• SPOTKANIE W SP1

• W dniach 23 i 24 listopada 2016, uczniowie Katarzyna Postek, Daniel Zamielski i Wiktor Lorenz z przasnyskiego KENa wraz z nauczycielką języka angielskiego, Olgą Mikulską, zawitali w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Odwiedzili klasę 6b i 6c aby podzielić się swoimi przeżyciami i refleksjami na temat I wojny światowej, której 98 rocznicę zakończenia właśnie obchodziliśmy. Pretekstem do rozmów o wojnie, jej przyczynach i przebiegu była relacja licealistów z pobytu na polach bitewnych frontu zachodniego nad rzeką Sommą. Uczniowie KENa odwiedzili wiele miejsc pamięci w marcu 2016 w ramach programu Erasmus+, który jest realizowany  w przasnyskim liceum od września 2015.  Kasia, Daniel i Wiktor pokazali prezentację z pobytu nad Sommą ze zdjęciami zwiedzanych miejsc i przytoczyli wiele ciekawych faktów dotyczących frontu zachodniego. Temat okazał się interesujący dla szóstoklasistów, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i mieli wiele pytań. Starsi koledzy z liceum oraz ich nauczycielka opowiedzieli też na czym polegają szkolne projekty unijne i dlaczego warto brać w nich udział, ale do tego uczniów SP1 nie trzeba było przekonywać – wszyscy zadeklarowali chęć udziału w Erasmusie gdy tylko rozpoczną naukę w KENie. Trzymamy za słowo i zapraszamy!