum tętnił życiem. Niemal każda klasa była udostępniona dla zwiedzających, tak by można było dokładnie poznać każdy zakątek szkoły. A i w każdej sali działo się coś ciekawego. Każdy zespół przedmiotowy – a tych mamy aż sześć – przygotował niespodzianki dla przybyłych gości. Można zatem było spróbować swych sił w eksperymentach chemicznych czy fizycznych, zagrać w gry logiczne z nauczycielami matematyki, spróbować pysznej rosyjskiej herbaty, przegryzając oryginalnymi amerykańskimi „brownie”… Atrakcji było więc naprawdę sporo.

  Najważniejszym momentem Dnia Otwartego było spotkanie gimnazjalistów i ich rodziców z dyrekcją naszego liceum oraz kadrą pedagogiczną. Wtedy też dyrektor Radosław Waleszczak zaprezentował przygotowane profile klasowe dla pierwszych klas w roczniku 2015-2016, a także wskazał na atuty przasnyskiego LO im KEN. Do nich oczywiście należy zaliczyć m.in. żywą współpracę z uczelniami wyższymi z całego kraju, dodatkowe przedmioty oparte na autorskich programach edukacyjnych czy też doświadczoną kadrę, która jednak potrafi znaleźć wspólny język z młodzieżą.

  W trakcie tego spotkania był czas na indywidualne rozmowy gimnazjalistów ze swoimi starszymi kolegami, poznawanie zwyczajów szkolnych i szukanie najlepszego rozwiązania edukacyjnego, które zaowocuje sukcesem na egzaminie maturalnym za trzy lata.

  Od poniedziałku, 25 kwietnia, rozpoczęła się procedura naboru na rok szkolny 2016-2017. Gimnazjaliści – do dzieła!

      

  ZDJECIA 

  opracowal Michal Wisnicki

 • KENIJCZYCY W SEJMIE RP

  24.04.2016

            5 kwietnia uczniowie klasy II b odwiedzili Sejm RP. W trakcie zwiedzania nasza młodzież mogła obejrzeć najważniejsze miejsca polskiego parlamentu: salę posiedzeń plenarnych, korytarz marszałkowski, a także hall główny. W tym ostatnim uczniowie zobaczyli m.in. tablice upamiętniające posłów II Rzeczypospolitej zamordowanych lub poległych podczas II wojny światowej, a także tych parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Naszym „sejmowym wysłannikom” przez cały czas towarzyszyła pani przewodnik, która w przystępny sposób przybliżyła im historię polskiego parlamentaryzmu.

  14 kwietnia  uczniowie  klasy II b: Bartosz Popsuj i  Paulina Szałankiewicz odwiedzili w stolicy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Centralną Bibliotekę Rolniczą. Była to nagroda w konkursie zorganizowanym przez wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Rafała Romanowskiego. Nasi uczniowie mogli nie tylko zobaczyć sam gmach ministerstwa. Dzięki uprzejmości wiceministra mogli również towarzyszyć mu podczas wykonywania obowiązków służbowych.

  Bartek i Paulina ponownie też odwiedzili Sejm RP, gdzie przysłuchiwali się obradom izby w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

  opracowała: Małgorzata Bobrowska - Ostaszewska

 • DYREKCJA, NAUCZYCIELE I SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA

  ZAPRASZAJĄ NA

  DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI,

   KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 23 KWIETNIA 2016 

  POCZĄTEK GODZINA 9.30

 • OSTATNI WYKŁAD DLA UCZNIÓW KLAS GEOGRAFICZNYCH W TYM ROKU SZKOLNYM

  19.04.2016

  13. kwietnia br. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się ostatni w tym roku szkolnym wykład dla uczniów klas geograficznych. Tym razem tematem wykładu były „Problemy demograficzne współczesnego świata” a został on wygłoszony przez Panią dr Elżbieta Grzelak-Kostulską z Katedry Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego Wydziału Nauk o Ziemi. Pani Doktor zaprezentowała metodologię badań demograficznych, odnosząc ją do współczesnych problemów, jak i prognozowania przyszłości. Dodajmy, że świat  boryka się za zarówno z eksplozją demograficzną w biedniejszych regionach, jak i ze zjawiskiem starzenia się społeczeństw w regionach bogatszych. W każdym przypadku rodzi to negatywne konsekwencje.

  Kolejnym punktem była wizyta w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach pod Toruniem. Jest to największe obserwatorium astronomiczne w Polsce, dysponujące trzema cennymi przyrządami obserwacyjnymi. Są to: Astrograf Drapera sprowadzony z amerykańskiego Harvard Observatory w 1947 roku., największy optyczny teleskop w Polsce systemu Cassegraina-Schmidta o średnicy obiektywu 90 cm, oraz największy radioteleskop w Europie wschodniej o średnicy 32 metrów.

