Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  29.04.2016

  Nowy plan lekcji obowiązuje od 2 maja 2016 roku

 • OTWORZYLIŚMY DRZWI GIMNAZJALISTOM

  25.04.2016

  Kilkaset osób odwiedziło mury naszej szkoły w ostatnią sobotę, 23 kwietnia, podczas Dnia Otwartego dla niedalekich absolwentów gimnazjów. Właśnie z myślą o naszych przyszłych uczniach pokazaliśmy wszystko, co mamy najlepszego.

  Choć była to sobota, od wczesnego ranka budynek liceum tętnił życiem. Niemal każda klasa była udostępniona dla zwiedzających, tak by można było dokładnie poznać każdy zakątek szkoły. A i w każdej sali działo się coś ciekawego. Każdy zespół przedmiotowy – a tych mamy aż sześć – przygotował niespodzianki dla przybyłych gości. Można zatem było spróbować swych sił w eksperymentach chemicznych czy fizycznych, zagrać w gry logiczne z nauczycielami matematyki, spróbować pysznej rosyjskiej herbaty, przegryzając oryginalnymi amerykańskimi „brownie”… Atrakcji było więc naprawdę sporo.

  Najważniejszym momentem Dnia Otwartego było spotkanie gimnazjalistów i ich rodziców z dyrekcją naszego liceum oraz kadrą pedagogiczną. Wtedy też dyrektor Radosław Waleszczak zaprezentował przygotowane profile klasowe dla pierwszych klas w roczniku 2015-2016, a także wskazał na atuty przasnyskiego LO im KEN. Do nich oczywiście należy zaliczyć m.in. żywą współpracę z uczelniami wyższymi z całego kraju, dodatkowe przedmioty oparte na autorskich programach edukacyjnych czy też doświadczoną kadrę, która jednak potrafi znaleźć wspólny język z młodzieżą.

  W trakcie tego spotkania był czas na indywidualne rozmowy gimnazjalistów ze swoimi starszymi kolegami, poznawanie zwyczajów szkolnych i szukanie najlepszego rozwiązania edukacyjnego, które zaowocuje sukcesem na egzaminie maturalnym za trzy lata.

  Od poniedziałku, 25 kwietnia, rozpoczęła się procedura naboru na rok szkolny 2016-2017. Gimnazjaliści – do dzieła!

      

  ZDJECIA 

  opracowal Michal Wisnicki

 • KENIJCZYCY W SEJMIE RP

  24.04.2016

            5 kwietnia uczniowie klasy II b odwiedzili Sejm RP. W trakcie zwiedzania nasza młodzież mogła obejrzeć najważniejsze miejsca polskiego parlamentu: salę posiedzeń plenarnych, korytarz marszałkowski, a także hall główny. W tym ostatnim uczniowie zobaczyli m.in. tablice upamiętniające posłów II Rzeczypospolitej zamordowanych lub poległych podczas II wojny światowej, a także tych parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Naszym „sejmowym wysłannikom” przez cały czas towarzyszyła pani przewodnik, która w przystępny sposób przybliżyła im historię polskiego parlamentaryzmu.

  14 kwietnia  uczniowie  klasy II b: Bartosz Popsuj i  Paulina Szałankiewicz odwiedzili w stolicy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Centralną Bibliotekę Rolniczą. Była to nagroda w konkursie zorganizowanym przez wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Rafała Romanowskiego. Nasi uczniowie mogli nie tylko zobaczyć sam gmach ministerstwa. Dzięki uprzejmości wiceministra mogli również towarzyszyć mu podczas wykonywania obowiązków służbowych.

  Bartek i Paulina ponownie też odwiedzili Sejm RP, gdzie przysłuchiwali się obradom izby w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

  opracowała: Małgorzata Bobrowska - Ostaszewska

 • DYREKCJA, NAUCZYCIELE I SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA

  ZAPRASZAJĄ NA

  DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI,

   KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 23 KWIETNIA 2016 

  POCZĄTEK GODZINA 9.30

 • OSTATNI WYKŁAD DLA UCZNIÓW KLAS GEOGRAFICZNYCH W TYM ROKU SZKOLNYM

  19.04.2016

  13. kwietnia br. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się ostatni w tym roku szkolnym wykład dla uczniów klas geograficznych. Tym razem tematem wykładu były „Problemy demograficzne współczesnego świata” a został on wygłoszony przez Panią dr Elżbieta Grzelak-Kostulską z Katedry Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego Wydziału Nauk o Ziemi. Pani Doktor zaprezentowała metodologię badań demograficznych, odnosząc ją do współczesnych problemów, jak i prognozowania przyszłości. Dodajmy, że świat  boryka się za zarówno z eksplozją demograficzną w biedniejszych regionach, jak i ze zjawiskiem starzenia się społeczeństw w regionach bogatszych. W każdym przypadku rodzi to negatywne konsekwencje.

