• Nowoczesność w naszej szkole

•

W naszym Liceum Ogólnokształcącym sprawnie funkcjonują 2 nowocześnie urządzone pracownie informatycznie ze stałym dostępem do szerokopasmowego Internetu poprzez modem DSL o przepustowości dla każdej pracowni po 8 MBit/sek. Kontrolę nad sieciami lokalnymi sprawują serwery z preinstalowanym sieciowym systemem operacyjnym Small Bussines Server 2003.

Stacje robocze mają zainstalowany system operacyjny Windows XP Professional, pakiet biurowy MS Office 2003 oraz dodatkowe oprogramowanie w zależności od potrzeb edukacyjnych szkoły i profili jakie w szkole działają. Każdy z komputerów posiada procesor taktowany zegarem 3 GHz oraz 512 MB pamięci RAM.
          Również czytelnia i świetlica szkolna udostępniają uczniom w wolnym czasie 8 stanowisk komputerowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt komputerowy i stały dostęp do Internetu. Dzięki nowoczesnej bazie technicznej lekcje stają się przyjemniejsze i wartościowsze a uczniowie mają możliwość sięgania do innych źródeł wiedzy dostępnych na serwerach całego świata i wykorzystywania ich w swojej edukacji.

W poprzednim roku szkoła wzbogaciła się w nowoczesną trzecią pracownię komputerową wyposażoną w Mac'kintoshe z wydajnymi procesorami Intel CoreDuo oraz wspaniałą tablicę interaktywną o przekątnej równej tablicy szkolnej. Obecnie jest ona wykorzystywana do prowadzenia interesujących instruktaży w ramach lekcji informatyki. Przeszkoliliśmy już kadrę nauczycielską, by mogła wprowadzić tą nowoczesną tablicę na swoich lekcjach, wykładach, ćwiczeniach czy prelekcjach naukowych.

Szkoła posiada również nowoczesny sprzęt fotograficzny w postaci aparatu Nikon D80 z obiektywem 18-70 szeroko wykorzystywany w życiu szkoły na licznych uroczystościach.