  Dodajmy, że zajęcia prowadzone przez wykładowców Wydziału Nauk o Ziemi są możliwe dzięki podpisaniu stosownej umowy z fundacją PELIKAN.

             

  opracował Marek Rozicki

 • UWAGA KONKURS

  18.04.2016

  Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o krajach angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego obszaru językowego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas i zawiera 45 pytań w języku polskim. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątek, 22 kwietnia, o godzinie 8.00 do sali nr 18. Chętni do udziału w konkursie zgłaszają się  do nauczycieli języków obcych do czwartku, 21 kwietnia. Czekają atrakcyjne nagrody!!!

  ZAPRASZAMY

 • EKOLOGICZNY SUKCES

  16.04.2016

  Uczennica naszej szkoły - Paulina Łazicka z klasy IIC, po zmaganiach w eliminacjach okręgowych XXXI Olimpiady Ekologicznej, przeszła do etapu centralnego Olimpiady.Finał ten otwiera jej drzwi do wielu prestiżowych uczelni w Polsce.

  Opiekunem uczennicy jest nauczyciel biologii Zbigniew Sztuc.

      

        

  opracował Zbigniew Sztuc

 • KONKURS HISTORYCZNY

  PAŃSTWOWOŚĆ POLSKA PO DRUGIEJ WOJNIE ŚWIATOWEJ

  W LATACH 1944 – 1956

  Główne zagadnienia:

  •          kształtowanie granic i władzy komunistycznej na ziemiach polskich;

  •          charakterystyka i realia okresu stalinowskiego w Polsce;

  •          opozycja antykomunistyczna w Polsce po II wojnie;

  •          odwilż październikowa – geneza i istota zjawiska;

   

  Zalecana literatura:

  •          Turlejska M. „Zapis pierwszej dekady 1945-1954” (rozdz.III)

  •          „ Od niepodległości do niepodległości” (rozdz. III i IV)

  •          „Historia PRL” (zeszyt 1 – 7)

  •          „Stalinizm po polsku” Polityka – Pomocnik Historyczny

   

  Rozstrzygnięcie konkursu: 30 maja 2016r.

  Zgłoszenia prosimy kierować do nauczycieli historii:

  pani M. Bobrowskiej – Ostaszewskiej i pana Zdzisława Zdziarskiego

  ZAPRASZAMY !!!

 • 11.04.2016

  Po długim okresie przygotowań, dopinania wielu szczegółów i ożywionej korespondencji mailowej z naszymi francuskimi i niemieckimi partnerami, 28 lutego  2016 25 uczniów naszej szkoły pod okiem trojga opiekunów rozpoczęło pierwszą mobilność w ramach programu Erasmus+, który będzie ważną częścią naszej szkolnej rzeczywistości w tym i przyszłym roku. W podróż wyruszaliśmy czule żegnani przez nasze rodziny. Oprócz obowiązkowych uśmiechów i zapewnień, że wszystko będzie dobrze, dało się wyczuć odrobinę  niepokoju. Przecież dla wielu z nas była to pierwsza tak długa podróż za granicę. Choć nikt o tym nie mówił otwarcie, to pewnie większość  zastanawiała się, jak to będzie z tymi Francuzami i Niemcami, czy można będzie się z nimi dogadać? ....

 • KOLEJNY SUKCES OLI MIĘSOWSKIEJ

  10.04.2016

  Oprócz bycia finalistką w Konkursie "Know America" Ola Mięsowska z klasy III G z pewnością może być zadowolona z powodu swojego udziału w najbardziej prestiżowym i chyba najtrudniejszym konkursie języka angielskiego dla szkół średnich, to jest 40 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Z ponad 25 tysięcy osób, które do niej przystąpiły nasza reprezentatka zakończyła swoją przygodę na finale etapu okręgowego, który obejmował swym zasięgiem województwa mazowieckie (z wyłączeniem Warszawy) i podlaskie. Ostatecznie została sklasyfikowana na 184 miejscu w Polsce. Dodajmy, iż do etapu finałowego dostaje się 50 najlepszych osób.