  Kolejnym punktem była wizyta w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach pod Toruniem. Jest to największe obserwatorium astronomiczne w Polsce, dysponujące trzema cennymi przyrządami obserwacyjnymi. Są to: Astrograf Drapera sprowadzony z amerykańskiego Harvard Observatory w 1947 roku., największy optyczny teleskop w Polsce systemu Cassegraina-Schmidta o średnicy obiektywu 90 cm, oraz największy radioteleskop w Europie wschodniej o średnicy 32 metrów.

  Dodajmy, że zajęcia prowadzone przez wykładowców Wydziału Nauk o Ziemi są możliwe dzięki podpisaniu stosownej umowy z fundacją PELIKAN.

             

  opracował Marek Rozicki

 • UWAGA KONKURS

  18.04.2016

  Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o krajach angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego obszaru językowego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas i zawiera 45 pytań w języku polskim. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątek, 22 kwietnia, o godzinie 8.00 do sali nr 18. Chętni do udziału w konkursie zgłaszają się  do nauczycieli języków obcych do czwartku, 21 kwietnia. Czekają atrakcyjne nagrody!!!

  ZAPRASZAMY

 • EKOLOGICZNY SUKCES

  16.04.2016

  Uczennica naszej szkoły - Paulina Łazicka z klasy IIC, po zmaganiach w eliminacjach okręgowych XXXI Olimpiady Ekologicznej, przeszła do etapu centralnego Olimpiady.Finał ten otwiera jej drzwi do wielu prestiżowych uczelni w Polsce.

  Opiekunem uczennicy jest nauczyciel biologii Zbigniew Sztuc.

      

        

  opracował Zbigniew Sztuc

 • KONKURS HISTORYCZNY

  PAŃSTWOWOŚĆ POLSKA PO DRUGIEJ WOJNIE ŚWIATOWEJ

  W LATACH 1944 – 1956

  Główne zagadnienia:

  •          kształtowanie granic i władzy komunistycznej na ziemiach polskich;

  •          charakterystyka i realia okresu stalinowskiego w Polsce;

  •          opozycja antykomunistyczna w Polsce po II wojnie;

  •          odwilż październikowa – geneza i istota zjawiska;

   

  Zalecana literatura:

  •          Turlejska M. „Zapis pierwszej dekady 1945-1954” (rozdz.III)

  •          „ Od niepodległości do niepodległości” (rozdz. III i IV)

  •          „Historia PRL” (zeszyt 1 – 7)

  •          „Stalinizm po polsku” Polityka – Pomocnik Historyczny

   

  Rozstrzygnięcie konkursu: 30 maja 2016r.

  Zgłoszenia prosimy kierować do nauczycieli historii:

  pani M. Bobrowskiej – Ostaszewskiej i pana Zdzisława Zdziarskiego

  ZAPRASZAMY !!!

 • 11.04.2016

  Po długim okresie przygotowań, dopinania wielu szczegółów i ożywionej korespondencji mailowej z naszymi francuskimi i niemieckimi partnerami, 28 lutego  2016 25 uczniów naszej szkoły pod okiem trojga opiekunów rozpoczęło pierwszą mobilność w ramach programu Erasmus+, który będzie ważną częścią naszej szkolnej rzeczywistości w tym i przyszłym roku. W podróż wyruszaliśmy czule żegnani przez nasze rodziny. Oprócz obowiązkowych uśmiechów i zapewnień, że wszystko będzie dobrze, dało się wyczuć odrobinę  niepokoju. Przecież dla wielu z nas była to pierwsza tak długa podróż za granicę. Choć nikt o tym nie mówił otwarcie, to pewnie większość  zastanawiała się, jak to będzie z tymi Francuzami i Niemcami, czy można będzie się z nimi dogadać? ....

