Europejskie wojaże uczniów KEN: Amsterdam – Paryż – Wersal – Bruksela
W dniach od 3 do 9 czerwca grupa 45 uczniów naszej szkoły wraz 4 opiekunami: Grażyną Kobylińską, Grażyną Rogowską, Dariuszem Wojtalą i Andrzejem Czaplickim wybrała się na wycieczkę zagraniczną. Tym razem wybór padł nad Europę Zachodnią.
Pierwszym punktem na trasie była stolica Niderlandów – Amsterdam, Wenecja Północy miasto zabytkowych kamieniczek, romantycznych kanałów i wspaniałych muzeów. Odbyliśmy spacer po starym mieście z tętniącymi życiem barwnymi ulicami, restauracjami i sklepami . Podziwialiśmy dzieła sławnych malarzy (m.in. Van Gogha) i rzeźbiarzy flamandzkich w muzeum narodowym – Rijksmuseum. Miasto podziwialiśmy od strony lądu i na wodzie, podróżując statkiem licznymi, rozgałęzionymi kanałami miejskimi.
Tatrzańska przygoda
Tatrzańska przygoda
w dniach 27-29.05.2024 r.Pierwszym etapem wycieczki był spacer z przewodnikiem po Krakowie,
w trakcie którego zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, Kościół Mariacki oraz cały rynek z Sukiennicami.Drugi dzień to przyjazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego – przejście
z przewodnikiem Rusinową Polaną, następnie wjazd kolejką na Gubałówkę. Godziny popołudniowe wypełnił nam pobyt na Termach Tatrzańskich.
Kierunek Gdynia – po wiedzę i rozrywkę …….
Nie pierwszy raz w tym roku szkolnym nauczyciel biologii – Zbigniew Sztuc – zorganizował wyjazd naszej młodzieży do Trójmiasta. 17 maja 2024 r. pożytecznie i przyjemnie spędziła czas w Gdyni klasa II C.
Pierwszym etapem wycieczki było Centrum Nauki Experyment. Klasa II C – podzielona na dwie grupy – uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych z zakresu biochemii. Uzupełniała swoją wiedzę
o enzymach, biokatalizatorach, które przyśpieszają lub wręcz umożliwiają zachodzenie różnych reakcji chemicznych, sposobach regulacji aktywności enzymów i szybkości procesu enzymatycznego. Uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w ćwiczeniach laboratoryjnych – nadzorowanych przez pracowników CNE. Sporo czasu wycieczkowicze poświęcili poznawaniu ciekawych zjawisk przyrodniczych w bezpośrednim kontakcie z eksponowanymi urządzeniami naukowo-technicznymi.
Finałowe projekty "Zwolnionych z Teorii"
Nasi uczniowie po raz kolejny biorą udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii! – czyli najbardziej praktycznej olimpiadzie w Polsce, bo jedynej dotyczącej młodzieżowych projektów społecznych!
W naszej szkole w tym roku powstały aż trzy projekty
1. „Poznajmy sie(bie)”
Ten projekt jest osnuty wokół relacji międzyludzkich i tego, jak bardzo są one istotne w naszym życiu. Pierwszym wydarzeniem, jakie zorganizowali członkowie grupy realizującej ten projekt, był wykład w naszej szkole o typach toksycznych osób, połączony z warsztatami. Następnie wszystkim naszym uczniom osłodzili święta, organizując świąteczny kiermasz ciast. Później grupa ruszyła działać poza murami naszej szkoły – członkowie zespołu przeprowadzili spotkania tematyczne w bibliotece miejskiej. Wystąpili w lokalnych szkołach podstawowych ze swoim teatrzykiem.
Finał Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego Piórka
Ten tydzień stoi pod znakiem dalszych sukcesów matematycznych.
Jeszcze w poniedziałek przeprowadziliśmy eliminacje szkolne XVII Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego „Piórko”. To rywalizacja od lat organizowana przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. W zmaganiach najlepiej wypadł Karol Brzostek, a drugie miejsce ex aequo zajęli Stanisław Mikulski i Adrian Granecki (wszyscy klasa 1a). Oni też zostali naszymi wysłannikami na finał.
MŁODZIEŻOWA RADA POWIATU PRZASNYSKIEGO
Godziny dzwonków
Piątek 20.09.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 5712226