  opracował Robert Kozakowski

 • KENOWIZJA

  10.04.2016

  Tegoroczna 6. edycja festiwalu KENowizja odbyła się w otoczeniu przepięknych batików z pracowni Mamut MDK, które nawiązywały tematycznie do motywu przewodniego festiwalu Ikony Muzyki. 1 kwietnia na auli Liceum rozbrzmiały dźwięki gitar rockowych ballad,popowych idoli zarówno nastolatków jak i ich rodziców czy nawet dziadków. Repertuar Queen, Elvisa Presleya,Cher,Pink Floyd, Blues Brothers,Ałły Pugaczowej  i wielu innych spodobał się publiczności, która żywo oklaskiwała swoich faworytów koleżanki i kolegów z klas. Pierwsze miejsce jury w składzie pan Artur Wencław ( MDK ) pan Robert Kozakowski ( nauczyciel jęz. angielskiego ) tegoroczna maturzystka laureatka poprzednich edycji Natalia Jaworska oraz absolwent LO student WAT Bartosz Piórkowski przyznało jednomyślnie Aleksandrze Czarzastej z kl.2c. Drugie miejsce oraz statuetkę otrzymała Marta Rapacka 3b za wierne przedstawienie 3 zmixowanych utworów swojej idolki a trzecie zespół -wokal Julia Rutkowska 2c, gitara Dawid Jeznach 2a i keyboard Beata Kowalska 2c. Nagrody specjalne otrzymali Lukasz Rudziński 3c i Dawid Sadowski 3e oraz Ewelina Zarzycka 3b i Tomasz Jeliński 3a.  Występy konkursowe okrasili mini- koncertami Natalia Jaworska, pan Marek Rozicki z uczniami, Bartek Piórkowski oraz Anna Rafalska,która zaserwowała słuchaczom odrobinę klasyki w połączeniu z ostrym brzmieniem Metallici. Sponsorami tegorocznych nagród byli pan Szymon Ogonowski prowadzący pizzerię Wiatraczna, nauczyciele języków obcych oraz pan Krzysztof Bieńkowski.
  "Time to say goodbay" to utwór wybrany nieprzypadkowo, ale podkreślający pożegnanie z taką formułą festiwalu- podkreśliła prowadząca. W nowym roku szkolnym czekają nas świeże muzyczne pomysły... 

  opracowała Anna Rafalska

 • FINALIŚCI KONKURSU KNOW AMERICA 2016

  06.04.2016

  Pod koniec lutego ogłoszono wyniki drugiego etapu konkursu Know America 2016, w którym uczestnicy mieli za zadanie napisać esej na jeden z wybranych tematów. Spośród 70 prac (których autorzy przeszli przez I etap) komisja wybrała 28 najlepszych, wyłaniając 15 laureatów, którzy mieli wziąć udział w III etapie konkursu, a także 13 finalistów, dla których nagrodą było trzydniowe spotkanie w Warszawie. Tomasz Jeliński z klasy III a i Aleksandra Mięsowska z klasy III g zajęli odpowiednio 16 i 20 miejsce, zostając tym samym finalistami konkursu.

  Spotkanie finalistów odbyło się w dniach 16-18.03.2016r. W trakcie pobytu Ola i Tomek mieli szansę m.in. zwiedzić Muzeum Neonów i Muzeum Żydów Polskich POLIN, zjeść kolację w amerykańskiej restauracji TGI Friday’s, czy też zobaczyć spektakl „Mamma Mia!” w Teatrze Roma. Jednym z ważniejszych punktów programu była wizyta w American School of Warsaw . Drugiego dnia pobytu finaliści i laureaci zostali oprowadzeni po szkole przez jej uczniów. Każdy uczestniczył również w jednych z czterech typów zajęć – IB English Literature, Computer Science, Drama/Theatre lub Design Technology, dzięki czemu mógł poczuć się jak uczeń typowej amerykańskiej szkoły. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w ASW University Fair, gdzie wysłuchali wykładu o wyborze studiów i poznali oferty kilkunastu brytyjskich uczelni.

  Uczestnicy spotkania odwiedzili również Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Tam uczestniczki poprzednich edycji konkursu Know America opowiedziały im o wydziale i studiowaniu amerykanistyki. Zobaczyli także prezentację polskiego centrum Education USA dotyczącą możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych i wzięli udział w quizie związanym z tematyką konkursu.

  Na zakończenie spotkania finalistów wszyscy zostali zaproszeni do rezydencji ambasadora Stanów Zjednoczonych, gdzie przyjął ich w iście amerykańskim stylu Christopher Midura – radca ds. prasy i kultury. Tam też miało miejsce oficjalne ogłoszenie wyników i  rozdanie nagród.

  - To była cudowna przygoda. - relacjonuje wyprawę Tomek. - Wśród ludzi, którzy są kontaktowi i zorientowani na sukces - opłacony pracą - czas płynął bardzo szybko, a śmiechom nie było końca!

  Nasi finaliści gorąco polecają konkurs zwłaszcza niepełnoletnim, gdyż to właśnie oni mogą powalczyć o główną nagrodę - wyjazd do Stanów, bądź o staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej.

  Internetowa strona konkursu: http://www.knowamerica.pl  

 • XXXIX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  05.04.2016

  W dniu 30.03.2016 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży   Pożarnej w Przasnyszu odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

  I miejsce zajęła Joanna Rudzińska – uczennica klasy IIg

  II miejsce Aleksandra Sendrowska – uczennica klasy I g

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

  opracowała Grażyna Rogowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu
  Św. St. Kostki 15
 • 29 752-23-36
  29 752-26-18

Galeria zdjęć