 • KOLEJNY SUKCES OLI MIĘSOWSKIEJ

  10.04.2016

  Oprócz bycia finalistką w Konkursie "Know America" Ola Mięsowska z klasy III G z pewnością może być zadowolona z powodu swojego udziału w najbardziej prestiżowym i chyba najtrudniejszym konkursie języka angielskiego dla szkół średnich, to jest 40 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Z ponad 25 tysięcy osób, które do niej przystąpiły nasza reprezentatka zakończyła swoją przygodę na finale etapu okręgowego, który obejmował swym zasięgiem województwa mazowieckie (z wyłączeniem Warszawy) i podlaskie. Ostatecznie została sklasyfikowana na 184 miejscu w Polsce. Dodajmy, iż do etapu finałowego dostaje się 50 najlepszych osób.

  opracował Robert Kozakowski

 • KENOWIZJA

  10.04.2016

  Tegoroczna 6. edycja festiwalu KENowizja odbyła się w otoczeniu przepięknych batików z pracowni Mamut MDK, które nawiązywały tematycznie do motywu przewodniego festiwalu Ikony Muzyki. 1 kwietnia na auli Liceum rozbrzmiały dźwięki gitar rockowych ballad,popowych idoli zarówno nastolatków jak i ich rodziców czy nawet dziadków. Repertuar Queen, Elvisa Presleya,Cher,Pink Floyd, Blues Brothers,Ałły Pugaczowej  i wielu innych spodobał się publiczności, która żywo oklaskiwała swoich faworytów koleżanki i kolegów z klas. Pierwsze miejsce jury w składzie pan Artur Wencław ( MDK ) pan Robert Kozakowski ( nauczyciel jęz. angielskiego ) tegoroczna maturzystka laureatka poprzednich edycji Natalia Jaworska oraz absolwent LO student WAT Bartosz Piórkowski przyznało jednomyślnie Aleksandrze Czarzastej z kl.2c. Drugie miejsce oraz statuetkę otrzymała Marta Rapacka 3b za wierne przedstawienie 3 zmixowanych utworów swojej idolki a trzecie zespół -wokal Julia Rutkowska 2c, gitara Dawid Jeznach 2a i keyboard Beata Kowalska 2c. Nagrody specjalne otrzymali Lukasz Rudziński 3c i Dawid Sadowski 3e oraz Ewelina Zarzycka 3b i Tomasz Jeliński 3a.  Występy konkursowe okrasili mini- koncertami Natalia Jaworska, pan Marek Rozicki z uczniami, Bartek Piórkowski oraz Anna Rafalska,która zaserwowała słuchaczom odrobinę klasyki w połączeniu z ostrym brzmieniem Metallici. Sponsorami tegorocznych nagród byli pan Szymon Ogonowski prowadzący pizzerię Wiatraczna, nauczyciele języków obcych oraz pan Krzysztof Bieńkowski.
  "Time to say goodbay" to utwór wybrany nieprzypadkowo, ale podkreślający pożegnanie z taką formułą festiwalu- podkreśliła prowadząca. W nowym roku szkolnym czekają nas świeże muzyczne pomysły... 

  opracowała Anna Rafalska

 • FINALIŚCI KONKURSU KNOW AMERICA 2016

  06.04.2016

  Pod koniec lutego ogłoszono wyniki drugiego etapu konkursu Know America 2016, w którym uczestnicy mieli za zadanie napisać esej na jeden z wybranych tematów. Spośród 70 prac (których autorzy przeszli przez I etap) komisja wybrała 28 najlepszych, wyłaniając 15 laureatów, którzy mieli wziąć udział w III etapie konkursu, a także 13 finalistów, dla których nagrodą było trzydniowe spotkanie w Warszawie. Tomasz Jeliński z klasy III a i Aleksandra Mięsowska z klasy III g zajęli odpowiednio 16 i 20 miejsce, zostając tym samym finalistami konkursu.

