• SPOTKANIE W SP2

• 14.06.2017 w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu odbyło się spotkanie uczestników i koordynatora projektu realizowanego w LO im. KEN z uczniami szkoły oraz ich opiekunami. Jego celem było poinformowanie społeczności SP 2 o realizowanym projekcie, jego sukcesach, a także propagowanie idei międzynarodowej współpracy szkół w ramach programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyło około 80 uczniów z 4 klas piątych i szóstych. Troje uczestników projektu - Katarzyna Postek, Daniel Zamielski, Mateusz Brzostek, wraz z jednym ze szkolnych koordynatorów projektu Robertem Kozakowskim, opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z uczestnictwem w projekcie, o przełamywaniu stereotypów, pokonywaniu barier językowych, międzynarodowych przyjaźniach i refleksjach natury historycznej związanych z tematyką projektu. Licealiści podkreślali wpływ projektu na ich poziom wiedzy i umiejętności. Rezultaty osiągnięte dzięki międzynarodowej współpracy byłyby trudne do osiągnięcia w wyniku działań jednostronnych. Przekaz słowny był wzbogacony pokazem zdjęć i filmów. Spotkanie zakończyło się rozdaniem uczestnikom pamiątkowych długopisów z logo programu Erasmus+.