  Spotkanie finalistów odbyło się w dniach 16-18.03.2016r. W trakcie pobytu Ola i Tomek mieli szansę m.in. zwiedzić Muzeum Neonów i Muzeum Żydów Polskich POLIN, zjeść kolację w amerykańskiej restauracji TGI Friday’s, czy też zobaczyć spektakl „Mamma Mia!” w Teatrze Roma. Jednym z ważniejszych punktów programu była wizyta w American School of Warsaw . Drugiego dnia pobytu finaliści i laureaci zostali oprowadzeni po szkole przez jej uczniów. Każdy uczestniczył również w jednych z czterech typów zajęć – IB English Literature, Computer Science, Drama/Theatre lub Design Technology, dzięki czemu mógł poczuć się jak uczeń typowej amerykańskiej szkoły. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w ASW University Fair, gdzie wysłuchali wykładu o wyborze studiów i poznali oferty kilkunastu brytyjskich uczelni.

  Uczestnicy spotkania odwiedzili również Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Tam uczestniczki poprzednich edycji konkursu Know America opowiedziały im o wydziale i studiowaniu amerykanistyki. Zobaczyli także prezentację polskiego centrum Education USA dotyczącą możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych i wzięli udział w quizie związanym z tematyką konkursu.

  Na zakończenie spotkania finalistów wszyscy zostali zaproszeni do rezydencji ambasadora Stanów Zjednoczonych, gdzie przyjął ich w iście amerykańskim stylu Christopher Midura – radca ds. prasy i kultury. Tam też miało miejsce oficjalne ogłoszenie wyników i  rozdanie nagród.

  - To była cudowna przygoda. - relacjonuje wyprawę Tomek. - Wśród ludzi, którzy są kontaktowi i zorientowani na sukces - opłacony pracą - czas płynął bardzo szybko, a śmiechom nie było końca!

  Nasi finaliści gorąco polecają konkurs zwłaszcza niepełnoletnim, gdyż to właśnie oni mogą powalczyć o główną nagrodę - wyjazd do Stanów, bądź o staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej.

  Internetowa strona konkursu: http://www.knowamerica.pl  

 • XXXIX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  05.04.2016

  W dniu 30.03.2016 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży   Pożarnej w Przasnyszu odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

  I miejsce zajęła Joanna Rudzińska – uczennica klasy IIg

  II miejsce Aleksandra Sendrowska – uczennica klasy I g

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

  opracowała Grażyna Rogowska

 • SZKOLNA DEBATA OBYWATELSKA

  04.04.2016

     W naszej szkole, w czwartek 31 marca, odbyła się debata oksfordzka. Tematyka debaty ogniskowała się wokół kryzysu migracyjnego w Europie. Wśród jej uczestników znaleźli się przedstawiciele klas humanistycznych, a mianowicie: Olsztyn Olga, Szałankiewicz Paulina, Popsuj Bartosz z klasy II B oraz Poniewierska Aleksandra, Stryjewska Natalia, Orzoł Aneta, Gadomski Krystian, Matuszewski Hubert, Rostkowska Ilona z klasy III B, a także Rapacka Marta jako prowadząca. Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy, zwolenników i przeciwników przyjmowania uchodźców. Debata wzbudziła ogromne emocje, nie tylko wśród uczniów zabierających w niej głos, lecz także wśród publiczności. Dyskusja pozwoliła uczniom usystematyzować i pogłębić wiedzę na temat migracji we współczesnej Europie. W roli obserwatora oraz eksperta z głosem podsumowującym wystąpił kpt. Łukasz Zając z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie – partnera naszej debaty.

  Pomysłodawcą przedsięwzięcia był dyrektor liceum, pan Radosław Waleszczak, za stronę organizacyjną odpowiadała zaś pani Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska. Marcowa debata jest pierwszą z cyklu „Kenowskich debat obywatelskich”, które w przyszłości będą organizowane w naszej szkole.

   

  opracowała: Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska

   

 • W dniu 31 marca 2016 o godzinie 16.00

  odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas III.

  O godzinie 16.30 rozpoczną się konsultacje dla rodziców klas I-III. 

 • DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ INFORMATYKI?

  22.03.2016

  1. Można rozwijać swoje zamiłowania i pasje.

  Uczennica klasy 2b, Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu, Justyna Dzielińska została jedną z pięciu wyróżnionych osób w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym IT Szkoła pt. „Magia Świąt”. Konkurs corocznie organizuje Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki. Obecnie jest to jego trzecia edycja i trzeci start Justyny. Justynka choć jest uczennicą klasy o profilu humanistycznym jest pasjonatką informatyki. Jej zainteresowania oscylują wokół grafiki rastrowej. Justyna tworzy retusze, fotomontaże czy kolaże. Jury konkursu   „Magia Świąt” spośród 2002 prac przesłanych na konkurs, w dniu 18 grudnia 2015r nagrodziło pięcioro uczniów, w tym pracę Justyny. Wyróżnieni uczniowie otrzymali oprócz wyróżnienia ich prac na portalu IT Szkoła upominki w postaci tabletów graficznych oraz książek z zakresu grafiki komputerowej realizowanej w programie graficznym GIMP.

  2. Promocja szkoły w środowisku, także na obszarze kraju.

  Nasze liceum już kolejny, czwarty rok uczestniczy w Ogólnopolskim programie informatycznym „IT Szkoła”. Obecnie w programie jest zarejestrowanych około 450 szkół z całej Polski. W ostatnich latach nasza szkoła zajmowała w corocznym podsumowaniu, miejsca 76-98. W tym roku szkolnym, w zestawieniu lutowym zajmujemy wysokie 18 miejsce w Polsce. Zasługa w tym m.in. Justyny oraz wielu innych uczniów, którzy biorą udział w pracach IT Szkoła. IT Szkoła oferuje zainteresowanym uczniom, zarejestrowanym w programie szerokie możliwości podnoszenia wiedzy z wielu dyscyplin informatycznych i nauk ścisłych poprzez realizację wielu kursów, które każdy uczeń może zakończyć testem kompetencyjnym a następnie ma możliwość uzyskania stosowanych certyfikatów. Uczniowie mogą również brać udział w wielu wykładach online oraz offline organizowanych w ramach przedsięwzięcia. Autorzy programu oferują także udział w konkursach tematycznych z grafiki komputerowej oraz zawody w programowaniu.

  3. Udział w konkursach oraz Olimpiadach informatycznych.

  W obecnym roku szkolnym uczeń klasy matematyczno-fizycznej (3A) – Radosław Panuszewski uczestniczy w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu IT dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Radek jest wielkim pasjonatem informatyki. Programuje na wysokim poziomie w językach Java i C++. Świetnie sobie radzi w zakresie arkusza kalkulacyjnego Ms Excel i bazy danych MS Access. Zna problematykę z zakresu sieci komputerowych, grafiki rastrowej i wektorowej. W środę – 23 marca 2016r. weźmie udział w Finale, III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu IT. Konkurs odbędzie się w budynku Wydziału MINI (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych) Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75, Warszawa) o godzinie 12:00. Radek wybrał również informatykę jako przedmiot maturalny i zamierza w przyszłości kontynuować naukę na wyższej uczelni informatycznej, na Politechnice we Wrocławiu lub Warszawie.

  Cała społeczność liceum życzy Radkowi powodzenia i osiągnięcia wysokiego wyniku w konkursie.

  4. Kształcenie na wybranym profilu informatycznym w naszym LO.

  Gimnazjaliści, którzy będą chcieli rozwijać swoje zainteresowania informatyczne mają możliwość kontynuowania w najbliższym roku szkolnym nauki w naszym liceum na profilu matematyczno-geograficzno-informatycznym. Nauka informatyki daje olbrzymie możliwości młodemu człowiekowi, zarówno w życiu zawodowym jak i spełnienia się w domowym zaciszu. Programowanie oraz znajomość algorytmiki i baz danych jest niezbędna na wszystkich uczelniach technicznych, w tym na Politechnikach. Tak więc warto zainwestować w siebie i zdobyć solidne podstawy, fundament na którym postawimy podwaliny pod swoje dalsze wykształcenie.  Informatyka jest niezbędna na takich kierunkach jak robotyka, automatyka, mechatronika, programowanie i na innych kierunkach inżynieryjnych.

  Jeśli w przyszłości zamierzasz studiować na uczelniach politechnicznych - zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole. To da Ci możliwość uzyskania dobrze płatnej pracy w przyszłości. Badania przeprowadzone przez EUROSTAT dowodzą, że w 2020 roku w Europie będzie brakować ok. 700-900tys. specjalistów od informatyki.

  Opracował – nauczyciel informatyki – Dariusz Wojtala

   

 • WYKŁAD Z GEOMORFOLOGII DLA UCZNIÓW KLAS GEOGRAFICZNYCH

  18.03.2016

  16. marca br. odbył się kolejny wykład dla uczniów klas geograficznych. Zajęcia te są realizowane w ramach umowy patronackiej zawartej między naszym Liceum a Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem nasza szkoła miała przyjemność gościć dziekana wydziału Pana prof. dr hab. Wojciecha Wysotę. Pan profesor, będący wybitnym znawcą z zakresu geomorfologii i glacjologii, wygłosił wykład na temat roli lodowców w kształtowaniu rzeźby powierzchni Ziemi. Tematyka, poruszona przez Pana profesora była cennym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej na lekcjach – tym bardziej, że niemal cała powierzchnia Polski w niedalekiej geologicznej przeszłości, przykryta była lodowcem na podobieństwo dzisiejszych lądolodów Grenlandii czy Antarktydy. Jego wpływ na otaczające nas środowisko często był bardzo istotny, co do dziś ma znaczenie dla życia człowieka.

                 

  ZOBACZ ZDJĘCIA

  opracował Marek Rozicki

 • GEOGRAFOWIE Z IG NA NOCNYCH OBSERWACJACH

  18.03.2016

  16. marca br. grupa uczniów z klasy Ig uczestniczyła w nocnych teleskopowych obserwacjach nieba. Trzeba przyznać, że aura sprzyjała. Niebo odsłoniło swoje tajemnice a wśród nich znalazła się Wielka Mgławica Oriona ze słynnym Trapezem, czyli układem czterech gwiazd w mgławicowym obłoku. Kolejnym obiektem był Jowisz z widocznymi pasami chmur i dość szybko obiegającymi planetę czterema Księżycami. Później skierowaliśmy teleskop na Wielki Wóz, gdzie w załamaniu jego dyszla świeci jasna gwiazda Mizar. W teleskopie widać jednak, że jest to układ podwójny, czyli dwie gwiazdy nawzajem siebie obiegające. Na koniec prawdziwa uczta, czyli rzeźba powierzchni naszego naturalnego satelity. To zawsze robi wrażenie – zwłaszcza w okolicy kwadry Księżyca, kiedy długie cienie gór i kraterów poprawiają kontrast widoczności….

       

   

  ZOBACZ ZDJĘCIA

  opracował Marek Rozicki

 • ZAGRANICZNI GOŚCIE W KENie

  17.03.2016

  W zeszłym tygodniu po raz kolejny gościli w naszej szkole wolontariusze, należący do organizacji AIESEC. Studenci z innych krajów przyjeżdżają do nas corocznie w ramach projektu PEACE, odbywającego się pod patronatem SGH.

  Tym razem odwiedzili nas Lidia z Algierii, studentka medycyny, oraz Ilqar z Azerbejdżanu, student turystyki. Przez cały okres pobytu naszymi gośćmi opiekowały się uczennice klasy trzeciej – Dagmara Kuskowska i Natalia Jaworska, dzięki którym studenci mogli poznać polską gościnność. 

  Od poniedziałku do piątku wolontariusze prowadzili zajęcia z naszymi uczniami w ramach lekcji języka angielskiego. Opowiedzieli im o tradycjach, kulturze i sytuacji polityczno-gospodarczej, jaka obecnie panuje w ich ojczyznach. Zapoznali uczniów z muzyką i tańcami narodowymi oraz życiem codziennym w ich krajach. Uczniowie mogli nauczyć się też podstawowych zwrotów w języku arabskim i azerskim, przy okazji ucząc naszych gości języka polskiego. Nasi licealiści wzięli też udział w grach i zabawach integrujących grupę.

  Cały pobyt upłynął w radosnej i przyjaznej atmosferze. Lidia i Ilqar świetnie dogadywali się z naszymi uczniami, a nawiązane podczas realizacji projektu znajomości z pewnością przetrwają dłużej niż tydzień. Za rok kolejna edycja, miejmy nadzieję równie udana!

                    

               

  opracowała Magdalena Pierzchalska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu
  Św. St. Kostki 15
 • 29 752-23-36
  29 752-26-18

Galeria zdjęć